دانشمندان با وصل یک چشم بیونیک به طور مستقیم به این زن مغز

Bernardeta گومز نابینا شده است برای 16 سال است. اما با استفاده از چشم بیونیک طراحی و توسعه توسط اسپانیایی neuroengineer ادواردو فرناندز او قادر به دیدن دوباره — بدون استفاده از او بیولوژیکی چشم در همه.

این سیستم که فرناندز است و حد عالی رساندن در دانشگاه میگل هرناندز آزمایشگاه شامل چند بخش مختلف به عنوان دقیق در تازه منتشر شده داستان در MIT Technology Review.

برای اولین بار وجود دارد یک جفت عینک مجهز به یک دوربین است که متصل به کامپیوتر است. کامپیوتر ترجمه دوربین خوراک ویدئویی زنده به سیگنال های الکترونیکی. سیگنال های آن هستند و سپس ارسال از طریق یک کابل به یک پورت که فرناندز جراحی تعبیه شده در پشت گومز جمجمه. که پورت متصل به ایمپلنت در قشر بینایی از گومز مغز.

و یا آن را برای مدت شش ماه به هر حال — که در همه زمان ها فرناندز تصویب شد برای تست مصنوعی چشم با گومز قبل از او تا به حال به حذف 100-الکترود ایمپلنت.

برای کسانی که شش ماه هر چند گومز در بازدید از آزمایشگاه چهار بار در هفته با استفاده از این سیستم برای دیدن یک low-res نسخه از جهان اطراف او. اگر چه او “اره” در ذهن او کمی بیشتر از نقطه های درخشان, آن را هنوز هم به اندازه کافی به او اجازه دهد برای شناسایی حروف چراغ و مردم است.

“او حتی یک بازی ساده Pac-Man-مانند بازی های رایانه ای مبتنی به طور مستقیم به مغز او” MIT Tech نوشت.

در حال حاضر که فرناندز خود را می داند bionic eye کار می کند او به دنبال به جلو به مراحل بعدی. کسانی که شامل تست راه های جلوگیری از ایمپلنت از اهانت آمیز در حالی که در بدن — تست و کل سیستم را در بیشتر مردم است.

“برنا اول ما بود اما بیش از چند سال آینده ما نصب ایمپلنت در پنج بیشتر افراد نابینا,” او گفت: MIT Tech. “ما در حال انجام آزمایش های مشابه در حیوانات, اما یک گربه یا یک میمون نمی تواند توضیح دهد که چه چیزی آن را میبیند.”

فرناندز نیست تنها محقق در حال توسعه یک چشم بیونیک که بازیابی بینایی در حالی که دور زدن بیولوژیکی چشم در دسترس نباشد — و این رویکرد جدید می تواند به مراتب تاثیر بیشتری بر جامعه نابینایان.

“قبلا همه تلاش برای ایجاد یک ‘bionic eye’ با تمرکز بر جایگزینی به چشم خود” الکس Shortt, یک جراح در Optegra چشم بیمارستان گفت: روزانه ایمیل در جولای سال 2019 داستان متمرکز بر روی یک سیستم که کار می کند به طور مشابه به فرناندز است. “این نیاز شما را به یک کار چشم یک کار عصب بینایی. با دور زدن چشم به طور کامل باز کردن پتانسیل تا به بسیاری از بسیاری از مردم است.”

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im