دانشمندان اولین سیستم برای ترجمه افکار به طور مستقیم به متن

مغز خواننده

محققان می گویند در آنها ساخته شده است یک سیستم است که می تواند ترجمه سیگنال های مغز به طور مستقیم به متن — یک گام امیدوار کننده نسبت به یک “گفتار پروتز” است که می تواند به طور موثر اجازه می دهد تا شما را به فکر می کنم متن به طور مستقیم به یک کامپیوتر.

“ما هنوز وجود دارد,” دانشگاه محقق یوسف Makin گفت گاردین “اما ما فکر می کنم این می تواند اساس یک سخنرانی پروتز.”

AI قدرت

Makin و همکاران خود را توصیف سیستم جدید در یک مقاله منتشر شده در مجله Nature Neuroscience.

در واقع آنها استخدام چهار بیماران مبتلا به صرع که تا به حال در حال حاضر آرایه الکترود کاشته شده به مغز خود را برای نظارت بر اهداف است. آنها خواسته شرکت کنندگان به بارها و بارها خواندن جملات با صدای بلند در حالی که جمع آوری عصبی اطلاعات — یک مجموعه داده سپس آنها استفاده می شود برای آموزش یک الگوریتم برای تفسیر سیگنال حتی زمانی که افراد نبودند خواندن با صدای بلند.

قفل شده است و در

این سیستم هنوز هم نقاط ضعف — مهمترین آنها که آن را با این نسخهها کار بهترین جملات آن را در حال حاضر آموزش داده شده است ، اما دقت آن قابل توجه است, گاردین , گزارش, با یک خطای میزان تنها حدود سه درصد است که اندکی کمتر از آن است که انسان transcribers.

به گزارش این روزنامه این محققان در پشت سیستم امیدواریم که از آن استفاده می شود می تواند به عنوان پایه ای برای یک دستگاه ارتباطی برای افرادی که قادر به نوع و یا صحبت می کنند و با توجه به قفل در سندرم یا شرایط مشابه است.

بیشتر بخوانید: دانشمندان توسعه هوش مصنوعی است که می تواند فعالیت مغز را به متن [نگهبان]

بیشتر در مغز-رابط کامپیوتر: Facebook Just Bought a Brain-Computer Interface راه اندازی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>