کوچکترین دایناسور شناخته شده موجود در کهربا

کلمه “دایناسورها” conjures تا عکس از شدید و عظیم خزندگان. اما نه همه از “مارمولک وحشتناک” بزرگ شد. بخشی از موفقیت خود را استراحت در این واقعیت است که آنها در همه اشکال و اندازه. و اکنون دیرینه شناسان نشان داده اند چه ممکن است کوچکترین دایناسور در تمام دوران است.

شرح داده شده توسط چین دانشگاه های علوم زمین شناس لیدا زینگ و همکارانش در یک مطالعه منتشر شده در چهارشنبه , طبیعت, 99 میلیون ساله فسیل پیدا شد در میانمار و بخشی از رشد تعداد کهربا-محدود ویندوز به Mesozoic جهان است. دیرینه شناسان مشغول به کار در جنوب شرقی آسیا کشور را در سال های اخیر مواجه دم دایناسور نوزاد, پرندگان, جدید, گونه حشرات و حتی seagoing موجودات که شد محصور در gobs از مهم sap. چه چیزی باعث این آخرین یافتن ایستادگی این است که چقدر کوچک است.

به تازگی کشف دایناسور حفظ در سخت رزین در اواسط دوره کرتاسه از Mesozoic عصر توسط چیزی بیش از یک جمجمه. از آن کوچک دندان های ظریف حلقه دار استخوان از آن چشم و از آن تنها اقدامات در حدود نیم اینچ طولانی است. اما حتی اگر کهربا-روکشی فسیل گاهی اوقات دشوار است برای مطالعه—با توجه به این که محققان باید با تکیه بر تکنیک های تصویر برداری برای برش از طریق لایه های رزین—آشکار است که این موجود کوچک بود و دندانه دار پرنده ای که زندگی می کردند در طول سلطنت خود dinosaurian قوم و خویش. زینگ و خود نویسندگان باید نام آن را Oculudentavis khaungraae—با جنس بودن مشتق از “دندانه دار چشم پرنده” در لاتین و این گونه تعیین شده به افتخار فسیلی جمع Khaung Ra که اهدا مورد مطالعه است.

هنری ارائه Oculudentavis که تصور آنچه در آن نگاه کرد در حالی که preying در حشرات. اعتبار: هان Zhixin

دقیقا جایی که Oculudentavis تعلق دارد در این خانواده پرنده درخت کاملا روشن نیست. به نظر می رسد نسبتا کهنه فرم است که دیرینه شناسان تماس های بنیادی پرنده—پرنده ای به نقطه که در آن avians تقسیم از خود پرنده دایناسور از اجداد. سپس دوباره اضافی تجزیه و تحلیل و یا فسیلی می یابد ممکن است تغییر آن شاخه در آن قرار داده است. اگر چه Oculudentavis واقعا به نظر می رسد به یک پرنده می گوید: بروس موزه دیرین شناس دانیل Ksepka “من خواهد بود unsurprised اگر آن را تبدیل به سقوط در جایی دیگر در پرنده بخشی از دایناسور خانواده درخت.” (Ksepka بود که در مقاله جدید.)

چه هیجان زده مطالعه همکاری نویسنده لارس اشمیت دیرین شناس در Claremont McKenna, Scripps و Pitzer کالج ها بودند کوچک چشم حیوان. “من باید بگویم که صلبیه حلقه Oculudentavis فقط بزرگ” اشمیت می گوید و اشاره کرد که نازک و ظریف استخوان از هر چشم در محل هستند و تنها کمی تغییر شکل از طریق fossilization. ترتیب این استخوان ها می توانید می گویند چیزی در مورد زمانی که Oculudentavis فعال بود. “فردی استخوان از حلقه های عجیب و غریب در lizardlike شکل. و متناسب با اندازه باز کردن که در آن دانش آموز می شده اند نشان می دهد در طول روز فعالیت” اشمیت می گوید.

در زندگی Oculudentavis شده اند که به اندازه یک مرغ مگس خوار. این قد و قامت باعث می شود آن را اندک Mesozoic دایناسور هنوز کشف به طور قابل توجهی کوچکتر از رقیب دیگر برای این عنوان مانند Fruitadens در کلرادو. و شناسایی گونه های کوچک دارای یک تاثیر بزرگ در چگونه دیرینه شناسان بازسازی گذشته است.

دایناسورها بزرگ شدند و برخی از اولین کشف شود و رسیدن به شهرت. نه تنها چنین گونه های محکم استخوان ها قادر به تحمل خشونت از فروپاشی و حفظ, اما (در اوایل قرن 20 به طور خاص) دیرینه شناسان موزه ها و عمدا نگاه برای تحمیل حیوانات کمک خواهد کرد که ایجاد فرصت های شغلی و رانندگی نمایشگاه حضور دارد. علمی شیفتگی با بزرگتر دایناسورها آنقدر بزرگ بود که آموزنده و مهم اسکلت بودند گاهی اوقات “headhunted” از آنجا که جمع آوری چشمگیر جمجمه دیده می شد که مهم تر برای ساخت مجموعه. اما مینیاتور گونه از آنها در طول تاریخ نادیده گرفته شده توسط فسیلی شکارچیان به این معنی است که وجود دارد بدون شک گونه های کوچک انتظار داشت.

همراه با اکتشافات در محلات دیگر—مانند فسیلی تخت از استان لیائونینگ در چین که به همراه داشت ده ها تن از نفیس نمونه—Oculudentavis و اضافی می یابد در میانمار را کهربا شروع به قرار دادن با هم یک نظر dinosaurian جهان است که متفاوت از آنچه که مونتاژ شده است از لکه های کلاسیک در غرب آمریکا است. و جدید پیدا کنید که مربوط به طیف وسیعی از اندازه های پرندگان در زمان از طریق زمان. “من شگفت زده چگونه این فسیل بود:” Ksepka می گوید. بدن بهتر فسیلی مورد نیاز است تا مطمئن شوید اما Oculudentavis ممکن است حتی کوچکتر از ریزترین مدرن hummingbirds. در صورتی که امکان تبدیل به صورت Ksepka یادداشت بدین معنی است که بزرگترین و کوچکترین پرندگان از همه زمان ها در حال منقرض شده است.

بیشتر می یابد مانند Oculudentavis احتمالا آن را دنبال کنید. “ما در حال حاضر تنها گرفتن بخش کوچکی از انتهای کوچک به اندازه طیف با یک تصویر ناقص از تنوع زیستی در عصر دایناسورها” اشمیت می گوید. حتی در نسبتا آشنا فسیلی-تولید نقاط نامزدها به احتمال زیاد برای گونه های جدید در حال رفتن به نسبتا کوچک است. این حیوانات فقط به عنوان مهم به عنوان درشت کوه از استخوان که پر کردن موزه سالن. آنها موضوعات است که به کمک فرم اکوسیستم زیر پای غول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>