دیدن مریخ با سیاره مشتری و زحل در سپیده دم آسمان در مارس


دیدن مریخ به صورت یک خط با مشتری و زحل در predawn آسمان در ماه مارس سال 2020 است. این asterism شناخته شده به عنوان “قوری” خواهد بود به حق خود. (اعتبار تصویر: SkySafari برنامه)

این یک هفته خوب برای بررسی پیشرفت از سیاره مریخ به عنوان آن را همچنان به سوی غیر منتظره ای نزدیک روش به زمین در اوایل پاییز.

این هفته مریخ افزایش می یابد بين 3:20 و 3:30 صبح به وقت محلی است و به خوبی در جنوب-جنوب شرقی توسط سحر. آن را در حال حاضر می درخشد در قدر 1.1 در مورد مساوی در روشنایی با ستاره Spica در صورت فلکی سنبله و فقط یک چیز جزیی ضعیف تر از آن به اصطلاح “رقیب” به گلچهره ستاره قلبالعقرب در صورت فلکی عقرب ها عقرب. مریخ در واقع گذشت 4.7 درجه در شمال Antares در Jan. 18 اما این سیاره قرمز از سمت چپ آن را به مراتب پشت سر به غرب است.

در فوریه. 11 مریخ عبور بیش از به بین الطلوعین صورت فلکی صورت فلکی قوس کماندار. این هفته ما قادر خواهید بود به تماشای مریخ لغزش فقط بالاتر از الگوی هشت نسبتا روشن ستاره از صورت فلکی قوس محبوب امروز شناخته شده به عنوان “قوری.”

مرتبط با: که از کجا و چگونه برای دیدن سیارات در سال 2020 آسمان شب

شاید با استثنای احتمالی دب اکبر این قوری کامل ترین به دنبال تصویر ستاره در آسمان است. متمایز گروه از ستاره ها تشکیل بخشی از صورت فلکی شناخته شده به تشریح و یا دروغ گفتن در درون مرزهای شناخته شده به عنوان asterisms. در اندازه گرفته از وسیع با چشم غیر مسلح ارقام به دقیقه ستارگان تنظیمات آنها در بر داشت در هر سه ماهه از آسمان و در همه فصول سال است. بزرگتر asterisms — آنهایی که مانند دب اکبر در Ursa Major و بزرگ مربع از Pegasus — اغلب بهتر شناخته شده از میزبان خود صور فلکی. قوری از صورت فلکی قوس است و در عین حال یکی دیگر از نمونه های چنین.

فعل و انفعال با مشتری و زحل

از علاقه خاص خواهد بود که تعامل مریخ با سیاره مشتری و زحل در طول این هفته آینده. مشتری آن نیز افزایش می یابد چند ساعت قبل از غروب آفتاب است و بهترین دیده می شود (به خصوص در تلسکوپ) به عنوان سپیده دم شروع به شکستن. در آن ساعت که شاه به اندازه جهان می درخشد نسبتا پایین در جنوب شرقی با قوری از صورت فلکی قوس به سمت راست آن ،

بی سر و صدا تغییر خارج از قوس و به بزغاله در مارس 21 زحل است که شایسته بررسی دقیق به عنوان به زودی به عنوان آن را ظهور از تب و تاب بودن از طلوع آفتاب در این ماه. زحل افزایش حدود نیم ساعت قبل از اولین نور سپیده دم در اوایل ماه مارس و نزدیک به یک ساعت و نیم زودتر در پایان ماه. اما جنوب آن میل را حفظ خواهد کرد آن را frustratingly کم برای شمال ناظران. بهترین نمایش خواهد بود پس از سپیده دم آغاز می شود و در جنوب دورتر شما بهتر است.

در صبح روز 4 مارس در حدود 90 دقیقه قبل از طلوع خورشید در مریخ و مشتری و زحل خواهد بود strung out مورب در آن به ترتیب از بالا سمت راست به پایین سمت چپ پایین در جنوب شرقی آسمان با مشتری به همان اندازه فاصله 8 درجه از مریخ و زحل. در بقیه این ماه این ترتیب از این سه جهان را به طرز محسوسی تغییر دهید. دلیل اصلی این است که مریخ به سرعت در حال حرکت به سمت شرق در حالی که حرکات مشتری و به خصوص زحل بیشتر کند. در نتیجه مواضع خود را نسبت به یکدیگر تغییر خواهد کرد در شیوه ای جالب.

