کمرویی کمک می کند تا Parrotfish زنده ماندن تهاجمی شکارچیان

بومی هند و اقیانوس آرام lionfish حمله صخره های مرجانی در باهاما ابتدا در اوایل 2000s—به احتمال زیاد زمانی که چندین آکواریوم صاحبان مخفیانه آزاد برخی از این رشد سریع مخزن پدیده به اقیانوس اطلس. به عنوان جدید شکارچیان با دشمنان و سمی برآمدگی lionfish ضرب تقریبا آزادانه و ایجاد اغتشاش ویران در Bahamian صخره های مرجانی و گونه های ماهی به خصوص آنهایی که کمی. تهاجمی شکارچیان اغلب سرمایه گذاری بر روی ساده لوحی از گونه های بومی که به رسمیت نمی شناسد و آنها را به عنوان یک تهدید—حداقل در ابتدا. اما سنگین شکار فرض است در طول زمان به جای انتخاب شدید فشار بر طعمه به توسعه ترس از گونه های جدید است.

در سال 2015 یک دهه پس از lionfish تهاجم در زمان برگزاری در منطقه مورد مطالعه صخره های مرجانی بوم ایزابل Côté کنجکاو بود: بومی کارائیب ماهی تبدیل شدن به با احتیاط از این خطرناک تازه وارد ؟ او دانشجوی کارشناسی ارشد آدرین Berchtold هر دو پس از آن در دانشگاه سیمون فریزر در بریتیش کلمبیا انجام یک سری آزمایش در کیپ Eleuthera موسسه در باهاما به پیدا کردن. آنها به چاپ نتایج خود را در روز سه شنبه در رفتار حیوانات.

برای اولین بار محققان donned دنده غواصی و جمع آوری نوزاد راه راه parrotfish که lionfish معمولا خوردن. دانشمندان در زمان برخی از این نمونه ها از دو صخره های شناخته شده برای بسیاری از شکارچیان (از جمله lionfish) و دیگران از دو صخره های با تعداد کمی از آنها. Côté و Berchtold قرار می گیرد parrotfish در مخازن با پایین شنی و مخفیگاه های ساخته شده از لوله های پی وی سی. سپس آنها را تماشا parrotfish رفتار قبل و بعد از بلند کردن یک مانع به یک مخزن مجاور به طوری که حیوانات می تواند یکی از سه چیز: یک lionfish یک هامور (ترسناک به دنبال بومی درنده که می خورد parrotfish) و یا یک محیط کنترل تنها حاوی آب دریا.

ماهی همچنین می توانید بوی شکارچیان. بنابراین دانشمندان بیشتر آزمایش parrotfish پاسخ با تزریق lionfish و هامور پساب—یک دفعی سوپ از شکارچیان’ آب به مخازن خود را. (برای کنترل بیماری, محققان با استفاده از یک سرنگ از دشت آب دریا.) اضافی محاکمه به طور همزمان در ترکیب بصری و بویایی نشانه.

پس از همه این فرار آزمون همان parrotfish ماهی قرار گرفتند و مطالعات بقا. اگر خاص ماهی در فرار از محاکمه شده بود تلقی نسبتا ساده و بی تکلف چون آنها به نمایش گذاشته کمتر ترس و رفتار آن را پیش بینی آنها خواهد بود به احتمال زیاد برای گرفتن خورده است. این parrotfish قرار داده شد در مخازن حاوی یک گرسنه lionfish و همچنین صدف حلزونی پوسته برای پناهگاه. محققان سپس ثبت متعاقب آن درام تا دو ساعت.

چه اتفاقی افتاده است ؟ در فرار از محاکمه هنگامی که بسیاری از parrotfish دیدم یا بوی ماهی دریاهای گرمسیر آنها شنا کمتر اغلب مسدود و cowered دور. اما واکنش آنها به lionfish را به طور قابل توجهی متفاوت از پاسخ خود به دشت-آب دریا کنترل.

در بقا محاکمه 57 درصد از parrotfish آزمایش خورده بودند. و بهترین پیش بینی کننده از ماهی survival بود که چه مدت آن را پنهان کرده بود در طول فرار از محاکمه. طول این دوره به عنوان یک اندازه گیری از “کمرویی” یا “جسارت است.”

پررنگ ماهی بودند بیشتر احتمال دارد به از کم شکار صخره—و به gobbled. خجالتی و ماهی به طور عمده در آمد از بالا شکار صخره. آنها تا به حال به طور قابل توجهی بالاتر شانس زنده ماندن—نه چرا که آنها به رسمیت شناخته شده lionfish به عنوان شکارچیان اما به این دلیل که آنها به سادگی بیشتر ترس به طور کلی. “به من که جالبترین بخش” Côté می گوید. این scaredy-ماهی بودند neophobic حتی از ترس خالی همسایه مخازن و squirts از دشت آب دریا.

ترس بوم Liana Zanette از دانشگاه وسترن انتاریو بود که درگیر با مطالعه آن را “بسیار دقیق و متفکر به خوبی طراحی شده است.” او نشان می دهد تحقیقات نشان می دهد که راه راه parrotfish به رسمیت نمی شناسد lionfish به عنوان شکارچیان با وجود 10 سال از همخانه با آنها.

پس از چه مدت آن را برای بومی طعمه به توسعه به رسمیت شناختن یک درنده در بلوک ؟ آن بستگی دارد. مطالعات قبلی مربوط به گونه های دیگر آشکار تغییرات عظیمی از چند سال برای قرن ها. بعضی از گونه ها شده اند از بین برود چرا که آنها هرگز به اقتباس تهاجمی شکارچیان در همه.

یک مفهوم جدید کاغذ می گوید دانشگاه واشنگتن درنده زیست شناس هارون Wirsing بود که نه درگیر در این مطالعه این است که “lionfish ممکن است انتخاب برای محتاط تر طعمه جمعیت.”

“به خجالتی معمولا شپشو بسیاری در زندگی” Côté می گوید: با اشاره به مطالعات دیگر که محافظت ماهی کمتر به خوردن. با lionfish در مخلوط, اما, کمرویی است که عمده استفاده بقا. به طور کلی می ترسم از همه چیز کمک می کند هنگام مواجهه با یک جدید predator. انتخاب قوی برای خجالتی و ماهی ممکن است به خوبی جواب برای شکار موفقیت بومی شکارچیان—اما Côté حدس آن را ممکن است زیر بنای کاهش lionfish اعداد به تازگی مشاهده شده در شمال شرق کارائیب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>