دانشمندان فقط به تماشای یک سیارک تازه کشف شده زوم توسط زمین است. سپس آنها را دیدم آن ماه.

یکی از زمین برتر ابزار برای مطالعه سیارک نزدیک است و بازگشت به کار بعد از اینکه لرزاند, با زلزله و اول آن مشاهدات جدید نشان می دهد که به تازگی کشف شده و سنگ فضایی است که در واقع دو سیارک ها.

ابزار سیارهای سیستم رادار در رصدخانه Arecibo در پورتوریکو. رصدخانه بسته شد برای بسیاری از ژانویه پس از یک سری از زمین لرزه آمار جزیره آغاز on Dec. 28 سال 2019. رصدخانه بازگشایی on Jan. 29. در ضمن در Jan. 27 دانشمندان با استفاده از تلسکوپ در مانوالوا در هاوایی کشف یک سیارک است که ستاره شناسان تا به حال دیده می شود قبل از. این تیم لقب نوظهور فضایی راک 2020 BX12 بر اساس یک فرمول شناخت کشف آن تاریخ.

به دلیل اندازه 2020 BX12 و راه مدار آن روش که زمین آن تعیین شده است یک سیارک بالقوه خطرناک. این سنگ فضایی در حال حاضر به عنوان نزدیک به زمین به عنوان آن را در طول این عبور (2.7 میلیون مایل یا 4.3 میلیون کیلومتر); ستاره شناسان محاسبه سیارک نزدیک روش با زمین برای قرن آینده و تمام خواهد شد در فاصله بیشتر از این یکی بود.

مرتبط با: عکس,: سیارک ها در اعماق فضا

Radar images show the binary asteroid 2020 BX12, which scientists discovered this year.

رادار تصاویر دودویی سیارک 2020 BX12 که دانشمندان کشف کردند این سال است. (اعتبار تصویر: رصدخانه Arecibo/ناسا/NSF)

این سیارک پرواز نبود یک تهدید برای زندگی بر روی زمین بود اما فرصتی برای دانشمندان که امیدوار بودند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سنگ فضایی. در فوریه. 4 و 5 رادار ایستگاه در Arecibo مجموعه مناظر خود را در سال 2020 BX12. بر اساس مشاهدات دانشمندان کشف کرده اند که در سال 2020 BX12 دودویی شهاب سنگ کوچک سنگ به دور سنگ بزرگتر. حدود 15 درصد از سیارک بزرگتر به نوبه خود در بازرسی نزدیک به باینری با توجه به ناسا.

بزرگتر راک است که به احتمال زیاد حداقل 540 فوت (165 متر) در سراسر و یکی کوچکتر است و حدود 230 فوت (70 متر) عرض با توجه به مشاهدات جمع آوری شده توسط Arecibo. هنگامی که ابزار مشاهده دو سنگ فضایی در فوریه. 5 آنها به نظر می رسد از هم جدا شده حدود 1200 پا (360 متر).

دانشمندان نمی تواند جمع آوری اطلاعات کافی برای مطمئن شود, اما آنها گمان می کنند که این دو سنگ ها ممکن است کامل یک مدار هر یک از دیگر در 45 تا 50 ساعت و کوچکتر سنگ ممکن است روشن تر از, و tidally قفل شده است و با آن همراهمعنی همان سمت چهره همیشه بزرگتر شی.

وجودی ترس کلیدی محرک برای سیارک اکتشافات و دفاع سیاره کارشناسان امیدوارند که با بررسی نزدیک سنگ فضایی آنها را شناسایی تهدید را با به اندازه کافی زمان برای ما برای محافظت از خودمان است. اما سیارک ها نیز از نظر علمی جالب, از آنجایی که آنها نشان دهنده آوار از شکل گیری منظومه شمسی است.

ایمیل Meghan بارتلس در mbartels@space.com یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su