دانشمندان حجاری نانوذرات پوسته با نور

برای اولین بار محققان با استفاده از نور برای کنترل شکل نانوذرات و ایجاد میکرون اندازه پوسته توخالی از کریستال cuprous اکسید (مس و اکسیژن). این ذرات می تواند در برنامه های آینده به عنوان کم هزینه کاتالیست برای کمک به کشش بیش از حد دی اکسید کربن از هوا یک راه برای بهبود تصویربرداری میکروسکوپی و بیشتر می گوید: Bryce Sadtler یک شیمیدان در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و نویسنده ارشد مطالعه بر روی روش های جدید منتشر شده در ماه اکتبر گذشته در شیمی مواد.

به شناسایی فرآیند شامل نور مرئی یک محلول قلیایی و یک منبع ولتاژ Sadtler توضیح می دهد. روشن cuprous اکسید microcrystal برانگیخته آن الکترون است که با یونهای مس به شکل منظم مس اتم. دیگر محدود به اکسیژن این اتم رایگان برای پرش به ذرات سطح و به شکل یک فلز مس با پوشش های محافظ قطعات اساسی کریستال از راه حل است.

Series of four micrographs shows how cuprous oxide microcrystals are hollowed out under a halogen lamp over a five-minute period
اعتبار: چو شین

کریستال ساختار تعیین می کند که کدام یک از چهره های آن محافظت می شود و که حل: برخی از چهره’ اتمی اجازه می دهد تا آرایش الکترون ها هیجان زده تر به راحتی آوردن فلز اتم به سطح. اما محافظت نشده چهره انحلال به سرعت شکل گیری کریستال همراه استارک هندسی خطوط. “الماس تنها می تواند [به راحتی] کاهش تعداد معینی از راه” دلایل مشابه Sadtler می گوید. الماس شکستن بیشتر به راحتی در خط با ردیف اتم در ساختار بلوری.

استفان مالدونادو یک شیمیدان در دانشگاه میشیگان بود که نه درگیر در این مطالعه می گوید: “یافته “می تواند به طور بالقوه مفید در شرایط طراحی کاتالیزور برای راندمان بالا … CO2 کاهش و یا چیز دیگری.”

بزرگ سطح منطقه و خاص شکل توخالی کریستال نیز می تواند مفید باشد فراتر از تسهیل کربن-گرفتن واکنش Sadtler می گوید. در تصویربرداری میکروسکوپی برای مثال روش های موجود برای شناسایی جامد کریستالی مواد—اما آنها در تلاش برای شناسایی مولکول های بیولوژیکی. با توجه به Sadtler شبیه گود سازه می تواند فراگیر مولکولهای آلی احتمالا در خون یا ادرار و افزایش سیگنال سخت به تشخیص مهم است. محققان نیز با بررسی مواد مختلف است که به شدت در تعامل با نور مانند اکسیدهای آهن و منگنز که به نگه داشتن وعده برای سوخت هیدروژن-فن آوری سلول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im