خود پایان Biospheres

پازل از چه نوع پدیده زندگی است که به دنبال ما در طول تاریخ است. از بین رفته مفاهیم ‘حیاتی جرقه و خود به خود نسل تمام راه را به ما مدرن, عکس از تکامل داروینی و زیست شناسی مولکولی. ما هنوز هیچ پاسخ. آن است که واقعا بسیار فوق العاده ای است که همان چیزی است که ما – مجتمع احساسات بیش از حد از سیستم های زندگی – همچنان به طفره رفتن تلاش های ما برای تدوین و فرموله کردن دقیق مفرد شرح و توضیح.

یک هسته مشاهده است هر چند که فردی موجودات زنده و تعاونی از زندگی چیزهایی تمایل به ثبات. در سلول یا در بدن ما صحبت در مورد تعادل تنظیم سیستم از طریق یک فرایند سنسور کنترل و بازخورد موثر. شاید برخی از عناصر یک سیستم بیولوژیکی نظارت بر دما و کنترل عنصر دیگری است که پمپ های مواد شیمیایی به درایو تغییرات فیزیولوژیکی که به کمک آب گرم و یا سرد یک ارگانیسم است. و یا عنصر دیگری حواس اسیدیته و حاکم یک ارگانیسم توانایی به کاهش و یا افزایش آن pH داخلی خود را برای بهینه سازی شیمیایی توابع. هموستاز همه چیز در مورد حفظ تعادل پویا.

این باعث می شود حس کامل. این منطق ساده است. اگر یک سیستم نمی تواند انجام این کار با شکست مواجه خواهد شد و دیگر نمی خواهد در جهان وجود دارد و یا تبلیغ خود و یا فرزندان خود. اما این همچنین بدان معنی است که – همانطور که می دانید از تاریخ حیات بر روی زمین وجود خواهد داشت مقدار زیادی و تعداد زیادی از مدل ها و سیستم های که به دست نمی هموستاز در دراز مدت است. آن را به سادگی دیگر نه مکانیکی از راه نگاه کردن به فرآیند انتخاب در تکامل است.

هموستاز نیز ارائه می دهد یک چشم انداز جالب وقتی که می آید به دنبال در کل یک سیاره زیست کره. در واقع این یک قطعه کلیدی از معروف فرضیه گایا در اصل حاوی توسط James Lovelock در 1960s. این ایده که تمام زمینی biosphere is a self-تنظیم سیستم به موجب آن زندگی می کند زمین مناسب تر برای زندگی است. به جز زمانی که آن را نمی کند.

در واقع Lovelock و دیگران باید در طول سال اشاره کرد که واقعا وجود دارد هیچ چیز جادویی در مورد گایا ایده. اگر آن را مزاحمت به اندازه کافی انسان برای مثال تعادل قطعا می تواند شکسته شود و کل سیستم تغییر می تواند به یک حالت ناپایدار. به عبارت دیگر این ایده که ما در تداوم حیات بر روی زمین (از آنچه به نظر می رسد به یک جد مشترک) به عنوان یک نشانه آن است که یک بار در زندگی اتفاق می افتد به یک سیاره آن را سخت به خلاص شدن از شر ممکن است گمراه کننده باشد.

برای قرار دادن این یکی دیگر از راه: ما کمی راه برای دانستن اینکه چهار میلیارد سال تداوم زمینی biosphere معمولی است یا یک پرت – قاعده یا استثنا. اگر آن را تا به حال اتفاق افتاده است در این راه ما می تواند اطراف خود را مشاهده است.

در واقع من فکر می کنم جالب است برای اندیشیدن و نه contrarian دیدگاه. اگر سیاره گسترده زندگی اغلب بادها تا خود فسخ از خود تداوم? این می تواند باشد که در یک تلفن همراه و یا در مقیاس کوچک در سطح زندگی است که در واقع فقط به عنوان مداوم همانطور که ما ممکن است مشکوک. پس از آن می شود رفتن به عنوان یک autocatalytic انتخابی و evolvable پدیده آن را به خوبی کار می کند در موضعی محیط زیست است. اما پس از آن اشغال کل سیاره – واقعا محدود دامنه – سحر و جادو از هموستاز تر است یا ضربه از دست ندهید. این می تواند مورد که زمانی که در مقیاس سیاره گسترده بازخورد با توجه به زندگی و فعالیت های شروع به تبدیل شدن به قابل توجهی وجود دارد ناپایدار تر پایدار تنظیمات. کمی نمودار در بالای این پست و زیر نشان دهنده این دو گزینه با فلش نشان می دهد ‘نیروهای’ از بازخورد. یکی nestles یک زیست کره به جهانی هموستاز دیگر است تنها ثبات در یک جهت و سقوط کردن یک صخره نورد در دیگر.

به این می گویند کمی متفاوت است. وجود دارد به نظر نمی رسد به هر گونه تضمین می کنند که زندگی همیشه یک سیاره مناسب تر برای زندگی است. آن را در واقع می تواند انجام مخالف (و بیانیه ای که نمی کند نیاز به شامل چیزهایی مانند یک فن آوری گونه های از بین بردن آن جهان خود را می تواند نگه دارید برای ساده میکروب ها بیش از حد). در واقع اگر زندگی سرچشمه اغلب, بلکه خود خاتمه اغلب ما ممکن است پیدا کردن که بسیاری از جهان پر شده است با biospheres (نه لزوما فقط در سیارات) teetering در آستانه بی ثباتی است.
 

دو سناریو: ثبات (سمت چپ) و بی ثباتی (سمت راست). اعتبار: C. Scharf 2020

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>