دانشمندان محاسبه سن عظیم نوترون سقوط ستاره است که به شکل منظومه شمسی ما

ستاره شناسان در شکار برای بقایای نوترونی-ستاره از برخورد آن به زمین آن از فلزات گرانبها.

هنگامی که neutron ستاره ادغام آنها با فشار خارج کردن ثروت از کوتاه عناصر به محیط اطراف خود و این مواد تبدیل به بخشی از بعد از تشکیل سیستم های خورشیدی. در حال حاضر دانشمندان در تلاش هستند تا در این ادغام که کشت ما منظومه شمسی ردیابی عناصر تولید شده توسط اصلی پوسیدگی مواد. از این کار آنها بر این باورند که مسئول ادغام رخ داده در 100 میلیون سال قبل و 1 ، 000 سال نوری دور از تولد منظومه شمسی ما است.

“نزدیک بود” این پروژه را رهبری دانشمند, Szabolcs مارکا که یک فیزیکدان در دانشگاه کلمبیا گفت: Space.com. “اگر شما در آسمان نگاه کنید و می بینید یک نوترون-ستاره ادغام از 1000 سال نوری در این امر پیشی گرفتن از کل آسمان شب است.”

مرتبط: اولین نگاه اجمالی از برخورد نوترون ستاره بازده خیره کننده عکس

مارکا و همکارش Imre Bartos یک اخترفیزیکدان در دانشگاه فلوریدا مورد استفاده در شهاب سنگ ها از سپیده دم از منظومه شمسی برای پیگیری کردن برخورد. آنها تجزیه و تحلیل ایزوتوپ — طعم دهنده از عناصر مختلف با تعداد نوترون ها در اتم های خود را در این سنگ.

اول آنها محاسبه مقدار ایزوتوپ های رادیواکتیو در اوایل منظومه شمسی; سپس محققان با مقايسه اندازه گیری خود را با مقدار ایزوتوپ تولید شده توسط نوترون-ستاره ادغام. مارکا ارائه نتایج تحقیقات خود را در ماه ژانویه در زمستان در جلسه انجمن نجوم آمریکا در هونولولو.

“ما” نوترونی-ستاره ادغام

جهان عناصر سنگین مانند طلا و پلاتین و پلوتونیوم فرم هنگامی که نوترون بمباران های موجود در اتم است. در طول چنین برخورد یک نوترون خنثی منتشر می کنند می تواند یک شارژ منفی الکترونتبدیل شدن به یک شارژ مثبت پروتون و تغییر اتم هویت است.

این فرایند شناخته شده به عنوان سریع نوترون جذب رخ می دهد تنها در طول قوی ترین انفجار مانند supernovas و نوترونی-ستاره ادغام. اما دانشمندان همچنان به بحث است که از این حوادث مسئول بخش عمده ای از عناصر سنگین در جهان است.

بنابراین مارکا و Bartos تبدیل به باستان شهاب سنگ ها در تلاش برای درک کنید که چه نوع از رویداد ممکن است کشت اولیه منظومه شمسی. قفل شده است و داخل آن سنگ از منظومه شمسی است که مواد spewed از یک انفجار و اگر چه آن دسته از عناصر اولیه بودند رادیواکتیو و به سرعت در حال پوسیده آنها در پشت امضا از گذشته خود را با حضور.

و به عنوان لیزر تداخل گرانشی-موج رصدخانه (LIGO) شروع به شناسایی پتانسیل های نوترونی-ستاره ادغامدانشمندان در حال استفاده از آن مشاهدات برای کمک به شناسایی به احتمال زیاد همکاران از مواد تشکیل شده در نزدیکی یک ادغام چه مارکا به نام “جادوگر دم از کهکشان” که به آرامی در حال زوال مواد ساخته شده است که راه خود را به منظومه شمسی است.

مطالعات قبلی تخمین زده است که یک ابرنواختر رخ می دهد در کهکشان راه شیری یک بار در هر 50 سال یا بیشتر. LIGO جدید مشاهدات نشان می دهد که نوترون-ستاره ادغام رخ می دهد کمتر در حدود یک بار در هر 100,000 سال است. میزان عناصر سنگین در منظومه شمسی نشان می دهد که آنها از نزدیک نوترونی-ستاره ادغامبه عنوان ابرنواختر ریشه را به همراه داشت بیشتر مواد.

از آنجا جفت متکی به فرد ایزوتوپ به تعیین که در آن و زمانی که منظومه شمسی را محلی نوترونی-ستاره ادغام رخ داده بود.

“هر ایزوتوپ یک کرنومتر شروع در انفجار” مارکا گفت. با مطالعه چقدر از هر ایزوتوپ باقی مانده بود که این مواد دستگیر شد او قادر به پین کردن سن برخورد که باران منظومه شمسی است. “وجود دارد تنها یک نقطه در زمان هنگامی که آنها همه توافق دارند” او گفت:. آن نقطه رخ داده است حدود 100 میلیون سال قبل از منظومه شمسی تشکیلیک پلک زدن چشم در فصل مقیاس های زمانی. این تیم همچنین محاسبه چقدر دور ستاره ها برخورد یک فاصله 1000 سال نوری بر اساس چه مقدار مواد به پایان رسید تا در منظومه شمسی است.

آنچه که این تیم نمی تواند شکل بود جهت که این عناصر سنگین وارد محله که تبدیل به منظومه شمسی ما کشف که به لحاظ نظری می تواند اجازه می دهد دانشمندان با دقت اشاره کردن بقایای برخورد. مشکل این است که خورشید نبوده است نشسته هنوز هم برای 4.5 میلیارد سال پس از آن شکل گرفته; در عوض, آن را به سفر در سراسر کهکشان.

در طول راه آن را در سمت چپ در پشت ستاره تشکیل شده است که در نزدیکی آن را در همان خوشه ستاره ای که ستاره شناسان طولانی شکار بیهوده است. مارکا امیدوار است که یک روز ستاره شناسان را پیدا خواهد کرد آن خواهر ستاره ها و بقایای نوترونی-ستاره ادغام که تشکیل منظومه شمسی است.

با توجه به مارکا جدید کشف آمار نزدیک به خانه. “مردم در واقع گریه,” او گفت: با اشاره به اعضای تیم خود را.

او گفت که او فکر می کند که قوی واکنش عاطفی به وجود آمد به دلیل این نوترونی-ستاره ادغام نیست فقط یک رویداد است که اتفاق افتاده است در فضا. این یکی که کمک به هر یک از ما شخصا.

“این است نه باطنی آن ماست” مارکا گفت. “نه ما در کهکشان اما ما در منظومه شمسی است.”

دنبال نلا در Facebook و Twitter at @NolaTRedd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im