ماهواره مسیر انتشار رها کردن چین و ایتالیا در طی شیوع کروناویروس

به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس همچنان به گسترش در سراسر جهان بیشتر و بیشتر مقررات اطراف کار و سفر شده اند در محل قرار داده برای کاهش خطر انتقال است. به عنوان ماهواره ها در مدار زمین مشاهده کرده اند و این منجر به کاهش آلودگی هوا بیش از ایتالیا و کاهش نیتروژن-دی اکسید تولید گازهای گلخانه ای بیش از چین است.

زمانی که کروناویروس اولین بار ظاهر شد در دسامبر 2019 در استان هوبئی در چین کارخانه ها بسته و مردم قرنطینه شد و دیگر فعالیت های روزانه خود را. پس از خرید به طور منظم برنامه کار و سرعت بیشتری به مرحله ای از زندگی روزمره است. به عنوان شیوع رشد در ایتالیا همان اقدامات گرفته شد.

TROPOMI این وردسپهر ابزار نظارت پردازنده کوپرنیک ماهواره ای — که همکاری میان آژانس فضایی اروپا, کمیسیون اروپا, هلند, فضای, اتاق کار, صنعت, اطلاعات کاربران و دانشمندان — شده است با رعایت این تغییرات جوی از فضا.

مرتبط با: coronavirus همه گیر و اکتشافات فضایی: پوشش کامل
بیشتر:
فضای رایگان برای پروژه های بچه ها در خانه با توجه به شیوع کروناویروس

نمایی از فضا چگونه تولید گازهای گلخانه ای در حال تغییر است در پاسخ به کوروناویروس. (اعتبار تصویر: ESA)

کوپرنیک فضای سرویس مانیتورینگ (مخفی) شده است با این ابزار شناسایی افت قابل ملاحظه در ذرات ریز (عمده آلودگی هوا). با هر دو ماهواره مشاهدات و مدل های کامپیوتری از جو محققان 20 ٪ -30 ٪ کاهش در سطح ذرات بیش از ردیف هایی از چین است.

انیمیشن (بالا) را نشان می دهد با داده ها از کوپرنیک, چگونه دی اکسید نیتروژن تولید گازهای گلخانه ای کاهش یافته است از دسامبر. 20, 2019, به, مارس 16 سال 2020 (با میانگین حرکتی 10 روزه). نسبت به پایان ماه مارس شما می توانید تولید گازهای گلخانه ای افزایش دوباره اما متمایز است و افت قابل ملاحظه در اواخر ماه ژانویه است.

“ماهواره ارائه دیدگاه منحصر به فرد برای نظارت بر سلامت سیاره ما است. نگهبان-5P یکی از هفت کوپرنیک ماهواره در مدار امروز. آن در حال حاضر فراهم می کند دقیق ترین اندازه گیری دی اکسید نیتروژن و دیگر اثری از گازهای فضا” Josef Aschbacher ESA مدیر از زمین مشاهده برنامه های در بیانیه ای گفت.

“به عنوان دی اکسید نیتروژن است که در درجه اول تولید شده توسط ترافیک و کارخانه آن است که برای اولین بار در سطح شاخص فعالیت های صنعتی در سراسر جهان است. آنچه که به وضوح قابل مشاهده است کاهش قابل توجهی از دی اکسید نیتروژن در سطوح بیش از چین ناشی از کاهش فعالیت با توجه به COVID-19 محدودیت اما همچنین سال نو چینی در ماه ژانویه است.”

هنوز اینها فقط برآورد خشن, نوئل, Zehner ESA را کوپرنیک نگهبان-5P ماموریت مدیر اضافه شده در این بیانیه است. “ما در حال انجام دقیق تجزیه و تحلیل علمی است که به زودی ارائه بینش بیشتر و اندازه گیری نتایج در هفته بعد و ماه” Zehner گفت.

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im