مرتبط با: دیدن ماه, 3 سیارات و ستاره سرخ Antares قوس بیش از نیویورک (عکس)

در آسمان صبح از 18 مارس در اواخر هلال ماه را به حرکت سیارهای ، حدود دو ساعت قبل از طلوع آفتاب از آن خواهد شد در زیر مریخ با سیاره ایستاده فوقانی آن لت و مشتری بالا و سمت چپ. به آرامی در حال حرکت گذشته مریخ و نسبت به مشتری اما برآمدن خورشید روشن خواهد شد آسمان و باعث می شود مشتری به ناپدید می شوند قبل از ماه می توانید از آن عبور کنید.

در مارس 18, 2020, هلال ماه را در ملاقات با مریخ و مشتری و زحل در predawn آسمان است. (اعتبار تصویر: SkySafari برنامه)

در 20 مارس مریخ و مشتری هستند در رابطه به این معنی است که این دو سیاره به اشتراک گذاری همان آسمانی جغرافیایی. مریخ عبور 0.7 درجه به سمت راست و پایین بسیار روشن تر مشتری است. و سپس در مارس 31, مریخ از نزدیک در تعامل با زحل. این دو خواهد بود بسیار قابل توجه به دلیل کنتراست رنگ (مریخ نارنجی-زرد زحل زرد-سفید) و از آنجا که آنها ظاهر می شود تقریبا همان کار را در روشنایی.

به آرامی نزدیک

برای لحظه ای مریخ باقی مانده و نه کم رنگ اما درخشش خود را ادامه خواهد داد به افزایش می دهد که ما به دست آوردن آن در ما کوچکتر سریعتر در مدار. در تاریخ 29 مارس در 2 p. m. EDT (1800 GMT), مریخ را به آن نقطه در مدار خود خواهد شد که محل آن را در همان فاصله از هر دو زمین و خورشید: 137.4 میلیون مایل (221.1 میلیون کیلومتر). از طریق یک تلسکوپ مریخ هنوز هم در حال حاضر یک جای کوچک و ندانسته دیسک, اما آن را به طرز چشمگیری افزایش روشنایی و ظاهری اندازه طول ماه های بهار و تابستان.

پس از 15 ماه مه مریخ افزایش روشنایی خواهد شروع به تبدیل شدن به بیشتر قابل توجه است. ژوئن 1 آن را به صفر قدر (قابل مقایسه با وگا پنجم-درخشان ترین ستاره در آسمان) در حالی که کروز از طریق صورت فلکی دلو آب حامل درخشان کم در جنوب شرقی آسمان در طول predawn ساعت.

در اوت. 21 در حال حاضر در صورت فلکی برج حوت ماهی سیاره سرخ خواهد رقیب شباهنگ درخشانترین از تمام ستاره در حال افزایش در بالای افق شرقی حدود 10:15 بعد از ظهر محلی در زمان نور روز. بنابراین روشن می کند آن تبدیل شده است که بین سپتامبر. 29 Oct. 28 آن را جایگزین توانا مشتری به عنوان دومین-درخشان ترین سیاره و تبدیل شدن به سوم-درخشان ترین شی در آسمان شب (بعد به ماه و زهره).

سپس در اکتبر. 6 در 10:18 p. m. EDT (1418 GMT) این سیاره خواهد شد و در آن نزدیک به زمین در سال 2020 در آن لحظه از آن خواهد شد 38.57 میلیون مایل (62.06 میلیون متر) به دور است. می رسد در مخالفت با خورشید در Oct. 13 هنوز هم در برج حوت قابل مشاهده از هوای گرگ و میش سحر و درخشان در یک سر عطف بزرگی از -2.6.

اگر شما در اوایل این هفته به دنبال مریخ و آن را مشاهده کنید فقط سعی کنید به تجسم آنچه در آن خواهد بود و زل زده بود به آن هفت ماه از این رو زمانی که از آن خواهد شد تقریبا 120 میلیون مایل (193 میلیون متر) نزدیک تر به نظر می رسد چهار برابر بزرگتر و 30 بار درخشان تر از آن است که در حال حاضر!

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de