‘امن’ آب در بنگلادش چاه ممکن است حاوی آرسنیک

تحقیقات جدید افزایش نگرانی های جدی با عملکرد برخی از آرسنیک تست کیت های مورد استفاده در بنگلادش برای نظارت بر آلودگی آب.

محققان آزمایش هشت تجاری در دسترس آرسنیک کیت های آزمایش و متوجه شد که چند تن از جمله مهمترین و به طور گسترده ای مورد استفاده در بنگلادش—انجام ضعیف.

“مفهوم این است که به خوبی آب می تواند آرسنیک بالاتر از آب آشامیدنی سالم در حد حتی اگر نتیجه تست می گوید سطح بسیار پایین تر و امن می گوید:” کیم هیز استاد در مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه میشیگان و نویسنده سرب از کاغذ در پژوهش آب.

“این یافته ها اشاره به نیاز برای تولید کنندگان برای اطمینان از دقت و صحت از کیت های خاص که کالیبراسیون رنگ نمودار ارائه شده سازگار با کیت عملکرد.”

A research uses a testing kit to check for arsenic in water in a beaker
یک دانشجوی کارشناسی ارشد آزمون چاه آب در Chanda روستا در جنوب غربی بنگلادش. (اعتبار: رضا ردی/میشیگان)

چه مقدار آرسنیک در آب ؟

آرسنیک در آب یک مشکل دیرینه در بنگلادش است. حدود 25 میلیون بنگلادشی صورت جدی خطرات ابتلا به ضایعات پوستی و سرطان ها به دلیل ناامن سطح آرسنیک در آب آشامیدنی.

تست کیفیت آب و به اشتراک گذاری نتایج با ساکنان شده است یکی از موثرترین مداخلات برای کاهش تعداد خانوارهای مصرف آرسنیک آب آلوده.

در روستایی آرسنیک متاثر از مکان های دولتی و غیر دولتی اغلب تکیه بر زمینه-کیت های آزمایش برای نظارت بر کیفیت آب آشامیدنی. Raghav ردی که به تازگی دکترای خود را در رشته مهندسی محیط زیست, آموخته از طریق گفتگو با کاربران محلی از میدان-کیت های آزمایش که برخی از نگرانی ها در مورد کیت’ دقت است.

این چراغ محققان برای آزمایش هشت تجاری در دسترس آرسنیک زمینه-کیت تست از Hach, Econo سریع Econo سریع دوم LaMotte, سریع, II, Wagtech و مرک. برای ارزیابی کیت تست دقت محققان با مقایسه نتایج با اندازه گیری آرسنیک از تاسیس آزمایشگاه روش (hydride generation اسپکتروفتومتری جذب اتمی HG-AAS) با استفاده از گواهی آرسنیک استاندارد.

محققان زد بیش از 300 آرسنیک تست کیت اندازه گیری در سراسر 21 مختلف نمونه آب در بنگلادش و 14 آزمون های مختلف کیت جعبه هشت تجاری محصولات.

برای یک زیر مجموعه از نمونه آب آنها نیز ارائه شده به اتمام نوار تست به پنج نفر پانل متشکل از دولت و سازمان های غیر دولتی کارکنان که به طور منظم با استفاده از آرسنیک زمینه-کیت های آزمایش. پنل مقايسه نوار تست رنگ به کالیبراسیون رنگ بلوک مجاز یک ارزیابی از تنوع رنگ مطابق از چشم توسط متخصص کاربران است.

A person holds a test strip labled "9A-C" with a yellow dot at the end up to a chart showing light to dark colored dots indicating different levels of arsenic in water
پس از یک سری از مراحل مختلف مواد شیمیایی, تست بررسی رنگ است که توسعه در یک نوار تست است که در برابر یک مرجع نمودار ارائه شده توسط کیت تولید کننده. یک رنگ تیره تر نشان می دهد غلظت آرسنیک در نمونه های آب. (اعتبار: رضا ردی/میشیگان)

در نهایت آنها با استفاده از یک رنگ اسکنر برای از بین بردن کاربر وابسته به رنگ مطابق خطا برای ارزیابی صحت و دقت هر یک از کیت. دقیق ترین کیت بازگشت field-آزمون ارزش نزدیک به آزمایشگاه-آزمایش آرسنیک ارزش. دقیق ترین کیت های بسیار سازگار هنگامی که تکرار شود.

دو کیت (LaMotte و سریع II) ارائه شده دقیق و دقیق برآورد آرسنیک; چهار کیت (Econo -, سریع, سریع, Wagtech و Merck) بودند یا دقیق یا دقیق اما نه هر دو و دو کیت (Hach و Econo-سریع II) بودند نه دقیق و نه دقیق.

این Hach و Econo-سریع کیت هستند به طور گسترده ای مورد استفاده در زمینه کیت در بنگلادش امروز. این Hach کیت نتایج متنوع بین تکرار اندازه گیری و همیشه دست کم گرفت سطح آرسنیک در سراسر طیف وسیعی از غلظت های تست شده است. این Econo-سریع کیت خوب نشان داد تکرار بین تکرار اندازه گیری, اما تمایل به دست بالا گرفتن آرسنیک توسط یک عامل از دو.

3 توصیه

آرسنیک تشخیص برای همه کیت در این مطالعه بر اساس Gutzeit روش که در آن آرسنیک گونه فرم رنگی پیچیده بر روی کاغذ نوار تست با شدت رنگ متناسب با غلظت آرسنیک در نمونه های آب. تولید کنندگان ارائه کالیبراسیون رنگ نمودار به صورت دستی تطبیق رنگ.

“به عبارت ساده Hach نوار تست رنگ بیش از حد نور در مقایسه با رنگ تیره تر بلوک نمودار ارائه شده توسط تولید کننده برای تایید غلظت آرسنیک در آزمایشگاه اندازه گیری در حالی که Econo-تست سریع نوار بیش از حد تاریک” هیز می گوید.

“به خصوص نگران کننده کیت هستند که تولید فندک رنگ نوار تست از آنها باید. چنین سبک شماری سهل گیری از آرسنیک به معنی به خوبی ممکن است به عنوان برچسب جلسه یک آب سالم با کیفیت استاندارد که در واقع آن نیست. ما نتایج این معنی است که افراد می تواند نوشیدن و پخت و پز با آرسنیک آب آلوده در حالی که مؤمن آن را به امن به دلیل معیوب کیت های آزمایش.”

این مطالعه فراهم می کند سه توصیه: کیت تولید کنندگان باید آدرس گزارش اشتباهی; تصمیم گیران باید به دقت بررسی خود را با استفاده از زمینه کیت برای اندازه گیری آرسنیک و کیت کاربران باید انجام بررسی کنترل کیفیت به منظور شناسایی بالقوه نادرست نتایج.

اضافی محققان از آسیا آرسنیک شبکه یک سازمان غیر دولتی در بنگلادش دانشگاه کلرادو CIRES و دانشگاه میشیگان. گراهام پایداری موسسه و دانشگاه میشیگان کار پشتیبانی می کند.

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im