یخ دریا از دست دادن منجر به اعتصاب خرس های قطبی و کمتر توله

با توجه به کاهش یخهای قطبی, خرس در Baffin خلیج در حال نازک تر شدن داشتن کمتر نوزادان و صرف زمان بیشتری را بر روی زمین از آنها در 1990s, تحقیقات جدید نشان می دهد.

این مطالعه جدید در محیط زیست برنامه های کاربردی شامل ماهواره های ردیابی و نظارت تصویری از خرس های قطبی در 1990s در مقایسه با سال های اخیر.

“آب و هوا ناشی از تغییرات در قطب شمال به وضوح تاثیر خرس های قطبی می گوید:” منجر نویسنده کریستین Laidre یک دانشیار آبزیان و شیلات علوم در دانشگاه واشنگتن است. “آنها یک آیکون از تغییر آب و هوا, اما آنها همچنین یک شاخص اولیه تغییر آب و هوا از آنجا که آنها بسیار وابسته به یخ دریا است.”

تیم تحقیقاتی بین المللی با تمرکز بر یک subpopulation از خرس های قطبی در اطراف Baffin خلیج گستره بزرگ از اقیانوس بین شمال شرقی کانادا و گرینلند. این تیم دنبال نر بالغ خرس های قطبی’ حرکات و ارزیابی بستر در اندازه ها و سلامت عمومی این subpopulation بین 1990 و دوره از 2009 تا 2015.

The map from the 1990s shows white ice stretching over the entirety of Baffin Bay while the more recent map on the right shows no ice that spans the bay
این مطالعه در مقایسه با حرکات نر بالغ خرس های قطبی در طول دو دوره زمانی. در 1990s (سمت چپ) یخ دریا در اواسط ماه جولای هنوز هم میرسد Baffin خلیج ارائه خرس های قطبی با یک منطقه بزرگ به شکار و مسافرت است. در اخیر سامرز (راست) Baffin خلیج بیشتر بود باز آب در اواسط ماه جولای و خرس های قطبی گیر شد و نزدیک به ساحل. (اعتبار: Joshua استیونس/ناسا رصدخانه زمین/ملی برف و یخ مرکز داده)

روز کمتر بر روی یخ

خرس های قطبی’ حرکات به طور کلی به دنبال رشد سالانه و عقب نشینی از یخ دریا است. در اوایل پاییز هنگامی که یخ دریا است که در آن حداقل خرس تا پایان در Baffin جزیره در سمت غرب از خلیج. آنها صبر در زمین تا زمستان زمانی که آنها می توانند سرمایه گذاری دوباره بر روی یخ دریا است.

هنگامی که یخ را پوشش می دهد Baffin خلیج خرس با استفاده از سطح جامد به عنوان یک پلت فرم برای شکار مهر و موم مورد نظر خود را طعمه به سفر و حتی برای ایجاد برف کمینگاه برای جوان خود را.

“این خرس ساکن فصلی یخ منطقه به معنی یخ دریا پاک کردن به طور کامل در تابستان و آن آب باز” Laidre می گوید. “خرس در این منطقه به ما یک مبنای خوبی برای درک مفاهیم یخ دریا از دست دادن.”

ماهواره ای و برچسب ها که به دنبال خرس’ حرکات نشان می دهد که خرس های قطبی را صرف به طور متوسط 30 روز بیشتر بر روی زمین در سال های اخیر در مقایسه با در 1990s.

The map on the left shows a wider range of polar bear movement over the bay than the more recent map on the right
نویسندگان در مقایسه حرکات 43 نر بالغ خرس های قطبی با برچسب ثبت شده است که مواضع خود را از سال 1991 تا 1997 (سمت چپ) با کسانی که از 38 زنان بالغ ردیابی از سال 2009 تا 2015 (سمت راست). با کمتر دریا یخ خرس’ حرکات محدود به یک منطقه کوچکتر و آنها زمان بیشتری را صرف نزدیک به ساحل به خصوص در گرینلند. (اعتبار: Joshua Stevens ناسا رصدخانه زمین/کریستین Laidre, U. واشنگتن)

به طور متوسط در 1990s بود 60 روز به طور کلی بین اواخر مرداد و اواسط ماه اکتبر در مقایسه با مدت 90 روز صرف شده در زمین در 2000s. چرا که Baffin خلیج یخ دریا خلوت پیش از آن در تابستان و لبه است و نزدیک به ساحل با مطلب اخیر تابستان بیشتر آب باز.

