دانشمندان “مرموز” ویروس تقریبا با هیچ شناخته شده ژن

در حالی که به دنبال ویروس های جدید در یک دریاچه مصنوعی در برزیل, یک تیم بین المللی از محققان ساخته شده یک کشف غیر منتظره.

در میان غول ویروس ها آنها دریافتند آلوده دریاچه آمیب جمعیت آنها همچنین کشف یک مقدار کوچکتر نمونه. زمانی که آنها مورد تجزیه و تحلیل ویروس در ژنوم آنها کشف کردند که بیش از 90 درصد از ژن های آن هرگز ثبت شده توسط دانشمندان است.

در ژانویه محققان یک مقاله در preprint سرور bioRxiv جزئیات تجزیه و تحلیل خود را از این ویروس جدید که به نام Yaravirus پس از یارا “مادر آب” در اساطیر از توپی-گوارانی قبایل بومی در برزیل.

این تیم در بر داشت Yaravirus در دریاچه Pampulha در بلو هوریزونته و پس از تعیین توالی ژنوم آن, آنها کشف کردند که تنها شش از ژن های آن حتی کمی شبیه ویروسی ژن قبلا ثبت شده در پایگاه داده ها — این دیگر 68 ژن بودند کاملا جدید.

کشف یک تقریبا به طور کامل منحصر به فرد ویروس ممکن است به نظر می رسد به خصوص نگران کننده در حال حاضر با توجه به این که یکی دیگر از ویروس جدید — 2019 رمان coronavirus — کشته شدن 910 مردم پس از آن شروع به گسترش در سراسر این سیاره در ماه دسامبر.

اما دانشمندان به طور منظم کشف ویروس های جدید. در واقع بین 2016 و 2019 تعداد مجزا انواع ویروس ها دانشمندان می دانستند در اقیانوس های جهان یافت از 15,222 به 195,728.

علاوه بر این در حالی که تمام ویروس ها آلوده چیزی — آنها فقط می تواند تکرار در حالی که در داخل یک میزبان — محققان تنها می دانم که از حدود 1000 ویروس ها است که مردم آلوده است.

این Yaravirus نیست یکی از آن — آن را آلوده amoebas — اما حتی اگر آن را می تواند آلوده انسان است که لزوما نمی توان این ویروس جدید یک تهدید برای ما گونه که برخی از ویروس ها در واقع ما را سالم.

در نهایت اهمیت Yaravirus’ کشف نهفته است بیشتر در این واقعیت است که آن را گسترش می دهد ثروت از دانش بشری به کوچک عوامل عفونی است که نقش عمده ای در سلامت زمین کل اکوسیستم — برای بهتر و بدتر است.

بیشتر بخوانید: دانشمندان کشف ویروس با تشخیص ژن [مجله علمی]

بیشتر ویروس ها: دانشمندان کشف باستان ویروس ها در داخل یخچال

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im