دانشمند-مادران صورت چالش های اضافی در صورت COVID-19

زمانی که COVID-19 شروع به گسترش در سطح جهان و اقامت در خانه دستور صادر شد گسترده بسیاری از آنها سریع به اشاره است که اسحاق نیوتن بود و اکثر تولیدی خود را زمانی که مجبور به ماندن در خانه در دوران طاعون بزرگ لندن از 1665. این تفسیر بود و تقریبا بلافاصله پس از مشاهده آشکار برای هر دانشمند-مادر: اسحاق نیوتن ندارد, مراقبت, مسئولیت.

همه گیر آوردن به نور بسیاری از چالش هایی که افراد به مدت طولانی کار کرده و به آدرس. ما اعضای 500 زنان دانشمندان در حال کار برای ساخت یک بیشتر فراگیر جامعه علمی و برجسته منحصر به فرد با چالش های مواجه شده توسط زنان در رشته های علمی. آن را برای ما روشن است که سیاست محل کار و فرهنگ می تواند به تضعیف زنان موفقیت در زمینه های بنیادی. “مادر مجازات” برای مثال همه بیش از حد آشنا برای بسیاری از ما است. در حال حاضر جهانی COVID-19 همه گیر و اجتماعی فاصله لازم است به آدرس آن را مرکب از نگرانی های ما در مورد زنان موفقیت در رشته های علمی, بدتر شدن تقریبا هر عیب که زنان در حال حاضر چهره.

مقدماتی شواهد نشان می دهد که برخی از مجلات را دریافت کرده اند کمتر ارسالی از نویسندگان پس از شروع stay-at-home سفارشات در حالی که تسلیم شماره افزایش یافته در مجلات دیگر برای مردان است. در حالی که وجود دارد اخلاقی و روش نگرانی با درك جنسيت بر اساس نام (که در آن برخی از این حکایات ممکن است بر اساس) آن است که تعجب آور است که وجود دارد در حال حاضر بحث در مورد اثرات این بیماری همه گیر در “مادرانه دیوار” که محدودیت پیشرفت همه زنان در دانشگاه ها.

این اثرات در زنان دانشمندان به هیچ وجه ، زنان دانشمندان از رنگ چهره و حتی تندتر مانع از زنان سفید به عنوان آنها آشتی افزایش خطر ابتلا به COVID عفونت و مرگ و مير در جوامع رنگ ناشی از نژادپرستی ساختاری نگرانی در مورد واکنش های نژادپرستانه به اقدامات احتیاطی از قبیل پوشش و افزایش نظارت و پلیس در برخی از جوامع به اجرا اجتماعی فاصله میان چالش های دیگر است. این نابرابری را روشن است که وجود دارد بسیاری از مراحل است که موسسات علمی و همکاران می تواند و باید در حال حاضر برای کاهش بار و شروع به آدرس اجتناب ناپذیر بی عدالتی خواهد شد که در تشدید این بحران است.

چالش های کار به عنوان یک دانشمند از خانه با کودکان است که البته یک امتیاز فوق العاده ای در یک جهان که در آن همه گیر در ادامه به تشدید دیرینه اجتماعی نابرابری و جایی که در حال حاضر بسیاری از دست شغل مراقبت های بهداشتی و عزیزان. علاوه بر افزایش مرگ و میر از بیماری های دیگر رنج می برد و جان سالم به این بیماری و بسیاری از کارگران ضروری خطر زندگی خود را هر روز به اجازه می دهد بقیه از ما به راحتی زندگی می کنند و دریافت مراقبت زمانی که ما به آن نیاز دارید. ما نمی خواهیم به درک قابل توجهی از خود گذشتگی است که بسیاری از آنها در حال حاضر با توجه به حفاظت از همه ما است.

برای کسانی که قادر به کار از خانه زنان—به خصوص کسانی که در اوایل و آسیب پذیر تر مراحل حرفه خود هستند بیشتر احتمال دارد به تحمل مسئولیت مراقبت از کودکان. حتی زمانی که پدر و مادر وظایف تقسیم با یک شریک آن است که به طور گسترده ای فرض بر این است که مادران مسئول مدیریت مراقبت. موسسات علمی می توانید مراحل در حال حاضر به اطمینان حاصل شود که فرصت های شغلی از کارکنان خود را می تواند زنده ماندن همه گیر و رشد هنگامی که آن را به پایان می رسد. پدر و مادر را نمیفهمد راه حل های کوتاه مدت برای ایجاد توازن میان کار و خانواده در قرنطینه اما ما خواستار برنامه ها پایدار نیست. و ما در معرض خطر ما در دراز مدت سلامت جسمی و روانی در این فرآیند است.

