باید کارشناسان محیط زیست درمان نر و ماده حیوانات مانند گونه های مختلف’?

آلباتروس—شکوه گسترده بالدار پرندگان دریایی—خامه سطح اقیانوس و یا شیرجه رفتن در آب برای گرفتن ماهی و ماهی مرکب و سخت پوستان. آنها همچنین به دست گرفتن فرصت گاهی اوقات موجد خسارت را به چنگ زدن به قلاب طعمه trailed longline کشتی های ماهیگیری. اما ظاهرا این وعده غذایی آسان و همراه با هزینه ریسک: منقار و بدن این پرندگان اغلب snagged و خطوط آنها را تحت تا آنها را غرق. هر سال 100,000 آلباتروس مرگ در این راه. در برخی از جمعیت های بسیاری از قربانیان زن هستند. و چون آلباتروس تنها شروع به جفت گیری پس از چند سال به عنوان اواخر به عنوان سن 10 و ذخیره کردن یک تخم مرغ در هر سال از دست دادن بسیاری از زنان بالغ تهدید بقای آن جمعیت.

این bycatch تعصب نتایج از مرد و زن آلباتروس با جذب شدن به سوی سرزمین های مختلف. در قطب جنوب و subantarctic آب ترجیح داده شده توسط مرد Patagonian toothfish شیلات است که تسلط بر منطقه را اجرا مقررات به منظور محدود کردن این مشکل مانند ماهیگیری تنها در شب هنگامی که کمتر از پرندگان در حال پرواز هستند. اما در نيمه دریاها که در آن زنان تمایل به علوفه کلید تن ماهی, شیلات, شل تر قوانین و مقررات محدود کننده bycatch—و کمتر ناظر به اجرای قوانین—می گوید: ریچارد فیلیپس seabird یک بوم شناس در بریتانیا بررسی قطب جنوب. بین المللی غذاهای دریایی پایداری بنیاد بین المللی غیر انتفاعی و مشارکت مربوط به تن بازیکنان صنعت دانشمندان و اياد) اذعان وضعیت و می گوید که طرفداران اصلاحات. منطقه ای تغییر آن را پشتیبانی می کند در سال گذشته افزایش تعداد ناظران در کشتی های ماهیگیری در اقیانوس اطلس با توجه به بیانیه ای از هالی Koehler این بنیاد و معاون رئیس سیاست و توسعه.

اما آلباتروس تنها یکی از بسیاری از حیوانات از گوسفند نوعی گوسفند کوهی امریکایی به شیر دریایی که جنس نر و ماده تقسیم به اشغال فضاهای مختلف در طول nonbreeding فصل است. کارشناسان شناخته شده در مورد پدیده ای به نام روابط جنسی تفکیک برای قرن ها: چارلز داروین بود که ظاهرا برای اولین بار به طور رسمی فرض آن در سال 1871. “اکثر مهره داران آنها را از لحاظ جنسی جداسازی می گوید:” Kathreen Ruckstuhl یک بوم شناس در دانشگاه کلگری در آلبرتا. او و دیگر کارشناسان محیط زیست که تخصص در این پدیده می گویند که آنها شده اند هشدار برای سال های سال است که کسانی که مسئول طراحی گونه های حفاظت از برنامه ها باید در نظر جنسی و تبعیض نژادی است. اما تا به امروز تنها چند به نظر می رسد به انجام این کار است. “به طور کلی آن را نادیده گرفت” Ruckstuhl می گوید. تعداد فزاینده ای از مطالعات از جمله چندین منتشر شده در چند ماه گذشته نشان می دهد که در هنگام حیات وحش مدیران آیا این تفاوت به حساب آنها ممکن است کمک به حفظ یک رابطه جنسی در حالی که دیگر کاهش می یابد, کاهش موفقیت در تمام گونه ها است. “بسیاری از سازمان های مدیریت در نظر گرفتن جنس نر و ماده به طور جداگانه می گوید:” تری Bowyer ارشد تحقیقات دانشمند و استاد بازنشسته محیط زیست در دانشگاه آلاسکا فیربنکس. “این چیزی است که واقعا نیاز به اتفاق می افتد. آنها نیاز به در نظر گرفتن جنس تقریبا به عنوان اگر آنها جدا گونه در خود مدیریت است.”

