سمندر و قورباغه نور با راز ابرقدرت

با خود آرام و اغلب شبانه, شیوه زندگی سمندر به نظر می رسد ممکن ندانسته در یک نگاه گاه به گاه. اما در دیگر دیده می شود نور آنها مثبت بدرخشد.

معلوم می شود که سمندرها—و بسیاری دیگر از دوزیستان—توانایی reemit نور آنها جذب یک شاهکار شناخته شده به عنوان biofluorescence یک مطالعه جدید می یابد. این کار نشان می دهد که صفت است به مراتب گسترده تر در میان این حیوانات از هر کسی که فکر کرده بود. “حتی در گروه های که در آن شما لازم نیست که آن روشن الگوهای جسورانه در حیوانات است که ممکن است در غیر این صورت drably رنگ و یا لکه لکه قهوه ای—شما هنوز هم فلورسانس به برخی از درجه ای می گوید:” جنیفر بره یک زیست شناس در خیابان دانشگاه که همکاری این مطالعه پنج شنبه منتشر شده در علمی, گزارش.

Biofluorescence اتفاق می افتد زمانی که پروتئین یا سایر اجزای سلولی جذب یک طول موج از نور و reemit آن در دیگر طول موج. زیست شناسان به مدت طولانی شناخته شده است که موجودات دریایی مانند دریایی توانایی می گوید: مطالعه همکاری نویسنده Matthew Davis, که همچنین یک زیست شناس در St. Cloud State University. در گذشته سال و نیم دوجین او و دیگر دانشمندان دریافته اند که بسیاری از ماهی استخوانی نیز می تواند تولید این آخرتی تب و تاب بودن.

زمینی حیوانات, چند, نشده است که به طور کامل مورد بررسی برای biofluorescence. یک سال 2017, مقاله منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا را پیدا و آن را در یک رقص لهستانی پولکا نقطه آمریکای جنوبی tree frog. وجود دارد نیز شده بود یک گزارش از فلورسانس در شرق قرمز-حمایت سمندر (Plethodon cinereus)منتشر شده در سال 2018 در Herpetological نقد و بررسی. با توجه به تحقیقات محدود به تاریخ و گوسفند و دیویس می خواستم به نگاهی نزدیک تر دوزیستان توانایی در این زمینه است.

سبز biofluorescence از دوزیستان مثل این Cranswells قورباغه (Ceratophrys cranwelli) می تواند کمک زیست شناسان نقطه گونه در شرایط تاریکی در وحشی. اعتبار: جنیفر Y. بره و Matthew P. Davis

این دو دانشمند در زمان یک رویکرد جامع تر به دنبال fluorescing گونه مطالعه نمونه از وحشی در مغازه های حیوان خانگی و در شیکاگو Shedd آکواریوم. آنها آزمایش 32 گونه از دوزیستان از هشت خانواده از سمندرها پنج خانواده از قورباغه و یک خانواده از wormlike caecilians. حیوانات را به معرض هر دو آبی و نور ماوراء بنفش و مشاهده برای هر درخشان الگوهای که ممکن است تا موسیقی پاپ. “شما هرگز نمی دانستند دقیقا چه شما ممکن است دریافت” دیویس می گوید. معلوم شد که هر گونه ساطع شده از یک biofluorescent تب و تاب بودن.

گاهی اوقات فلورسانس قابل توجه بود که در شرق ببر سمندر (Ambystoma tigrinum). در نور سفید خود را به رنگ زرد-splotched سیاه بدن چشمگیر است به اندازه کافی. زمانی که fluorescing این blotches پشت سر هم در یک آخرتی سبز. چینی fire belly newt (Cynops orientalis) زندگی می کند تا نام خود را با رنگی الگوی biofluorescence در آن زیرین. و Typhlonectes natans, ساده قهوه ای caecilian که به نظر می رسد چیزی شبیه به یک کرم خاکی بر روی استروئیدها در زرد مایل به سبز براق. حضور این فلورسانس در سراسر خانواده ها حاکی از آن است که یک صفت از اوایل تاریخچه تکامل دوزیستان, محققان می گویند.

آنها همچنین دریافتند که برخی از دوزیستان لارو fluoresced آیا به عنوان برخی از گونه’ mucouslike ترشحات و ادرار. حتی خوب استخوان انگشتان marbled salamander یا Ambystoma opacum, روشن (این اثر می تواند ناشی از مواد معدنی در استخوان دیویس می گوید). پروتئین های موجود در پوست و یا ترشحات ممکن است توضیح برخی از دیگر فلورسانس با توجه به بره.

ممکن است که دوزیستان fluoresce تحت برخی از شرایط طبیعی به خصوص در طلوع و غروب زمانی که نور محیط است که عمدتا آبی بره می گوید. شاید نه اتفاقا طلوع و غروب هستند که بسیاری از دوزیستان گونه های در حال فعال ترین هر چند این تیم هنوز نمی دانم دقیقا چگونه حیوانات خود استفاده کنید تب و تاب بودن. این ممکن است کمک به آنها در برقراری ارتباط و یا پیدا کردن جفت می گوید: کارن لب یک زیست شناس در دانشگاه مریلند که متخصص در دوزیستان بود اما نه درگیر در مطالعه جدید. “من فکر می کنم که چه می گوید این است,” وای, وجود دارد بسیاری از چیزهای است که ما را متوجه نمی’,” او اضافه می کند.

در آن حس biofluorescence ممکن است یک مزیت به حیات وحش و زیست شناسان. بره اشاره می کند که پوشش گیاهی گرایش به fluoresce قرمز آبی یا نور ماوراء بنفش در حالی که اکثر دوزیستان fluoresce سبز. “ممکن است که ما می تواند با استفاده از فلورسانس در شبانه نظرسنجی به سعی کنید به شناسایی برخی از این افراد به عنوان آنها فعال است و رفتن در مورد زندگی عادی خود,” او می گوید. اگر چنین است, راز زندگی دوزیستان ممکن است خود را نشان می دهد در زندگی رنگ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>