راکی سیارک Ryugu خود را قلوه سنگ از یک متخلخل پدر و مادر, مطالعه می یابد


یک تصویر از سیارک Ryugu از ژاپن Hayabusa2 ماموریت. (اعتبار تصویر: JAXA/دانشگاه توکیو/کوچی دانشگاه/دانشگاه Rikkyo/دانشگاه ناگویا/چیبا موسسه فناوری/دانشگاه میجی/دانشگاه های عراق/AIST/کوبه دانشگاه/دانشگاه آبرن)

سنگی شی که باعث سیارک Ryugu ممکن است فوق العاده متخلخل یک مطالعه جدید می یابد. این کشف جدید می تواند نور را در چگونه سیارات تشکیل شده در منظومه شمسی است.

رایج ترین نوع از سیارات موجود در بیرونی اصلی کمربند سیارک ها کربن یا C-نوع سیارک ها. تحقیقات قبلی پیشنهاد آنها آثار از اوایل منظومه شمسی است که احداث مخازن مواد اولیه از سحابی که به هنگام تولد به خورشید و سیارات آن. این باعث می شود تحقیقات به C-نوع سیارک ها ضروری است وقتی که می آید به درک سیارهای شکل گیری است.

بسیاری ناشناخته باقی مانده در مورد خواص فیزیکی C-نوع سیارک ها. این کربن chondrite meteoroids که اندیشه به سرچشمه از این سیارک ها اغلب موفق به زنده ماندن ورود به جو زمین.

مرتبط با: عکس هایی از سیارک ها در اعماق فضا

به کشف اسرار در مورد C-نوع سیارک ها را Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) اعزام فضاپیمای Hayabusa2 به Ryugu یک 2,790-پا-گسترده (850 متر) نزدیک به زمین سیارک که یکی از تاریک ترین اجرام آسمانی در منظومه شمسی است. ج-نوع سیارک نام که به معنی “اژدها کاخ” اشاره به یک جادویی قلعه زیر آب در یک داستان قوم.

در 2018, Hayabusa2 وارد Ryugu به آن نقشه از مدار و استقرار rovers روی تخته سنگ پوشیده از سیارک. دانشمندان دریافتند Ryugu بود تنها در حدود نیمی به عنوان متراکم کربن chondrite meteoroids که پیشنهاد این سیارک در اصل یک شل بسته بندی شده شمع از قلوه سنگ بود که متخلخل و به اندازه کافی به حدود 50 درصد فضای خالی.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Ryugu محققان تصویربرداری حرارتی سیارک سطح. اگر چه آنها انتظار داشتند آن تخته سنگ به متراکم تر و در نتیجه سردتر از محیط اطراف خود آنها جای تعجب داشت و سطح آن را تحت سلطه بود تخته سنگ است که در مورد همان حرارت نشان می دهد که آنها تا به حال یک تخلخل حدود 30 ٪ تا 50٪. این مطابق با تصاویر از مریخ نورد تصاویر است که نشان داد که بسیاری از تخته سنگ بود و گل کلم مانند crumbly سطوح.

بعد از طلوع آفتاب سیارک هوا گرم تا نسبتا به سرعت از 230 kelvins (منهای 46 درجه فارنهایت یا منهای 43 درجه سانتیگراد) به 300 kelvins (80 F یا 27 C) و سرد کردن دوباره به سرعت به 230 kelvins پس از غروب آفتاب. سریع گرم شدن کره زمین نشان می دهد که سطح مواد دارای چگالی پایین و بسیار متخلخل. (اعتبار تصویر: JAXA)

“حتی 100 متر کلاس تخته سنگ یافت شد متخلخل و شکننده مواد” مطالعه منجر نویسنده Tatsuaki اوکادا یک سیاره دانشمند در JAXA موسسه از فضا و فضانوردان علم در ساگامیهارا ژاپن گفت: Space.com.

دانشمندان را ببینید چند متراکم تخته سنگ های پراکنده میان متخلخل سنگ است که در مورد تراکم همان کربن chondrite شهاب سنگ. این محققان به گمان است که زمانی که meteoroids از C-نوع سیارک ها به زمین سقوط این crumbly سنگ است که باعث می شود تا بسیاری از این سیارک ها تجزیه بر ورود تنها با متراکم تر مواد بازمانده اوکادا گفت.

این یافته ها نشان می دهد که Ryugu یک قلوه سنگ توده ای تشکیل شده از قطعات شکسته پدر و مادر بدن که شد 30 ٪ تا 50 ٪ متخلخل. چند متراکم تخته سنگ دیده می شود در Ryugu ممکن است آمده اند از هسته درونی از این پدر و مادر که در آن وزن سیارک را فشرده اسفنجی سنگ به چیزی متراکم تر و یا آنها ممکن است زنده ماندن قطعاتی از شهاب سنگ اثرات اوکادا گفت.

این گرافیک نشان می دهد که چگونه دانشمندان معتقدند که این سیارک Ryugu تشکیل شده است. اول پرک و دانه های گرد و غبار شکل گرفته در هارد دیسک از گرد و غبار و گاز چرخش به دور خورشید است. کسانی که غلات در نهایت تشکیل متخلخل planetesimals یا سنگی کوچک اندازه گیری اشیاء زیر از 1200 مایل (1,900 کیلومتر) در قطر است. زمانی که Ryugu پدر و مادر بدن تشکیل آن بسیار متخلخل در خارج, اما آن را به حال محکم تر و متراکم تر هسته ای که ممکن است توضیح دهد که حضور هر دو متخلخل و متراکم سنگ در سطح Ryugu. برخورد با دیگر سیارات نابود Ryugu پدر و مادر و مقداری از آن باقی مانده و سپس به هم چسبیده به فرم Ryugu. سیارک الماس-مانند شکل تشکیل شده به آرامی در طول زمان با توجه به چرخش آن. (اعتبار تصویر: اوکادا et al./طبیعت 2020)

“افرادی که روی زمین زندگی می کنند در نظر بگیرید سنگ متراکم و تثبیت مواد, اما برای یک جهان از جاذبه کم یک سنگ است و نه تثبیت و مواد متخلخل به دلیل آن است هرگز تجربه تحت فشار شرایط مانند در زمین داخلی” اوکادا گفت.

همه در همه, محققان نشان داد که C-نوع سیارک ها ممکن است تشکیل شده از کرکی گرد و غبار و یا سنگریزه در اوایل منظومه شمسی است. کرکی طبیعت از این سیارک ها ممکن است به شدت تحت تاثیر سیاره ای تشکیل — برای مثال, سهولت بیشتر است که با این سنگ می تواند فرو ریختن ممکن است این معنی است که اثرات در برابر آنها کمتر احتمال دارد به پرتاب کردن قطعات با نیروی زیادی به خرد دیگر سیارک ها گفتند.

دانشمندان دقیق یافته های خود را آنلاین مارس 16 در مجله طبیعت است.

دنبال Charles Q. چوی در توییتر @cqchoi. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>