علمی شورشی Freeman Dyson می میرد

Freeman Dyson که در اختیار یکی از واقعا اصلی ذهن از دوران مدرن شده است. Dyson, 96, کمک ساخت مدل استاندارد فیزیک ذرات و او پیش بینی تکینگی دهه قبل از آن دوره به تصویب رسید برای توصیف دگرگونی بنیادی از هوش انسان است. در زیر یک مداحی بنیاد با هم از پایان علوم و نوشته های دیگر. –جان هرگن

انسانیت نیچه اعلام کرد فقط یک steppingstone یک پل که منجر به سوپرمن. اگر نیچه زنده بودند امروز او قطعا سرگرم مفهوم که سوپرمن ساخته شده ممکن است نه از گوشت و خون اما از سیلیکون است. به عنوان علوم انسانی wanes کسانی که امید است که تلاش برای شناخت خود ادامه خواهد داد و باید ایمان خود را نه در Homo sapiens اما در ماشین های هوشمند. تنها دستگاه می تواند ما غلبه فیزیکی و شناختی ضعف–و بی تفاوتی ما.

در واقع وجود دارد یک کمی عجیب و غریب sub-culture در علم که اعضای آن حدس و گمان در مورد چگونه هوش ممکن است تکامل زمانی که و یا اگر آن را در آن میریزد سیم پیچ فانی. فعالان علم تمرین, البته, اما, جالب, علم و یا افکار واهی و پوچ. آنها نگران هستند با آنچه در جهان ممکن است و یا باید قرنها یا هزاران و یا میلیون ها از این رو. ادبیات این زمینه—که من تماس علمی الهیات-ممکن است با اینحال روشن جدید در سن فلسفی و حتی کلامی سوال: چه می توانیم انجام دهیم اگر ما می تواند هر چیزی را انجام دهید? چه نقطه از زندگی ؟ چه محدودیت های نهایی دانش ؟ رنج می برند یک جزء لازم از وجود و یا می تواند ما را در رسیدن به سعادت ابدی?

فیزیکدان Freeman Dyson بود پیشرو پزشک علمی الهیات. او در سال 1988 مقاله مجموعه نامحدود در تمام جهات, Dyson بر این باورند که چرا بسیاری وجود دارد و خشونت و سختی در جهان است. پاسخ او پیشنهاد ممکن است چیزی برای انجام با آنچه که او به نام “اصل حداکثر تنوع است.” این اصل او ادامه داد:

در عمل در هر دو جسمی و روانی در سطح. آن را می گوید که قوانین طبیعت و شرایط اولیه هستند مانند به جهان به عنوان جالب به عنوان امکان پذیر است. به عنوان یک نتیجه از زندگی ممکن است اما نه بیش از حد آسان است. همیشه وقتی همه چیز کسل کننده چیزی تا نوبت ما را به چالش و به ما جلوگیری از حل و فصل را به یک شیار. نمونه هایی از چیزهایی که زندگی دشوار است همه در اطراف ما: ستاره دنباله دار اثرات یخ, سنین, سلاح, آفت, شکافت هسته ای, کامپیوتر, جنسی, گناه و مرگ است. نه همه چالش ها را می توان غلبه بر, و بنابراین ما فاجعه است. حداکثر تنوع اغلب منجر به حداکثر استرس است. در پایان ما برای زنده ماندن اما تنها با پوست از دندان های ما.

Dyson به نظر می رسید به من نشان می دهد که ما قادر به حل همه مشکلات ما نمی توانیم بهشت ما می توانیم پیدا کردن جواب برای این معما وجود دارد. زندگی است-و باید-یک مبارزه ابدی. من خواندن بیش از حد به Dyson سخنان? من امیدوار به پیدا کردن زمانی که من مصاحبه او در سال 1993 در موسسه مطالعات پیشرفته خود را از اوایل دهه 1940.