این شرایط ایده آل. ما ممکن است قادر به کار در کسب و کار استاندارد ساعت. آن هم نه معقول و منطقی به انتظار داریم که ما می توانیم از طریق این شب با توجه به این که از دست دادن خواب نشان داده شده است منجر به کاهش کیفیت کار و مطرح سلامت و ایمنی خطرات. ما به احتمال زیاد به تجربه کاهش بهره وری. ما دیگر لوکس اختصاص ساعات کار به شغل ما به عنوان خطوط blur بین کار و زندگی. ما نیز ملزم به ماندن آگاهانه در حال تغییر اقدامات اضطراری و به صورت هماهنگ به وظایف اساسی که در حال حاضر سخت تر است مانند رفتن به پزشک اطفال است قرار ملاقات ها و فروشگاه های مواد غذایی. این وظایف پیچیده هستند برای همه در حال حاضر و ما باید به کمک سخت ترین ضربه در جامعه علمی به ویژه کسانی که به خصوص در معرض خطر بالا در حرفه خود با توجه به این بحران است.

برای کسانی که در اوایل موقعیت های شغلی از جمله کارورزان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با تعهدات آموزشی مانند ترم و یا پایان نامه نوشتن بسیار مهم است به ارائه تا حد یقین به عنوان امکان پذیر است که آموزش یا برنامه های تحصیلی هنوز هم قابل دوام. این ممکن است شامل گسترش قراردادها و بودجه فراتر از توافق اولیه خرما. آن را نیز مهم به نظر موانع postdoctorate دانشگاهیان صورت در به دست آوردن داده ها برای پروژه های خود را; لغو کنفرانس شبکه و مصاحبه های شغلی و عدم قطعیت در بودجه. این مسائل تاثیر می گذارد که آیا برخی از اوایل شغلی مادران قادر به ماندن در علوم یا دانشگاه. ما مصرانه از سازمان بودجه ملی برای ارائه به شکاف بودجه برای دانش آموزان فارغ التحصیل و دانشجویان مقطع فوق دکترا که به طور ویژه تحت تاثیر بحران کنونی است. این امر با ارائه یک تاسیسات حیاتی به ما آسیب پذیر در اوایل زندگی حرفه ای دانشمندان انتظار بعدی خود را حرفه ای مراحل را به طوری که آنها می توانند اقامت در علوم یا دانشگاه.

گروه سران و رؤسای فوقانی دولت همچنین باید به فکر می کنم خلاقانه در مورد راه هایی برای تسهیل اقامت خود را برای سخت ترین-آمار اعضای هیات علمی اغلب یا untenured یا نه تصدی آهنگ در پی این بحران; این می تواند در قالب یک ترم تدریس منتشر شده و یا موقت بدون هیچ هزینه انتشار از خدمات و یا ارائه مشاوره به مسئولیت. گسترده اجرای اختیاری تصدی ساعت توقف برای pretenure دانشکده ممکن است یک توسعه مثبت, اگر چه آن را منفی دراز مدت عواقب از جمله کاهش حقوق برای کسانی که انتخاب می کنید برای گرفتن این تسهیلات.

در نهایت علمی رهبری باید با دقت در نظر بگیرید که چگونه به استفاده از آموزش دانش آموزان ارزیابی آنها به عنوان مستعد ابتلا به تعصبات. این به احتمال زیاد به تقویت طول همه گیر هنگامی که دانشکده تا به حال چند روز به تجدید نظر در دروس خود به طوری که آنها می تواند نقل مکان کرد آنلاین. تسهیلات برای کمک به جلوگیری از تشدید پایدار نابرابری بسیار مهم هستند که ما بهبود می یابند از این بحران است. این تسهیلات باید اجرا شود نه تنها در پی این بیماری همه گیر اما به عنوان سیاست استاندارد برای هر اوایل زندگی حرفه ای دانشمندان در مواجهه با شرایط زندگی است که باید از این پتانسیل برای زندگی حرفه ای طولانی مدت اثرات این بود مراقبت از بیمار و اعضای خانواده به دنبال درمان ناباروری و یا در مواجهه با بیماری های جدی و یا از کار افتادگی (نگاه کنید به اینجا, اینجا, اینجا و اینجا).

