دانشمند روسی هنوز هم طرح ریزی برای ایجاد نوزادان CRISPR بیشتر

به یاد داشته باشید تمام اغتشاش و واکنش فوری در برابر ایده نوزادان CRISPR – جنین انسان است که ژن های خود را با CRISPR تغییر – پس از یک محقق چینی ایجاد یک جفت دوقلو با کد ژنتیکی تغییر در سال های 2018 و 2019؟

خب، اين مفهوم از بين نرفته، خيلي براي چاگرین اخلاق زيستي. اکنون دنیس ریبریکوف زیست شناس روسی از دانشگاه پزشکی پیروگوف مسکو به نیو دانشمند می گوید که هنوز قصد دارد جنین های انسان را هک ژن کند، در تلاش برای جلوگیری از ناشنوایی مادرزادی.

ریبریکوف به این مجله گفت: «ما هنوز در حال برنامه ریزی برای اصلاح جهش کم شنوایی موروثی در GJB2 [ژن] هستیم، به طوری که یک نوزاد شنوایی از یک زوج ناشنوا به دنیا می آید.»

اما دانشمندان دیگر البته همچنان متقاعد شده اند که این ایده بدی است. پس از اینکه محقق چینی او جیانکوئی چند سال پیش اولین نوزادان CRISPR جهان را ایجاد کرد، یک تیم بین المللی از پزشکان کمیسیون بین المللی استفاده بالینی از ویرایش ژنوم جوانه انسانی را ایجاد کردند.

به گزارش New Scientist نیوساینست، این کمیسیون روز پنجشنبه گزارشی منتشر کرد و به این نتیجه رسید که ویرایش ژن انسان هنوز ناامن است، به ویژه هنگامی که هدف این است که جنین را به مدت زمان بیاورد. و اگر یک دکتر کاملا باید این کار را انجام دهد، آنها پیشنهاد می کنند که باید فقط برای اهداف نجات دهنده زندگی باشد.

ریبریکوف حتی با خواندن این گزارش New Scientist به نیو دانشمند گفت که هنوز با برنامه اش پیش می رود.

مشخص نیست که او تاییدیه لازم را از نهادهای نظارتی روسیه گرفته است. اما، همانطور که در بسیاری از کشورهای جهان چنین است، روسیه این عمل را ممنوع نمی کند بنابراین او ممکن است قادر به دزدکی حرکت کردن آزمایش های خود را از طریق.

ادامه بده . مشترک خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de