Dyson اندکی در همه تار و پود و رگ با یک قمه بینی و عمیق, مجموعه, مراقبت و مواظبت چشم. او شبیه یک نسیم ملایم رپتور. رفتار به طور کلی سرد و محفوظ است–تا زمانی که او خندید. سپس او snorted از طریق بینی خود را شانه ها تاب مانند a 12-year-old دانشآموز شنیدن یک شوخی است. این یک خرابکارانه خنده, خنده از یک مرد که پیش بینی فضا به عنوان یک پناهگاه برای “متعصبان مذهبی” و “سرکش نوجوانان” و اصرار داشت که علم در بهترین حالت آن است که “شورش علیه اقتدار.”

من بپرسید نه Dyson در مورد حداکثر تنوع ایده حق دور. اول من نپرسید در مورد گزینه های که تا به حال مشخص کار خود را. Dyson شده بود یک بار در خط مقدم از جستجو برای یک نظریه واحد و یکپارچه از فیزیک. در اوایل 1950s, انگلیسی-متولد فیزیکدان کوشید با ریچارد فاینمن و دیگر تیتان برای ایجاد یک کوانتومی نظریه الکترومغناطیس. اغلب گفته شده است که Dyson سزاوار جایزه نوبل را برای تلاش های خود را–و یا حداقل اعتبار بیشتر. در واقع برخی از همکاران پیشنهاد کرده اند که ناامیدی و شاید یک contrarian خط بعد سوار Dyson به سمت حرفه نالایق از قدرت خود را.

زمانی که من به ذکر این ارزیابی به Dyson او به من داد یک کم حرف لبخند. او سپس در پاسخ به او معتاد به انجام با یک حکایت. این فیزیکدان بریتانیایی لارنس براگ او متذکر شد: “یک نوع از مدل نقش.” پس از برگ شد مدیر دانشگاه کمبریج افسانه ای آزمایشگاه کاوندیش در سال 1938 او هدایت آن را دور از فیزیک هسته ای در آن توانا شهرت استراحت و به سرزمین های جدید است.

“همه فکر براگ بود از بین بردن کاوندیش با گرفتن خارج از جریان اصلی” Dyson گفت. “اما البته آن را فوق العاده تصمیم به خاطر او به ارمغان آورد در زیست شناسی مولکولی و رادیو نجوم است. اینها دو چیز ساخته شده است که کمبریج معروف بیش از 30 سال آینده یا بیشتر.”

Dyson نیز در حال صرف کار خود را swerving به سمت ناشناخته زمین. او نوسان از ریاضیات تمرکز خود را در کالج به فیزیک ذرات و از آنجا به حالت جامد, فیزیک هسته ای, مهندسی کنترل تسلیحات آب و هوا, مطالعات-و گمانه زنی ها در مورد چشم انداز دراز مدت از هوش.

Dyson باعث شد به در نظر گرفتن نهایی از این موضوع توسط فیزیکدان استیون واینبرگ که یک بار گفت که “بیشتر به معنی به نظر میرسه بیشتر از آن نیز به نظر می رسد بی معنی است.” هیچ جهان با هوش است بی معنی Dyson retorted در سال 1979 مقاله در بررسی فیزیک مدرن. او به دنبال نشان می دهد که در باز تا ابد جهان گسترش هوش می تواند باقی بماند برای همیشه لطفا برای–شاید در قالب یک ابر از ذرات–از طریق زیرک حفاظت از انرژی.

Dyson فکر نمی کنم آلی هوش را به زودی راه را برای هوش مصنوعی است. در نهایت در تمام جهاتاو این باورند که مهندسان ژنتیک ممکن است روزی “رشد” سفینه فضایی “در مورد به عنوان بزرگ به عنوان یک مرغ و مورد به عنوان هوشمند” است که می تواند نقل مکان کردن در نور خورشید-طراحی بال از طریق سیستم های خورشیدی و فراتر از آن اقدام به عنوان ما پیشاهنگی. (Dyson آنها را به نام “astrochickens.”) هنوز هم بیشتر از تمدن دور شاید نگران رو به کاهش منابع انرژی می تواند جذب تابش ستاره با پوشاندن آنها انرژی جذب پوسته–در حال حاضر به نام Dyson حوزه است.