برخی غیر دانشگاهی موسسات که حمایت از دانشمندان می توانید در قرعه کشی های مشابه درس. حصول اطمینان از این که کارکنان که مراقبان مجاز انعطاف پذیری در حالی که نه از اینرو پیشرفت حرفه ای خود را و یا محروم کردن آنها از فرصت های حرفه ای بسیار مهم است برای اطمینان از که نابرابری در پتانسیل حرفه ای نیست بوجود می آیند بین والدین و nonparents.

برخی در جامعه علمی در حال حاضر پله بالا است. اخیر نامه ای از دانشگاه ایالتی کلرادو شورای جنسیتی در دانشکده به رئیس جمهور و از شهردار خواسته رهبری دانشگاه به اقدامات خاص برای مقابله با معایب مطمئن شوید که به صورت بسیاری در این دانشگاه اگر چپ unaddressed. “رهبری باید با ملاحظه و عمدی” در این نامه آمده است: “حتی در این مراحل اولیه این بیماری همه گیر برای جلوگیری از ترویج نابرابری به عنوان نتایج است که می تواند باقی بماند برای عمر یک حرفه ای است.”

حتی به عنوان دولت ها و جوامع بازگشایی چالش ها باقی خواهد ماند. بازگشت به دفاتر و آزمایشگاه را به عنوان کودکان ممکن است بازگشت به مدرسه یا مهد در همان برنامه. برای جوانترین کودکان گروه روز-مراقبت از تنظیمات ممکن است باقی می ماند بسته شده و برخی از دانشمندان ممکن است نیاز به ادامه کار از خانه. و زمانی که ابتدایی, میانی و یا مدارس در نهایت با بازگشایی اجتماعی فاصله اقدامات در جای خود ممکن است آن را دشوار است برای جمع آوری لوازم مورد نیاز از قبیل ماسک صورت به خصوص برای کسانی که در مکان های که در آن آنها مورد نیاز و کودکان آموخت که چگونه به درستی آنها را می پوشند.

پدر و مادر در حال حاضر فکر کردن در مورد چگونه برای آماده سازی کودکان برای روال جدید که ممکن است بسیار متفاوت از آنچه که قبلا شناخته شده است. برای مثال اگر در مدارس دولتی باز در سقوط آنها ممکن است کار بر روی مبهوت برنامه, و بدون تعطیلی به منظور کاهش خطر ابتلا به ویروسی تجدید حیات.

خواست ما این است که موسسات علمی انجام همه چیز ممکن است به اطمینان حاصل شود که تمام کارکنان خود را—پدر و مادر و nonparents مراقبان و noncaregivers, abled و افراد معلول—باید ابزار برای موفقیت با توجه به جدید و دیرینه موانع جامعه ما با آن روبروست. در واقع nonparents همچنین تغییر شرایط و بسیاری از چالش های فعلی برای زنان دانشمند مادران شده اند در جریان مشکلات دیگران مانند ارائه مراقبت از اعضای خانواده و یا کار خود را با معلولیت.

همه گیر ساخته شده است روشن است که بسیاری از امکانات رفاهی که کارفرمایان در حال حاضر مایل به می تواند ساخته شده اند هر چه زودتر. برای سال #DisabledandSTEM طرفداران خواسته برای توانایی به کار از خانه و انعطاف پذیری از تکالیف اما ملاقات مقاومت است. این همان امکانات رفاهی که موسسات علمی ساخت در حال حاضر برای همه کارکنان.

امید ما این است که این همدلی و حمایت است که نشان داده شده است در میان همکاران در طول این زمان فراتر از ما فوری وضعیت بحران و ما نمی افتد خارج از عادت حمایت از یکدیگر در زندگی شخصی و حرفه ای. این بیماری همه گیر است که ساخت آن کاملا روشن چگونه موسسات علمی می تواند علم فراگیر و قابل دسترس برای همه پدر و مادر و یا نه.

ما خدا را شکر برای درک ما همکاران و دانش آموزان ما به عنوان حرکت چالش های پدر و مادر در یک بیماری همه گیر. فرزندان ما را دیده اند ما با پشتکار و کار سخت به ماندن بگیرید تا در پروژه های ما و مسئولیت. این است که خوب درس زندگی برای آنها است. ما آنها را می خواهید به دانستن ارزش کار سخت و nimbleness. در واقع توانایی به شانه پوچی یکی از شرایطی می تواند به افزایش خلاقیت است. امید ما این است که ما می تواند بهترین درس از انجام علم از خانه به محل کار; ما امیدواریم که بقیه جامعه علمی بیش از حد خواهد شد.

