لجن قالب مدل کمک به اخترشناسان نقشه رشته های کیهانی در وب

زمینی لجن قالب مدل کمک کرده اند ستاره شناسان نقشه کیهانی وب است که متصل کهکشان در سراسر جهان است.

لجن قالب یا Physarum polycephalumیک تک سلول موجود زنده است که ایجاد مجتمع filamentary شبکه در جستجوی غذا است. با استفاده از مدل های کامپیوتری با الهام از الگوهای رشد از لجن قالب محققان از دانشگاه کالیفرنیا در سانتا کروز ترسیم وب مانند شبکه ای از رشته های به هم پیوسته است که گسترش نور-سال بین کهکشان ها.

“یک لجن قالب ایجاد یک بهینه سازی شبکه حمل و نقل پیدا کردن کارآمد ترین مسیر برای اتصال منابع غذایی” جو Burchett نویسنده سرب از مطالعه از UC Santa Cruz, در بیانیه ای گفت. “در cosmic web رشد ساختار تولید شبکه های هستند که در یک حس مطلوب است. فرآیندهای اساسی متفاوت هستند اما آنها تولید سازه های ریاضی هستند که مشابه است.”

تصویری: پرواز را از طریق شگفت انگیز کیهانی وب تجسم
مرتبط با:
11 بزرگترین پرسش های بی پاسخ در مورد ماده تاریک

برای ایجاد مدل های جدید این تیم با استفاده از داده ها از Sloan Digital Sky Survey و کار از برلین مبتنی بر هنرمند حکیم جانسون که هنری تصویری مبتنی بر الگوریتم شبیه سازی رشد لجن قالب. محققان نام جدید الگوریتم مونت کارلو Physarum ماشین با توجه به این بیانیه.

ماده در جهان توزیع شده است در یک وب مانند شبکه ای از رشته های بین کهکشانی از هم جدا شده توسط حفره. کهکشان ها شکل که این رشته ها را قطع و مهم ترین متمرکز شده است. این رشته که گسترش بین کهکشان ها تا حد زیادی نامرئی چرا که آنها ساخته شده از ماده تاریک — ماده ای که منتشر می کنند نیست نور یا انرژی اما حدود 85 درصد از جرم جهان است.

محققان آزمایش الگوریتم جدید در برابر داده ها از بولشوی-پلانک cosmological شبیه سازی. این شبیه سازی که توسعه یافته توسط Joel Primack یک استاد فیزیک در دانشگاه سانتا کروز استفاده می شود به مدل “هاله” از ماده تاریک در کهکشان ها شکل — و رشته اتصال کهکشانها در سراسر جهان است. نتایج نشان داد که نتیجه جدید لجن قالب الگوریتم نزدیک تراز وسط قرار دارد با ماده تاریک, شبیه سازی, با توجه به بیانیه.

لجن و گل قالب Physarum polycephalum توسعه شبکه ای از لوله به هم پیوسته آن را به عنوان به بررسی محیط برای مواد غذایی است. یک الگوریتم با الهام از آن الگوهای رشد فعال ستاره شناسان برای دیدن ساختار کیهانی وب است که متصل به تمام کهکشان ها. (اعتبار تصویر: Frankenstoen/CC BY)

“با شروع از 450.000 ماده تاریک هاله ما می توانید تقریبا کامل مناسب برای چگالی های کیهان شناسی, شبیه سازی,” اسکار Elek همکاری نویسنده این مطالعه و پژوهشگر فوق دکترا در رسانه های محاسباتی در UC Santa Cruz, در بیانیه ای گفت:.

محققان همچنین با استفاده از داده های تلسکوپ فضایی هابل را Cosmic Origins طیف استفاده شده است که به مطالعه اشیاء است که جذب یا تابش نور است. بین کهکشانی گاز برگ متمایز جذب امضا در طیف نور است که از طریق آن با توجه به بیانیه.

بنابراین هابل داده ها نشان داد گاز امضا در فضای بین کهکشان ها. گاز امضا شد قوی تر نسبت به وسط رشته های که در آن متراکم و انباشته از ماده شکل کهکشان های جدید, با توجه به بیانیه.

یک بازسازی از رشته های کیهانی در وب است که برای اتصال کهکشانها در جهان است. با استفاده از داده ها از Sloan Digital Sky Survey و تلسکوپ فضایی هابل محققان با اعمال یک الگوریتم مورد استفاده برای شبیه سازی الگوهای رشد از یک لجن قالب بر روی زمین به مدل بهتر ساختار جهان کیهانی وب. (اعتبار تصویر: Burchett et al., ApJL, 2020)

“برای اولین بار در حال حاضر ما می توانیم کمیت چگالی بین کهکشانی متوسط از راه دور حومه کیهانی وب رشته به متراکم داخلی از کهکشان خوشه” Burchett در بیانیه ای گفت:. “این نتایج نه تنها تایید ساختار کیهانی وب سایت پیش بینی شده توسط cosmological models آنها نیز به ما یک راه برای بهبود درک ما از تکامل کهکشان با اتصال آن با گاز مخازن که از کهکشان های فرم.”

بنابراين لجن قالب مبتنی بر الگوریتم ستاره شناسان اجازه می دهد تا به تجسم کیهانی وب در یک مقیاس بزرگتر. یافته های خود را منتشر شد مارس 10 در مجله اختر فیزیک نامه.

دنبال سامانتا Mathewson @Sam_Ashley13. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im