در نهایت Dyson پیش بینی هوش ممکن است گسترش از طریق کل جهان تبدیل آن به یک ذهن بزرگ است. اما او اصرار داشت که “مهم نیست که تا چه حد ما را به آینده وجود دارد و همیشه چیزهای جدید اتفاق می افتد اطلاعات جدید در آینده جهان جدید برای کشف دائما در حال گسترش دامنه زندگی, آگاهی و حافظه است.” تلاش و تحقیق برای دانش خواهد بود-باید–“نامحدود در تمام جهات است.”

Dyson خطاب مهم ترین سوال مطرح شده توسط این پیشگویی: “چه خواهد ذهن را انتخاب کنید به انجام هنگامی که آن را به اطلاع و کنترل جهان است؟” سوال Dyson روشن ساخته بود کلامی به جای علمی:

من نمی هر گونه تمایز روشن بین ذهن و خدا. خدا است آنچه در ذهن می شود زمانی که آن را تصویب کرده است فراتر از مقیاس درک ما. خدا ممکن است در نظر گرفته می شود هر دو جهان روح و یا مجموعه ای از جهان روح. ما ارشد ورودی از خدا در این سیاره در حال حاضر در مرحله توسعه خود را. ما ممکن است بعد از رشد با او را به عنوان او رشد می کند و یا ممکن است ما چپ

در نهایت ما “نمی تواند امید برای پاسخ به این سوال که چه چیزی این superbeing این خدا را فراموش و یا فکر می کنم. Dyson اعتراف کرد که از نظر او از آینده منعکس افکار واهی و پوچ. وقتی که من پرسید که آیا علم می تواند نگه دارید برای همیشه لطفا برای در حال تحول او پاسخ داد: “من امیدوارم! این نوع از جهان من می خواهم به زندگی می کنند.” اگر ذهن را به جهان معنی دار آنها باید چیزی به فکر می کنم بنابراین علم باید ابدی است.

“تنها راه برای فکر کردن در مورد این تاریخی است,” او توضیح داد. دو هزار سال پیش برخی از “بسیار روشن مردم” اختراع چیزی است که در حالی که علم در مفهوم مدرن بود و بدیهی است که خود را پیشرو. “اگر شما به آینده و آنچه ما تماس بگیرید و علم نمی خواهد همان چیزی دیگر اما این بدان معنا نیست که وجود دارد نمی تواند جالب باشد ،

مانند فیزیکدان Roger Penrose Dyson امیدوار است که گودل قضیه ممکن است اعمال می شود به فیزیک و همچنین ریاضیات. “از آنجا که ما می دانیم که قوانین فیزیک, ریاضی, و ما می دانیم که ریاضیات است متناقض سیستم مرتب کردن آن محتمل است که فیزیک را نیز متناقض” و در نتیجه باز به پایان رسید. “بنابراین من فکر می کنم این افراد که پیش بینی پایان فیزیک مناسب ممکن است در دراز مدت است. فیزیک ممکن است منسوخ شده. اما من حدس می زنم خودم که فیزیک ممکن است در نظر گرفته شود چیزی شبیه به علوم یونانی: جالب, آغاز, اما آن را واقعا نمی رسیدن به نقطه اصلی. پس از پایان فیزیک ممکن است در ابتدا چیز دیگری است.”

وقتی که من خواسته Dyson در مورد حداکثر تنوع ایده او شانه ای بالا انداخت. او قصد نیست هر کسی را که بیش از حد جدی است. او اصرار داشت که او واقعا علاقه مند به “تصویر بزرگ.” یکی از مورد علاقه خود را به نقل از او گفت: “خدا در جزئیات است.” اما با توجه به اصرار وی که تنوع است به نحوی ضروری به وجود من پرسید که آیا او برای پیدا کردن آن نگران کننده است که بسیاری از دانشمندان و دیگران به نظر می رسید مجبور به کاهش همه چیز را به یک بینش? نمی این تلاش ها نشان دهنده یک بازی خطرناک?