نویسندگان در این مقاله:

ترزا Jedd آمریکایی علوم سیاسی که تحقیقات آب و خشکسالی و سیاست می آموزد در مورد محیط زیست, سیاست و جامعه مدنی در شهر مونیخ آلمان. او به دست آورده مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه میشیگان و دانشگاه ایالتی کلرادو و اتمام تحقیقات فوق دکتری در دانشگاه نبراسکا – لینکلن. او شگفت زده شده است که هر روز توسط او دو زبانه کودک نو پا.

گرچن گلدمن پژوهشی مدیر مرکز علوم و دموکراسی در اتحادیه دانشمندان نگران آلودگی هوا و قرار گرفتن در معرض دانشمند. او دارای مدرک دکتری و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی محیط زیست از موسسه فناوری جورجیا و B. S. در جوی علم از دانشگاه کرنل.

جرات هنری-خزه متخصص در محل کار شیر پشتیبانی و تحقیقات منتشر شده و توصیه هایی برای پیاده سازی تغذیه با شیر مادر دوستانه در محل کار و برنامه های پردیس. او به دست آورده کارشناسی ارشد در بهداشت عمومی از دانشگاه پنسیلوانیا در حالی که کار به عنوان یک کار تمام وقت پژوهشگر و پمپاژ بیش از 18 ماه برای دو فرزند. در سال 2017, جرات کمک پن توسعه پزشکی مبتنی بر شواهد استراتژی برای گسترش شیردهی پشتیبانی برنامه. او در حال حاضر ارائه می دهد مشاوره برای شرکت های علاقه مند در ساخت پمپ ساده تر برای زنان از طریق محل های کار برای زنان است.

کاترین (کتی) Wagner توسط یک زیست شناس تکاملی است که به مطالعه فرآیندهای کمک به ریشه و نگهداری از تنوع زیستی زمین هستند. تحقیقات خود را با استفاده از داده های ژنومی به باز کردن جزئیات تاریخچه تکاملی و زیست محیطی داده ها به لینک تاریخچه تکاملی با تنوع گونه ها و عملکرد. او دارای مدرک دکتری در بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی از دانشگاه کرنل لیسانس زیست شناسی-زمین شناسی از ویتمن و برد فوق دکتری سال کار در سوئیس موسسه فدرال برای آبزی علم و فناوری (EAWAG). او در حال حاضر یک دستیار استاد در دانشگاه وایومینگ. او در توییتر دنبال کنید @cewagnerlab.

امیلی Lescak یک زیست شناس مستقر در آلاسکا و مادر دو فرزند. او امر منافع خود را در علوم ارتباطات و آموزش و پرورش نسبت به توسعه راه های خلاقانه برای آموزش و حمایت از دانش آموزان و حرفه ای در اوایل دانشمندان است. شما می توانید او در توییتر دنبال کنید @elescak.

جسیکا L. Metcalf یک میکروبیوم دانشمند و استادیار در دانشگاه ایالتی کلرادو در وزارت علوم دامی, یک کانادا موسسه تحقیقات پیشرفته جهانی محقق و هیئت مشورتی روسای 500 زنان دانشمندان است. او به تازگی بیوه (سرطان) و خوش شانس بود و مادر به یک جادویی ،

اموزش Hufbauer یک بوم شناس تکاملی است که به مطالعه نقش سریع تکامل زیستی در تهاجم و کنترل بیولوژیکی و مادر افتخار ، او دارای مدرک دکترای حشره شناسی از دانشگاه کرنل است که یک استاد در کشاورزی, زیست شناسی در دانشگاه ایالتی کلرادو و co-صندلی های آمریکا برای برابری جنسیتی در دانشکده.

سوزان Brander است ecotoxicologist که تحقیقات در مورد اثرات زیست محیطی عوامل استرس زا مانند آفت کش ها و microplastics—یکپارچه سازی مولکولی روش با اندازه گیری در ارگانیسم و جمعیت سطوح در ماهی ها و بی مهرگان. او موفق به دریافت دکترا از دانشگاه کالیفرنیا در دیویس یک کارشناسی ارشد از دانشگاه جانز هاپکینز و B. S. از Elizabethtown کالج در پنسیلوانیا دولت او اصل را تحسین کرد از. سوزان یک دستیار استاد در دانشگاه ایالتی اورگان و زندگی در Corvallis, اورگان با شوهرش (همچنین دانشکده) و دو دختر جوان (سنین سه و هشت). او یکی از رهبران 500 زنان دانشمندان Corvallis غلاف و توییتهایی دربارهی محیط زیست, بهداشت و درمان steminism و تنوع موضوعات دیگر. او در توییتر دنبال کنید @smbrander.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de