دانشمندان و دیگران به مرحله یک #Strike4BlackLives

هنگامی که اشاره ذرات نظریه پرداز الساندرو Strumia به بحث در سرن در نزدیکی ژنو در سال 2018 او مطرح طوفان اعتراض نشان می دهد که زنان خود را در نظم و انضباط بودند به نحوی کمتر قادر به بیش از مردان است. در پاسخ به مجموعه ای از فیزیکدانان که به خود یابم نام ذرات برای عدالت گرد هم آمدند به صدور بیانیه ای در محکومیت Strumia اظهارات.

هفته گذشته اعضای گروه (که تا به حال باقی مانده در تماس نزدیک پس از Strumia حادثه) تا به حال یک جلسه مجازی و تصمیم به کوه نور-سرعت پاسخ به زمان جهانی موج مقاومت مواجه علیه نژاد پرستی پس از مرگ جورج فلوید. آنها ایجاد هشتگ #Strike4BlackLives و تعیین شده در یکشنبه, ژوئن 10, به عنوان یک روز که دانشگاهیان باید توقف همه آنها انجام می دهند—که آیا آن انجام تحقیقات و برگزاری سمینارها و یا نوشتن مقالات—برجسته نژاد پرستی رو سیاه دانشجویان و استادان در آموزش عالی و در سراسر جامعه است.

این گروه نیز همسو با دیگر غیر رسمی تلاش—تحت هشتگهای #ShutDownStem و #ShutDownAcademia—که در حال حمایت از اعتصاب. بیش از 4,600 مردم باید متعهد به شرکت.

علمی آمریکا صحبت با Nausheen شاه یکی از سازمان دهندگان از #Strike4BlackLives. او یک نظری ذرات فیزیکدان در دانشگاه ایالتی وین می کند که تحقیقات در بوزون هیگز و ماده تاریک.

[یک ویرایش متن مصاحبه به شرح زیر است.]

چگونه #Strike4BlackLives شروع کنم ؟

همه چیز را که اتفاق افتاده در طول چند هفته گذشته بود و ناراحت کننده به حداقل می گویند. و از آن نوع را به ارمغان می آورد به یک سر تمام مشکلات نه فقط در جامعه به عنوان یک کل و همچنین در دانشگاهی که وجود ندارد در خلاء است. تلاش [بود] رهبری Chanda [Prescod-Weinstein, استادیار فیزیک در دانشگاه نیوهمپشایر] و برایان [Nord, بازدید دستیار استاد در دانشگاه شیکاگو و دیپلم دانشمند در Fermi National Accelerator Laboratory (Fermilab) در بتیویا بیمار.].

ایده این بود که وجود دارد نیاز به انجام کاری دیگر از سازماندهی سمینارها و کارگاه های آموزشی و نشستن در پشت و گفت:, “اوه, بله, من با حضور این تنوع و شمول سمینار. بنابراین شما می دانید من تمام انجام می شود درست است؟'” اما هیچ چیز واقعا تغییر کرده است.

چگونه شما احساس می کنید در مورد پاسخ از موسسات که به شما وابسته?

ما احساس مانند پاسخ از ما, سازمان ها و موسسات و دانشگاه ها اکثرا سکوت. و من نمی چیدن هر یک موسسه و یا هر چیزی شبیه به آن. پاسخ این بود که این واقعا بد است اما چه می توانیم بکنیم ؟ و Chanda و برایان پرسید: ما چگونه تغییر این عدم فعالیت این انفعال.

چه هستند برخی از چیزهایی که یک بنیادی حرفه ای باید و نباید انجام شود در 10 ژوئن?

اول از همه قبل از هر چیز باید بگویم که ما در وسط یک بیماری همه گیر. و ما به صراحت می گویند که هر کسی که درگیر در COVID-19 یا زندگی و مرگ شرایطی باید کاملا در ادامه به انجام نقش خود به عنوان ارائه دهندگان مراقبت.

بقیه از ما, اکثر ما درگیر هستند در این نوع از چیزی که من می خواهم بگویم. بنابراین اجازه دهید من شروع کردن به صحبت کردن در مورد سیاه و دانشگاهیان. بار بودن سیاه و سفید—این که آیا شما در, دانشگاه, این که آیا شما یک دانش آموز در مقطع کارشناسی و یا یک عضو هیات علمی—مستلزم مقدار زیادی از کار عاطفی است که شما انتظار می رود را انجام دهد. برای هر تنوع و شمول کارگاه شما نیاز به انتخاب کنید که یکی از [سیاه و سفید] عضو هیات علمی به آنها بگویید که آنها نیاز به انجام کار و صحبت کردن با مردم است. شما قرار است برای مربی دانش آموزان اقلیت. وجود دارد بسیاری از خدمات مورد نیاز و احساسی دخالت تعهد و انرژی که برای آن شما نه پاداش در دانشگاه.

