دانشمندان ذخیره شده “جادوگر شهر از” در یک رشته از DNA

ATCG درایو

پیچیده تنظیم از جفت در DNA ما کد فقط در مورد همه چیز در مورد ما. در حال حاضر DNA شامل تمامیت “جادوگر شگفت انگیز شهر اوز” را به عنوان به خوبی.

یک تیم از دانشگاه تگزاس آستین دانشمندان فقط بسیار بهبود یافته ظرفیت ذخیره سازی DNA و موفق به رمز کل رمان — ترجمه شده به گیک پسند زبان اسپرانتو — در دو رشته DNA به مراتب کارآمد تر از قبلا انجام شده است. DNA ذخیره سازی جدید نیست اما این کار می تواند کمک کند تا در نهایت آن را عملی.

دشوار معاوضه

بزرگ شرکت های فن آوری مانند مایکروسافت در حال حاضر در حال کاوش در DNA ذخیره سازی فن آوری به عنوان biomolecule می توانید رمز چند سفارشات از قدر اطلاعات بیشتری در واحد حجم از هارد دیسک. اما DNA است که به ویژه مستعد خطا. آن می تواند به راحتی آسیب دیده و پاک کردن هر آنچه را ذخیره شده بر روی آن.

“کلید دستیابی به موفقیت است که یک الگوریتم رمزگذاری است که اجازه می دهد تا دقیق بازیابی اطلاعات حتی زمانی که رشته های DNA به طور جزئی آسیب دیده در طول ذخیره سازی” زیست شناس مولکولی ایلیا فینکلشتاین گفت: در UT Austin آزادی مطبوعات.

کامل Technicolor

در گذشته دانشمندان تا به حال برای رمزگذاری اطلاعات مشابه بارها و بارها به طوری که ساخته شده است-در زوائد آن را به عنوان یک نسخه پشتیبان تهیه. اما در تحقیقات جدید مجموعه منتشر شود در مجله PNAS, پشتیبان گیری دیگر مورد نیاز است. در حال حاضر هر بیت از اطلاعات را تقویت می کند دیگران در اطراف آن است.

“ما در بر داشت یک راه برای ساخت اطلاعات بیشتر مانند یک شبکه” UT Austin محقق استیون جونز گفت: در انتشار. “هر قطعه از اطلاعات را تقویت دیگر قطعه از اطلاعات است. که راه آن تنها نیاز به یک بار خوانده می شود.”

ادامه مطلب: قدرت DNA برای ذخیره اطلاعات می شود ارتقا [UT Austin]

بیشتر در DNA: دانشمندان فقط ذخیره می شود داغترین آلبوم از سال 1998 در تحت اللفظی DNA

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de