وجود دارد تعدادی از دلایل که چرا بسیاری از اياد ممکن است در نگاه جنسی و تبعیض نژادی است. برای یکی از آنها ممکن است آگاه باشید که در آن وجود دارد: وجود دارد این است که تحقیقات کمی در دسترس است در برخی گریزان گونه است. چنین موردی برای طلایی-بالدار چکاوک به سرعت در حال کاهش مهاجر مرغ نغمه سرا. بین سال 2000 تا سال 2016 زنان’ زمستان زیستگاه در مرکزی امریکا نابود شد در حدود دو برابر نرخ نزدیک اما جدا نر زیستگاه. در عین حال دانشمندان تنها تایید کرد که زنان و مردان را اشغال فضاهای مختلف در یک 2019 مطالعه منتشر شده در حفاظت بیولوژیکی. و هنگامی که تحقیقات وجود دارد برخی از اياد نمی دانند ممکن است بخواهید در مورد آن. “اگر شما در حیات وحش کتاب های درسی, شما نمی خواهد پیدا کردن اصطلاح” تفکیک جنسی,'” Bowyer می گوید.

در برخی از موقعیت اياد محدود توسط این واقعیت است که یک فیلم ممکن است مشکل تر برای پیگیری—به خصوص در اقیانوس—stymieing تلاش برای شناسایی مناطق برای محافظت از. از آنجا که لاک پشت های سرخ علوفه در سراسر پراکنده محدوده مثلا اياد باید با تمرکز بر حفاظت از مناطق پرورش. اما حتی اگر زنان ظهور خاص در سواحل به لانه حدود سه بار در هر فصل تولید مثل جنس نر مواجهه تنها مکرر این مناطق به همسر در ابتدای فصل. “برای اکثر زندگی خود را [مردان] در واقع نمی شود محافظت می گوید:” گیل Schofield یک آبزیان بوم در کوئین مری دانشگاه لندن است.

تعیین مناطق جستجوگری برای محافظت از نیاز به برچسب زدن و ردیابی نر جزایر در اقیانوس بسیار دشوار تلاش از برچسب زدن زنان هنگامی که آنها بر روی زمین خشک به تخم. محققان باید شکار یک لاک پشت را در آب بررسی آن است که مرد و سپس حمل آن را بر روی یک قایق قبل از اتصال یاب و انتشار آن است. Schofield یکی از معدود پژوهشگرانی که موفق به ردیابی مرد آشکار می ساخت. در تحقیقات منتشر شده در ماه فوریه در محیط زیستاستفاده می شود 18 سال’ ارزش از داده ها برای پیدا کردن که مردان علوفه و نزدیک به ساحل از زنان است. زمینه هایی هستند که در آن بسیاری از ماهیگیران پرتاب خطوط خود را که به احتمال زیاد چرا مردان کمتر بوده و سالانه ميزان بقا از زنان Schofield می گوید. چرا که این مناطق بسیار محبوب برای ماهیگیری, آن می تواند دشوار است برای حفظ آنها برای لاک پشت.

برای بسیاری از گونه ها از جمله بزرگ ترین پستانداران به سادگی با داشتن یک پارک ملی و یا دیگر منطقه بزرگ حفاظت شده کافی است به پوشش به اندازه کافی زیستگاه است که مردان و زنان ترجیح می دهند می گوید دیوید Mallon co-صندلی از بز کوهی گروه متخصص در اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت گونه بقا کمیسیون. اما این رویکرد است که به اندازه کافی برای برخی از کارشناسان محیط زیست که می خواهند برای حمایت از هر مدون به طور جداگانه در توافق نامه. زمستان طرح حفاظت طلایی-بالدار warblers اولین نوشته شده توسط مستقل کار گروه در سال 2016 با تمرکز بر حفاظت از مناطق کلیدی است که اغلب کشش بیش از هزاران کیلومتر مربع است. اما از آنجا که آنها به اندازه کافی اطلاعات در زیستگاه حیات وحش مدیران تنها در نظر گرفته نر توزیع داده ها در هنگام تعیین این مناطق. آن است که یک الگوی رایج: از 66 آمریکای شمالی مهاجر زمین گونه پرنده حفاظت نگرانی که نسبت شناخته شده دو سوم جداسازی بر اساس جنسیت. در عین حال تنها 3 درصد از مدل های کامپیوتری که نقشه گونه توزیع در سراسر محدوده خود را در نظر بگیرید با توجه به 2019 بیولوژیکی حفاظت از مطالعه.

