یخ دریا در حرکت می تواند گسترش آلودگی در اطراف

حرکت یخ دریا بین قطب شمال کشور می تواند افزایش خطر آلاینده مانند microplastics و روغن, پخش كردن, بین همسایه کشورهای ساحلی, محققان می گویند.

مطالعه پیش بینی کرد که تا اواسط قرن متوسط زمان آن طول می کشد برای یخ دریا به سفر از یک منطقه به منطقه دیگر را کاهش می دهد بیش از نیمی از این مقدار از یخ دریا رد و بدل شده بین قطب شمال کشورهایی مانند روسیه و نروژ و کانادا و ایالات متحده را بیش از سه برابر.

افزایش علاقه در ساحل قطب شمال توسعه و همچنین حمل و نقل از طریق مرکزی قطب شمال اقیانوس ممکن است با افزایش میزان آلاینده های موجود در آبهای قطب شمال. و آلاینده ها در یخ سفر بسیار سریع تر از کسانی که در آب باز است که جریانهای اقیانوسی حرکت می کند.

“این به این معنی وجود یک پتانسیل افزایش دریا یخ به سرعت حمل و نقل انواع مواد با آن از جلبک به نفت می گوید:” منجر نویسنده پاتریشیا DeRepentigny از دانشگاه کلرادو در بولدر. “این مهم است که در نظر بگیرید هنگامی که کنار هم قرار دادن قوانین بین المللی برای تنظیم چه اتفاقی می افتد در قطب شمال.”

نازک یخ دریا سریعتر حرکت می کند

از لحاظ تاریخی توده های شناور قطب شمال یخ می تواند برای زنده ماندن تا 10 سال: ایجاد لایه پایدار از طریق هر تابستان و عمدتا ذوب محلی با بخش کوچکی حمل و نقل به مناطق دیگر. به عنوان آب و هوا خواهد بود اما این الگو تغییر کرده است.

در حالی که به طور کلی یخ دریا پوشش نازک شدن و ذوب به طور کامل در سراسر مناطق گسترده در تابستان—منطقه جدید یخ تشکیل شده در طول زمستان است که در واقع افزایش به خصوص در امتداد خط ساحلی روسیه و به زودی در مرکز اقیانوس منجمد شمالی است.

این نازک تر یخ می تواند حرکت سریع تر در به طور فزاینده ای باز آب های قطب شمال ارائه ذرات و آلاینده های آن را حمل به آبهای کشورهای همسایه.

“در آب و هوای گرم سریع تر حرکت یخ می تواند سفر در مسافت های طولانی تر و ذوب در قطب شمال محیطی دریاها متعلق به دیگر کشورهای همسایه و یا حتی زنده ماندن تابستان زیر و انجام شده در مناطق در سراسر اقیانوس قطب شمال که در آن ذوب می گوید:” برونو ترمبلی, دانشیار در جوی و اقیانوسی دانشکده علوم در دانشگاه مک گیل.

یخ های دریای قطب ارز

در یک مطالعه قبلی نویسندگان به بررسی جنبش از یخ های دریای قطب از ابزاری سطح متوسط ثبت شروع و در سال 1979 زمانی که اولین مستمر ماهواره ای آغاز شد.

این مطالعه برای اولین بار به سند افزایش در مقدار یخ دریا و حمل و نقل از یک منطقه به منطقه دیگر بیش از چهار دهه گذشته.

“این روند به خصوص روشن نگاه قبل از سال 2000 و پس از سال 2000 مشاهده سوابق زمانی که روشن شتاب یخ دریا و کاهش آشکار” ترمبلی می گوید.

“طبیعی گسترش این کار با توجه به این که جهانی آب و هوا در مدل های تکثیر این مشاهده شده در روند این است که نگاهی به آینده از یخ ارز بین کشورهای همسایه از قطب شمال.”

مثلا سوالبارد (یک مجمع الجزایر بخشی از پادشاهی نروژ) را ببینید به طور فزاینده ای مقدار زیادی از دریای یخ تشکیل شده در امتداد خط ساحلی روسیه و ذوب در آن آبهای ساحلی.