اما اگر شما در, دانشگاه, شما به نوعی باید آن را انجام دهد زیرا شما کسی است که رنج می برند و این عادلانه نیست. سیاه دانشگاهیان انجام نامتناسب مقدار کار برای مبارزه با آنچه در جریان است چرا که آنها کسانی هستند که تحت تاثیر قرار است. آن را مانند قربانیان خواسته شده برای رفع مشکل. که درست نیست.

بنابراین ما می خواهم بگویم که این یک روز استراحت برای دانشگاهیان. آنها نمی باید تلاش کنه. آنها باید به رنج می برند و دوباره. آنها باید انجام دهید, آنچه باید انجام آنچه آنها نیاز به انجام به مراقبت از خود. بنابراین آیا شما چیزهای معمول. آیا خود را در تحقیقات دانشگاهی. نیست به عنوان خوانده شده مقالات خود را. برخی از تشویق برای یک روز.

چگونه باید غیر مردم سیاه و سفید شرکت کنند ؟

بنابراین برای بقیه از ما, این یک فراخوان برای عمل فرد به طور فعال درگیر در فکر کردن در مورد آنچه شما می توانید انجام دهید که چگونه شما می توانید همه چیز را تغییر دهید. چون دوباره همه چیز است که شما باید همه این تنوع شامل سمینارها و کارگاه های آموزشی. و برای اکثر ما منفعل شرکت کنندگان است.

اما این چیزی است که شما هنگامی که شما حضور در دانشگاهی سخنرانی. من به یک سمینار در هر کاری که مشغول کار هستم. من گوش دادن به یک سمینار و پس از آن من به دنبال بر روی آن. ما دانشگاهیان; ما محققان; ما سعی می کنیم برای پیدا کردن راه حل برای مشکلات.

بنابراین نمی تواند منفعل و شنونده اما فکر می کنم در مورد “چه می توانم انجام دهم ؟ چگونه می توانم این تغییر و نه ما بپرسید, سیاه, همکاران, ‘چه باید بکنم؟'” وجود دارد هزاران نفر از چیزهایی که نوشته شده است توسط مردم سیاه و سفید.

[یک لیست است که شامل ذرات برای عدالت وب سایت.]

آیا این مشکلات می آیند تا بیشتر در علوم فیزیکی? و آنچه می تواند انجام شود ؟

من فکر می کنم که این درست است به خصوص برای علوم فیزیکی. اما من فکر می کنم آن را نیز شایع در دیگر رشته های دانشگاهی. بنابراین وجود دارد بیشتر سیاه, دانشکده علوم انسانی, اما آنها نه در هر نقطه نزدیک به جایی که آنها باید باشد.

شما از شنیدن این خط لوله داستان: Black مردم ارومیه زیرا آنها نبودند دانشجویان مقطع فوق دکترا چرا که آنها دانشجویان تحصیلات تکمیلی زیرا آنها نبودند دانشجویان دوره لیسانس و چون از دبیرستان—و ما نمی توانیم هر چیزی در مورد آن.

من باید می گویند که آن را بیش از فقط جذب بیشتر دانشجویان فیزیک. شما باید در محل پادمان—به طوری که اگر شما از دانشجویان ورودی که آیا شما آنها را به حمایت آنها نیاز دارید.

تا آنجا که ژوئن 10, آنچه در مورد کمک های مالی?

کاملا. ما باید منابع: لینک کلیک کنید [برای سازمان های دیگر] که ما ذکر شده در صفحه منابع برای افرادی که احساس می کنید که آنها باید قادر به اهدای پول. بدیهی است که این یک شخصی سوال که آیا شما در یک موقعیت برای اهدا یا نه. ما نشان می دهد که شاید شما فقط می توانید با اهدای یک روز از حقوق و دستمزد. این است که بسیار به درخواست. بسیاری از ما می توانید انجام دهید که.

آیا وجود هر گونه نشان می دهد که دیگر از حمایت های سازمان هایی هستند که یا در فیزیک جامعه و یا در جای دیگر?

ArXiv.org بسیار حمایت و بزرگ. [این preprint بایگانی خواهد شد مرحله خاموش برای یک دوره کوتاه است.] این [انجمن فیزیک آمریکا] دهکدهای ارسال یک بیانیه است. و کانادا انجمن فیزیکدانان نیز با ارسال بیانیه ای حمایت از ما. بسیاری از بخش های مختلف صندلی مشابه انجام داده اند. من می دانم که بسیاری از کنفرانس های مختلف باید دوباره خود را در رویدادها, سمینارها و تغییر شده اند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de