حتی زمانی که بزرگ عصری برای زمین محافظت دیگر برنامه های مدیریت ممکن است نیاز به محافظت از یک جنس از یک گونه. برای مثال خرس گریزلی نر تمایل به ادعای بهترین زیستگاه—کسانی که فراوان مواد غذایی و که دور از انسان است. چرا که مردان گاهی کشتن توله به آزاد کردن یک نر برای جفتگیری زنان تمایل به هدایت روشنی از مردان’ خاک. این ترتیب به معنی زنان اغلب زندگی می کنند و نزدیک به انسان که در آن خرس هستند بیشتر احتمال دارد به آب و یا ضربه به دفاع از دام است. به جای حک کردن سرزمین های جدید برای زنان و مدیران آموزش مردم محلی به مهر خود زباله و برق خود را coops مرغ در تلاش برای نگه داشتن زنان و دور از انسان آسیب می گوید کریس Servheen های حفاظت از حیات وحش محقق در دانشگاه مونتانا.

علاوه بر مقدار فضای حیوانات در حال فراهم, دیگر شیوه های حفاظت نیز می تواند تاثیر یک فیلم از یک گونه و دانشمندان آن را متوجه ممکن است تا سالها پس از آن شیوه های در حال اجرا. در سال 1996 مدیران در آلاسکا برای مثال تغییر باتلاقی رودخانه زیستگاه به نفع گوزن توسط خرد کردن بوته ای به نام feltleaf بید. انجام این کار باعث می شود که جوانه های گیاهی, ایجاد, بیشتر, مواد غذایی مغذی برای گوزن شمالی. مسطح پوشش گیاهی, اما همچنین باعث می شود آن را سخت تر برای زنان و جوانان خود را برای پنهان کردن از شکارچیان Bowyer می گوید. بنابراین زنان تمایل به جلوگیری از این تغییر یافتهاست مناطق. اما هیچ کس متوجه پر خطر به زنان از عمل تا زمانی که او یک مطالعه منتشر شده در Alces در سال 2001. “وجود دارد از دست دادن عظیم زن و جوان زیستگاه” Bowyer می گوید.

کارشناسان آگاه از تبعیض نژادی را خواستار شده است برای حیات وحش مدیران به پرداخت نزدیک توجه است. بعضی از آنها هر چند پاسخ یک درهم آمیخته. از آنجا که ایالات متحده Fish & Wildlife Service (FWS) برای اولین بار شروع به بهبود فعالیت ها برای سیرا نوادا گوسفند نوعی گوسفند کوهی امریکایی در کالیفرنیا در سال 2000 این سازمان و وزارت کالیفرنیا از ماهی ها و حیات وحش باید نظارت بقای جنبش ها و زیستگاه های انتخاب از هر دو میش و قوچ از گونه های در سیرا نوادا. “ما کاملا دقیق ارزیابی و سنجش می گوید:” Shauna Marquardt, دستیار زمینه سرپرست در FWS به مینه سوتا, ویسکانسین, زیست محیطی زمینه خدمات ، “اگر [جنسی جداسازی] داده ها در دسترس هستند ما قطعا در ترکیب آن است.” اما اگر سازمان در برخی از کشورهای دیگر می دانیم که رابطه جنسی تبعیض نژادی مسئله آنها نیست و همه به طور مستقیم به حساب آن در برنامه های مدیریت.

به عنوان بیشتر و بیشتر حیوانات ذکر شده به عنوان در معرض خطر با توجه به تفکیک جنسی ممکن است حتی بیشتر مهم برای حفظ تلاش. جنس تعصب در سرخ لاک پشت ها برای مثال به احتمال زیاد بدتر با تغییر آب و هوا به دلیل درجه حرارت گرمتر در طول تخم مرغ جوجه کشی منجر به زنان بیشتر لاک پشت ها. همراه با مرگ و میر ناشی از فعالیت های ماهیگیری در نزدیکی ساحل وجود ندارد ممکن است مردان به اندازه کافی برای حفظ این گونه از تبدیل شدن به انواع مطالعات تجربی Schofield می گوید.

Bowyer کار کرده با یک تعداد انگشت شماری از حیات وحش مدیران که در نظر جنسی جداسازی و او امید که بیشتر از یک روز قدردانی از این پدیده به عنوان یک جنبه بسیار مهم از حفاظت. رشد تعداد محققان در حال مطالعه این موضوع با توجه به Ruckstuhl نیز ممکن است کمک به آن را تبدیل به بیشتر به طور گسترده ای شناخته شده است. “بسیاری از علوم شما نمی بینم به جز در آینه,” Bowyer می گوید. “این فقط طول می کشد زمان برای اثر تغییرات.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>