دیدن فسیلی پوسته: این لاک پشت منقرض شده بود واقعا عظیم

یک منقرض غول پیکر لاک پشت های آب شیرین به نام Stupendemys بزرگترین پوسته تا کنون شناخته شده است محققان گزارش.

پوسته یا کاراپاس از Stupendemys اقدامات بین 2.4 تا تقریبا 3 متر یا حدود 8-10 ، Paleobiologists کشف استثنایی نمونه در ونزوئلا و کلمبیا.

منطقه گرمسیری آمریکای جنوبی است و یکی از نقاط داغ وقتی که می آید به حیوانات تنوع. این منطقه منحصر به فرد منقرض شده جانوران شامل فسیل غول جوندگان و crocodylians—از جمله تمساح, تمساح caimans و gavials—که ساکنان آنچه که امروز در یک منطقه بیابانی در ونزوئلا. این یک مرطوب باتلاقی منطقه پرتکاپو با زندگی 5 تا 10 میلیون سال پیش و یکی از ساکنان آن شد Stupendemys geographicusیک لاک پشت گونه که دانشمندان برای اولین بار شرح داده شده در اواسط 1970s.

person lies next to enormous fossil turtle shell
Palaeontologist ردلفو سانچز و یک نر کاراپاس از Stupendemys geographicusاز ونزوئلا یافت می شود به 8 میلیون در سال به سپرده. (اعتبار: Edwin Cadena)

“کاراپاس برخی از Stupendemys افراد رسیده و تقریبا سه متر ساخت آن را یکی از بزرگترین و اگر نه بزرگترین لاک پشت است که تا کنون وجود داشته است می گوید:” مارسلو سانچز مدیر فسیل شناسی موسسه و موزه دانشگاه زوریخ و مطالعه است. لاک پشت به حال برآورد توده بدن از 1,145 کیلوگرم (از 2500 پوند)—تقریبا 100 بار که از نزدیک ترین آن زندگی نسبی بزرگ-رهبری رودخانه آمازون لاک پشت.

در برخی از افراد کامل کاراپاس نشان داد عجیب و غریب و غیر منتظره ویژگی ها: شاخ. “دو پوسته انواع حاکی از آن است که دو جنس نر و ماده از Stupendemys وجود داشته است—مرد شاخدار با پوسته و زنان با hornless پوسته می گوید:” سانچز که اضافه می کند که این اولین بار است که تفاوت جنسی در قالب شاخدار پوسته های گزارش شده برای هر یک از سمت گردن لاک پشت یکی از دو گروه عمده لاک پشت جهان است.

با وجود آن فوق العاده, اندازه, این لاک پشت مجبور دشمنان طبیعی است. در بسیاری از مناطق وقوع Stupendemys همزمان با Purussaurusبزرگترین caimans.

علائم گزش و سوراخ استخوان در Stupendemys فسیلی carapaces نشان می دهد که Purussaurus خود بودند شکارچیان. اندازه و رژیم غذایی از Purussaurus همچنین این.

کشف فک و سایر اسکلت قطعات Stupendemys اجازه محققان به طور کامل تجدید نظر تکاملی روابط این گونه لاک پشت درخت زندگی.

“بر اساس مطالعات انجام شده از لاک پشت آناتومی ما در حال حاضر می دانیم که برخی از زندگی لاک پشت ها از منطقه آمازون در حال نزدیک ترین بستگان زندگی می گوید:” سانچز. علاوه بر این اکتشافات جدید و بررسی های موجود در فسیل های از برزیل کلمبیا و ونزوئلا نشان می دهد بسیار گسترده تر جغرافیایی توزیع Stupendemys از آنچه قبلا تصور. حیوانات زندگی می کردند در سراسر بخش شمالی آمریکای جنوبی است.

نویسندگان این مطالعه در علم پیشرفت هستند از موسسات در برزیل کلمبیا و ونزوئلا است.

منبع: دانشگاه زوریخ

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im