موقعیت های مختلف نتایج مشابه

برای مطالعه که به نظر می رسد در مجله زمین آیندهمحققان با استفاده از یک جهانی آب و هوا مدل همراه با یخ دریا ردیابی ابزار (درجا), آهنگ دریا یخ از جایی که آن را به اشکال که در آن در نهایت ذوب در قرن 21 است.

محققان در نظر گرفته شود دو نوع مختلف سناریوهای انتشار گازهای گلخانه ای: بیشتر شدید “کسب و کار به طور معمول” سناریو که پیش بینی گرمایش از 4 تا 5 درجه سانتیگراد (7.2 به 9 درجه فارنهایت) توسط 2100 و گرم شدن سناریو محدود به 2 درجه سانتیگراد (3.6 درجه فارنهایت) با الهام از توافق پاریس. سپس آنها را مدل سازی چگونه دریا یخ رفتار خواهد شد در هر دو این حالات در وسط و پایان قرن.

در سه تا از این چهار موقعیت—از جمله هر دو در اواسط قرن پیش بینی—حرکت یخ دریا بین قطب شمال کشور افزایش یافته است.

اما در تولید گازهای گلخانه ای سناریو در پایان قرن آنها در کشور می تواند تا پایان برخورد بیشتر با خود یخ و آلاینده ها از یخ از همسایگان خود است. دلیل این است که با 4 درجه سانتیگراد یا بیشتر از گرم شدن کره زمین در سال 2100, ترین یخ دریا است که یخ در طول زمستان را ذوب هر بهار در همان منطقه که در آن شکل گرفته است.

روسیه و آسیای مرکزی قطب شمال

روسیه و منطقه انحصاری اقتصادی و مرکزی اقیانوس دو مکان محققان انتظار بیشتر یخ به فرم تبدیل شدن به اصلی “صادر کنندگان” یخ به مناطق دیگر در قطب شمال.

یک منطقه انحصاری اقتصادی (EEZ) یک منطقه گسترش 200 مایل دریایی از خط ساحلی که بیش از یک دولت دارای حقوق خاص در مورد ماهیگیری, حمل و نقل و فعالیت های صنعتی مانند نفت فلات قاره حفاری. پنج کشور منحصر به فرد اقتصادی مناطق در اقیانوس قطب شمال: کانادا, آمریکا, روسیه, نروژ و دانمارک (گرینلند).

محققان دریافتند که میزان یخ نشات گرفته از روسیه که پس از آن ذوب می شود در یکی دیگر از منطقه انحصاری اقتصادی دو برابر در اواسط قرن.

اما مرکزی قطب شمال در وسط اقیانوس قطب شمال یک محل که در آن هیچ کشوری منحصر به فرد حقوق اقتصادی. با توجه به اقیانوس قطب شمال که بیشتر یخ در تابستان, این را تبدیل به جذاب حمل و نقل مسیر—به خصوص از آنجا که کشتی ها نیازی به دریافت اجازه از یک کشور دیگر به سفر را از طریق آن.

“پیامدهای این مطالعه روشن هستند. سریع تر حرکت یخ دریا به ارمغان می آورد کشورها به هم نزدیک و محلی ساحلی آلودگی هوا و یا آلودگی و حمل و نقل رودخانه از دور داخلی مکان می تواند تاثیر بر ساحلی محیط زیست و حتی کشورهای دور” ترمبلی می گوید.

“حفاظت از محیط زیست در, far north, بنابراین باید با تکیه بر حفاظت از محیط زیست از قطب شمال متحده است.”

اضافی نویسندگان عبارتند از, دانشگاه کلمبیا, Arizona State University, UC تخته سنگ و مک گیل.

علوم طبیعی و مهندسی شورای Fonds de recherche du Québec–Nature et Technologies, کانادا هواشناسی و اقیانوس شناسی جامعه NSERC کشف برنامه MEOPAR و بنیاد ملی علوم تامین می شود ،

منبع: دانشگاه مک گیل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de