“زمانی که خرس ها در زمین آنها نمی شکار و مهر و موم و به جای تکیه بر ذخایر چربی,” Laidre می گوید. “آنها توانایی سریع برای مدت طولانی, اما با گذشت زمان آنها نازک تر است.”

خرس قطبی لیتر

برای ارزیابی زنان, سلامت, محققان اندازه گیری وضعیت خرس به دنبال در سطح خود را از چاقی پس از آرام بخش آنها و یا بازرسی آنها را به صورت بصری از هوا. محققان طبقه بندی چاقی بر روی یک مقیاس از 1 تا 5.

نتایج نشان داد که خرس’ وضعیت بدن در ارتباط بود با یخ دریا در دسترس بودن در زمان و در سال گذشته—سال بعد با بیشتر آب باز خرس های نازک تر است.

“تنها عمل انسان در تغییر آب و هوا می تواند هر چیزی را انجام دهید به نوبه خود در اطراف.”

وضعیت بدن و یخ دریا در دسترس بودن نیز تحت تاثیر قرار چگونه بسیاری از توله مادران بود در یک بستر. محققان دریافتند بزرگتر بستر اندازه زمانی که مادران آنها در بدن بیماری است و هنگامی که بهار فروپاشی رخ داده است بعد از آن در سال—معنی خرس بود زمان بیشتری را در دریا یخ در زمستان برای پیدا کردن غذا.

محققان همچنین با استفاده از مدل های ریاضی برای پیش بینی آینده Baffin خلیج خرس های قطبی. این مدل در زمان را به حساب رابطه ای بین دریای یخ در دسترس بودن و خرس’ چربی بدن و متغیر بستر اندازه.

طبیعی بستر اندازه کاهش ممکن است در آینده سه قطبی خرس نسل آنها می گویند به طور عمده با توجه به پیش بینی ادامه یخ دریا کاهش در طول این 37 سال دوره.

“ما نشان می دهد که دو توله لیتر—معمولا هنجار برای یک فرد بالغ سالم زن—به احتمال زیاد به ناپدید می شوند در Baffin خلیج در چند دهه آینده اگر یخ دریا از دست دادن ادامه” Laidre می گوید. “این شده است مستند قبل از.”

اقدام انسانی مورد نیاز

Laidre مطالعات چگونه تغییر آب و هوا تاثیر می گذارد خرس های قطبی و دیگر پستانداران دریایی در قطب شمال. او رهبری یک سال 2016 مطالعه نشان می دهد که خرس های قطبی را در سراسر قطب شمال که کمتر دسترسی به دریا یخ از آنها 40 سال پیش به این معنی کمتر دسترسی به منبع غذایی اصلی و مورد نظر خود را den سایت.

این مطالعه جدید با استفاده از مشاهدات مستقیم لینک دست از یخ دریا به خرس’ سلامت و باروری موفقیت است.

“این کار فقط می افزاید: به بدن در حال رشد از شواهد که از دست دادن یخ دریا جدی و دراز مدت حفاظت نگرانی برای این گونه” Laidre می گوید. “تنها عمل انسان در تغییر آب و هوا می تواند هر چیزی را انجام دهید به نوبه خود در اطراف.”

اضافی نویسندگان هستند از دولت نوناووت در کانادا و گرینلند موسسه منابع طبیعی موزه تاریخ طبیعی در نروژ, محیط زیست و تغییرات آب و هوایی کانادا و دانشگاه واشنگتن است. ناسا و دولت از نوناووت, کانادا گرینلند دانمارک و ایالات متحده تامین می شود ،

منبع: دانشگاه واشنگتن

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su