دیدن مشتری مریخ و زحل در روز پنجشنبه, سحر, آسمان


دیدن زحل مریخ و مشتری خط در جنوب شرقی آسمان قبل از طلوع آفتاب در روز پنج شنبه (26 مارس). (اعتبار تصویر: SkySafari برنامه)

اوایل risers در این ماه درمان شده اند به غیر معمول آسمانی “pas de trois” را به عنوان سه درخشانترین سیارات برتر — به نام “برتر” از آنجا که آنها در حرکت فراتر از مدار زمین از خورشید بوده است تغییر مواضع نسبت به یکدیگر در سپیده دم گرگ و میش. سه سیاره در سوال هستند (منظور از روشنایی) و مشتری و زحل و مریخ است.

مشتری در حال حاضر با افزایش حدود 3:45 صبح محلی در نور روز اما بهتر است دیده می شود به خصوص در تلسکوپ به عنوان سپیده دم شروع به شکستن حدود 2.5 ساعت بعد. در آن ساعت که شاه به اندازه جهان می درخشد نسبتا پایین در جنوب شرقی با قوری از صورت فلکی قوس به سمت راست آن ،

در ضمن داشتن منتقل شده از صورت فلکی قوس به بزغاله در مارس 21, زحل افزایش حدود 15 دقیقه پس از مشتری هر چند در تلاش برای مشاهده و معروف آن حلقه را از طریق یک تلسکوپ جنوبی آن میل را حفظ خواهد کرد آن را frustratingly کم برای شمال ناظران. بهترین نمایش خواهد بود پس از سپیده دم آغاز می شود و در جنوب دورتر شما بهتر است.

مرتبط: بهترین تلسکوپ برای پول – 2020 بررسی و راهنمای
بیشتر:
سیارات در مارس آسمان شب: چگونه (و چون) به آنها مراجعه کنید

پس از آن می آید مریخ بالا می رود که نزدیک به 4 صبح و در ادامه به نزدیک شدن به زمین در مدار خود هر چند این سیاره است روشن در یک و نه آهسته. اما این افزایش در روشنایی تسریع خواهد کرد به طور چشمگیری در طول بهار و تابستان است.

در اوایل این ماه مریخ مشتری و زحل بودند strung out مورب در آن به ترتیب از بالا سمت راست به پایین سمت چپ پایین در جنوب شرقی آسمان, سیاره مشتری به همان اندازه فاصله 8 درجه از مریخ و زحل. در روزهای پس از آن به ترتیب از این سه جهان قابل توجهی تغییر کرده است. دلیل اصلی این است که مریخ به سرعت در حال حرکت به سمت شرق در حالی که مشتری و به خصوص زحل حرکت بیشتر کند.

در اولین صبح بهار مریخ و مشتری در رابطه با مریخ عبور فقط 0.7 درجه به سمت راست و پایین بسیار روشن تر مشتری است.

بهترین ها هنوز در راه اند!

اما بهترین تنظیمات از این سه سیاره خواهد آمد در اوایل صبح پنج شنبه, مارس 26. آنها به همان اندازه فاصله دوباره اما این بار بسیار به هم نزدیک است. آنها را به صورت وارونه مثلث متساوی الساقین با مریخ در خدمت به عنوان نقطه راس زاویه در حالی که پایه زاویه های مشخص شده توسط مشتری و زحل. مشتری و مریخ و مریخ و زحل هر کدام از هم جدا شده توسط تنها 3.5 درجه در حالی که مشتری و زحل هم جدا هستند 6.5 درجه است. رفتن از راست به چپ: مشتری مریخ و زحل.

ستاره بیت لحم ؟

به طور سنتی در طول فصل کریسمس برخی از stargazers اندیشیدن سوال قدیمی از منشاء ستاره بیت لحم. ستاره ظاهر بیش از 20 قرن پیش است و مطمئنا بهترین و شناخته شده سماوی رویداد در تاریخ ثبت شده است. احتمال است که مردان عاقل می تواند به اشتباه یکی از آشنا سیارات با یک ستاره جدید به نظر می رسد از راه دور. گاهی اوقات دو یا بیشتر از این بی wanderers گرد هم می آیند در یک رابطه قابل توجه.

یک رابطه از سه یا بیشتر از سیارات کاملا غیر معمول است. بیش از 500 سال گذشته مشتری و زحل و مریخ را جمع آوری با هم فقط هشت بار. در فوریه. 25 در سال 6 B. C., یکی از این تجمع اتفاق افتاده است در صورت فلکی برج حوت. اگر شما بازدید از افلاک نما برای کریسمس سنتی نشان می دهد شما می دانید هیجان از دیدن این ویدئو رویکرد هر یک از دیگر به عنوان پروژکتور مسابقه را از طریق زمان برای از نو خلق این رویداد غیر معمول است.

می تواند چنین نادر جمع این سه سیاره شده اند ستاره بیت لحم ؟ در هیچ نقطه را سه سیاره نزدیک به اندازه کافی به ادغام را به یک دنباله دار تصویر مانند یک ستاره است. اما خود را “آسمانی نشست” بود بدون شک تماشا با علاقه زیادی توسط مرد عاقل (که خود را ستاره شناسان) و ممکن است به عنوان یک نشانه. اما نظرات در تقسیم اعتبار این توضیح.

جالب است که آینده ما جمع آوری مربوط به مشتری و زحل و مریخ را بسیار نزدیک تکرار جشن رویداد از 6 B. C. بنابراین اگر شما می خواهید برای دیدن یک توضیح احتمالی برای این افسانه “ستاره مغ” برای خودتان اتمام شرق-جنوب شرقی آسمان در حدود 90 دقیقه قبل از طلوع آفتاب در روز پنج شنبه صبح.

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و در Facebook

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im