“بله درست است که در راه” Dyson پاسخ داد: با یک لبخند کوچک که پیشنهاد او در بر داشت علاقه من در ایده کمی سرگرم کننده است. “من هرگز فکر می کنم از این به عنوان یک اعتقاد فلسفی,” او اضافه شده است. “آن را به سادگی برای من فقط یک شاعرانه فانتزی.” Dyson بود حفظ مناسب مضحک فاصله بین خود و ایده های خود را, اما چیزی وجود دارد ریاکارانه در مورد نگرش خود را. پس از همه, او در طول زندگی خود هر جا گزیننده حرفه ای او به نظر می رسید به تلاش برای پایبندی به اصل حداکثر تنوع.

سال 1984 کتاب محدودیت های علم توسط زیست شناس پیتر Medawar شامل بخشی از regurgitated Popperisms. Medawar نگه داشته و اصرار دارد که “وجود دارد هیچ محدودیتی بر قدرت علم برای پاسخ به سوالات از نوع علم می تواند پاسخ” انگار این یک حقیقت عمیق به جای پوچ گو. Medawar را ارائه برخی از felicitous عبارات ، او به این نتیجه رسیدند یک بخش در “سفری”–که او به معنای اسطوره ها و خرافات و باورهای دیگر فاقد تجربی پایه-با گفتن “این سرگرم کننده است گاهی اوقات به bunkrapt.”

Dyson شد هر دو درخشان و bunkrapt. او فکر کرد که گرم شدن کره زمین در تعادل ممکن است سودمند خواهد بود و او در زمان ادراک خارج از احساس عادی به طور جدی. در سال 2004 مقاله در New York Review of Books, او پیشنهاد کرد که “پدیده های ماوراء الطبیعه واقعی هستند اما دروغ در خارج از محدوده علم است.” هیچ کس را تولید کرده است تجربی اثبات ESP Dyson حدس زده دلیل آن تمایل به رخ می دهد تحت شرایط “احساسات قوی و استرس” که “ذاتا ناسازگار با کنترل روش های علمی.”

Dyson چشم انداز از آینده دور است bunkrapt بیش از حد—و همچنین یکی از عمیق ترین بیت های جالب علم من مواجه می شوند. این اصل از حداکثر تنوع نشان می دهد که حتی اگر کیهان طراحی شده بود و ما هرگز آن را کشف کردن است و ما هرگز ایجاد یک سعادتمند بهشت است که در آن همه مشکلات ما حل شد. هیچ نظریه همه چیز, هیچ بهشت است. بدون سختی و رنج می برند–بدون “چالش” از جنگ بين دو جنس به جنگ جهانی دوم و هولوکاست–زندگی هم خسته کننده خواهد بود. این یک خنک کننده پاسخ به مسئله شر, اما من در بر داشت یک بهتر است.

مطالعه بیشتر:

Freeman Dyson, گرمایش جهانی, ESP و سرگرم کننده بودن “bunkrapt”

آنچه که یک ماشین به عنوان هوشمند به عنوان خدا می خواهید ؟

دانشمندان در حال باز در مورد مسائل ماوراء الطبیعه پس چرا شما ؟

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مشکل بد

شد روانگردان گورو Terence McKenna Goofing در مورد 2012 نبوت ؟

ما باید چه کار با ما, مناظری از بهشت و جهنم ؟

چه چیزی اشتباه است با فیزیک ؟

می تواند ایمان و علم همزیستی?

علم بی نهایت?

علم هدف قرار دادن یک دیوار؟, قسمت 1

همچنین نگاه کنید من, رایگان, آنلاین, کتاب ذهن-بدن مشکلات: علم ذهنیت که ما واقعا هستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>