‘Shorefast یخ’ از دست دادن تهدید معیشت ساکنان قطب شمال

تغییر آب و هوا می تواند به طور قابل توجهی کاهش می دهد “shorefast یخ” در جوامع در سراسر کانادا شمالی و غربی گرینلند, محققان می گویند.

برای افرادی که زندگی در قطب شمال این دریا یخ که اشکال در امتداد سواحل است که یک منبع حیاتی است که متصل جدا شده و جوامع را فراهم می کند دسترسی به شکار و ماهیگیری زمینه.

“یکی از قوی ترین چیزهایی که در این زمینه مطالعه برای من گوش دادن به یک شکارچی بحث در مورد چگونه یخ در حال شکستن تا زودتر از آن تا کنون در طول عمر خود.”

برای یک مطالعه جدید در طبیعت تغییر آب و هوا, محققان با استفاده از اطلاعات آب و هوا و نزدیک به روزانه ماهواره ای از 28 قطب شمال جوامع برای تعیین زمان shorefast یخ فروپاشی در هر محل بیش از 19 سال گذشته.

تحلیل مجاز, محققان برای تعیین این شرایط است که درایو بهار یخ فروپاشی است. سپس آنها با استفاده از مدل های آب و هوایی برای پیش بینی که چگونه است که زمان ممکن است تغییر در هر جامعه به عنوان سیاره گرم.

این یافته ها نشان می دهد که توسط 2100 جوامع می توانید ببینید shorefast یخ فصل کاهش می یابد در هر نقطه از پنج تا 44 روز, با سردترین جوامع در مطالعه شاهد بزرگترین کاهش است.

دو فیلم از Uummannaq گرینلند دستگیر و پنج روز از هم جدا قابل توجهی نشان می دهد ذوب shorefast یخ دریا در یک زمان کوتاه است. (اعتبار: Chris Horvat)

طیف گسترده ای از نتایج بالقوه تعجب محققان و خط نیاز به عوامل محلی به حساب زمانی که سیاست به آماده شدن برای آینده آب و هوا را تغییر دهید.

“یکی از takeaways کلیدی برای من این است که حتی اگر کل قطب شمال در حال رفتن به گرم و از دست دادن یخ های ما دیدن نتایج بسیار متفاوت از یک جامعه به دیگری می گوید:” منجر نویسنده سارا کولی یک دانشجوی دکترا در دانشگاه براون موسسه برای محیط زیست و جامعه (TOTALBARÇA).

“هنگامی که شما ترکیب است که طیف گسترده ای از نتایج این واقعیت است که جوامع مختلف تعداد زیادی از, اجتماعی, فرهنگی و اقتصادی تفاوت به این معنی است که برخی از جوامع ممکن است تجربه بسیار بزرگتر اثرات بیش از دیگران است.”

برای مثال در شمال کانادا جوامع Clyde River و Taloyoak به خصوص وابسته به shorefast یخ برای امرار معاش به شکار و ماهیگیری را ببینید برخی از ترین قابل توجهی کاهش یخ دریا است.

هواپیماهای بدون سرنشین فیلم از آوریل 2019 قطاری یخ فروپاشی نزدیک Uummannaq. (اعتبار: Chris Horvat)

به طور متوسط این دو جوامع می توانید انتظار یخ برای شکستن 23 تا 44 روز پیش از آن به ترتيب توسط 2100. که می تواند به معنای “از لحاظ اقتصادی و فرهنگی قابل توجهی فعالیت های یخ را سخت تر به حفظ در آینده” محققان نوشتن.

که سردترین مناطق در این مطالعه می تواند بزرگترین کاهش در یخ است دلیلی برای نگرانی می گوید: coauthor جانی رایان, یک پژوهشگر فوق دکترا در TOTALBARÇA.

“برخی از این اماکن در نظر گرفته بود که آخرین بقایای واقعا قطبی اکوسیستم و مردم صحبت های زیادی در مورد حفظ این مناطق به ویژه در” رایان می گوید. “در عین حال این مناطق است که ما را پیدا خواهد کرد از دست دادن بیشتر یخ.”

این تحقیق بخشی از یک بزرگتر پژوهش تلاش با هدف درک بهتر چگونه تغییرات آب و هوایی در قطب شمال را تحت تاثیر افرادی که زندگی می کنند وجود دارد. علاوه بر جمع آوری ماهواره ای و داده های علمی محققان انجام کار میدانی در جامعه از Uummannaq در غرب گرینلند به یادگیری بیشتر در مورد چگونه مردم محلی با بهره گیری از یخ.

تیم تحقیقاتی پیوست کباب کردن بر روی یخ در خارج از Uummannaq. (اعتبار: Chris Horvat)

“Shorefast یخ چیزی است که مهم است از نظر افرادی که با استفاده از آن” کولی می گوید. “برخی از این مفاهیم از نظر جهانی آب و هوا, اما آن نسبتا کوچک است. این است که واقعا همه چیز در مورد چگونه آن را تحت تاثیر افرادی است که در واقع زندگی در قطب شمال و به همین دلیل ما در حال مطالعه آن است.”

این کار میدانی نیز ارائه دست اول چشم انداز از چه چیزهایی تغییر کرده است, بیش از سال است.

“یکی از قوی ترین چیزهایی که در این زمینه مطالعه برای من گوش دادن به یک شکارچی بحث در مورد چگونه یخ در حال شکستن تا زودتر از آن تا کنون در طول عمر خود” رایان می گوید.

“ما تنها با رعایت این 20 سال ماهواره ضبط. اما قادر به یادگیری از مردم محلی در مورد چه چیزهایی بودند مانند 50 یا 60 سال پیش آن را واقعا تاکید کرد چگونه تغییرات آب و هوایی در حال حاضر نهفته جامعه است.”

حرکت رو به جلو این محققان امیدوارند که نقشه برداری محلی اثرات منطقه ای و جهانی آب و هوا الگوهای مفید خواهد بود برای سیاستگذاران.

“از آنجا که shorefast یخ یکی از بسیاری از دارایی های زیست محیطی مهم به قطب شمال جوامع” محققان نوشتن “تحقیقات آینده ترکیب گسترده ای در مقیاس تجزیه و تحلیل ابزار با سطح جامعه ویژگی ممکن است کمک به ارائه بیشتر اطلاعات عملی برای قطب شمال جمعیت رو قابل توجهی آب و هوایی و تغییر اجتماعی.”

بنیاد ملی علوم تامین می شود ،

منبع: دانشگاه براون

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>