سنگ ها و روبات: این طرح به مریخ به زمین

در 2031 یک گلوله توپ به ضرب گلوله از مریخ باید به زمین سقوط جایی در بیابان های غرب ایالات متحده اجازه می دهد دانشمندان برای گرفتن دست خود را در برخی از آنچه در نظر با ارزش ترین مواد در تاریخ بشر: بکر زمین شناسی نمونه های گرفته شده از سطح یک سیاره دیگر است.

دهه در ساخت این لحظه را نشان دهنده اوج رباتیک مریخ نمونه بازگشت (MSR) ماموریت بین المللی و تلاش های مربوط به ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) و یک کنسرسیوم از صنعت همکاران. اما تحقق آن است به دور از نتیجه گیری.

گذشته از یک جزء—ناسا مریخ در 2020 مریخنورد مجموعه ای برای راه اندازی در اوایل جولای—چند مرحله ای ماموریت باقی مانده عمدتا مفهومی با وجود آن حدود 7 میلیارد قیمت…. و بیش از فقط یک بی شمار از موانع فنی و هرگز قبل از دیده می شود اعمال spacefaring بادل-آیا ایستادن در راه موفقیت است. هیچ تضمینی وجود ندارد که دو آژانس های فضایی—هر بودجه و سمبل بسیار سیستم های مختلف سیاسی—می تواند کاملا کار در پشت سر هم برای دیدار با نقاط عطف در یک ماموریت است نفس تنگ 11 سال زمان خط. مشکلات و حتی فراتر از آنچه به نظر می رسد بزرگترین چالش: در واقع بازگشت سخت-برنده نمونه ها به زمین است. ماموریت برنامه ریزان هنوز هم بحث چگونه, کاملا, برای حفاظت از این سنگ از مریخ در مقابل زمینی آلودگی و همچنین هر گونه امکان وقوع هر چقدر بعید بیگانه ارگانیسم.

آیا در نظر گرفته شده از نظر پیچیدگی و یا جسارت MSR خدمت خواهد کرد به عنوان یک سنگ محک برای همه آینده عمده بین سیارهای رباتیک ماموریت. در هر فرصتی وجود دارد, آن می تواند شکست تبدیل شدن به کمی بیش از چند میلیارد دلار از بنای یادبود بین خرابی. اما اگر MSR برنامه ریزان مدیریت آن را به جلو و خاموش ماموریت خواهد بهگزارش شایستگی از چارچوب های بین المللی برای خاموش-جهان عملیات ارائه ناگفته علمی گنجینه و فقط شاید تحریک لرزه ای تغییر در برداشت جامعه از اکتشاف فضا.

“این امر می تواند یک دستاورد بشر نه فقط در ناسا یا ESA موفقیت می گوید:” کیسی جلو ارشد فضای مشاور سیاست در سیارهای جامعه است.

بزرگ سیارات بومرنگ

گرفتن بدون تغییر نمونه از مریخ به زمین بوده و یک هدف کلیدی برای چندین نسل های پی در پی از دانشمندان سیاره ای. محققان در حال حاضر سرنخ های مهمی به سیاره سرخ را از راه دور گذشته در تعداد کمی از شهاب سنگ رنده کردن مریخ و پرتاب به زمین توسط باستان غول اثرات. اما کسانی که سنگ فضایی هستند بسیار نادر است و بنابراین از لحاظ جسمی تبدیل توسط خود سفر دور از ذهن است که آنها از استفاده محدود در پاسخ به دانشمندان اغلب با فشار دادن سوالات.

مطالعه بکر مریخ سنگ بر روی زمین با استفاده از هر روش یا ابزار مورد نظر ما اگر چه می تواند unspool بیشتر غنی تاریخ دقیق ما همسایه جهان آشکار تکامل آن آتشفشان, هیدرولوژی, آب و مغناطیس و شاید زیست شناسی. نه حتی کل ناوگان رباتیک ماموریت می تواند تمام کسانی که اطلاعات می گوید: ماریا-باز Zorzano یک دانشمند ارشد در اسپانیا مرکز Astrobiology. و علاوه بر او می افزاید: “اگر شما همیشه می خواهید برای ارسال انسان به مریخ برای بار اول شما باید برای نشان دادن که شما می توانید چیزی را امن است.”

اگر چه موضوع به تغییر ناسا و ESA باید ترسیم یک طرح برای بیرون کشیدن این سیارات گرفتن و رفتن ماموریت. هسته ای-صفحه مریخ در 2020 کاوشگر در حال حاضر در یک اتاق تمیز در کالیفرنیا در آماده سازی برای پرتاب آن در این تابستان. انتظار می رود که این زمین در Jezero دهانه یک سایت از پتانسیل های گذشته habitability فقط شمال مریخ استوا در ماه فوریه 2021. اگر زندگی همیشه وجود داشته در مریخ وجود دارد nonnegligible احتمال آن می تواند به رونق گرفت (و شاید حتی فسیل) در شهر باستانی دهانه دریاچه و ارتباط سیستم رودخانه در داخل و اطراف Jezero. در حالی که انجام آزمایش های مختلف وجود دارد مریخ در 2020 کاوشگر می تواند عصاره تا به 43 قلم به اندازه نمونه های سنگ با استفاده از یک مته. نمونه ها پس از آن بود مهر و موم شده در لوله. برخی از آنها را می توان ذخیره شده بر روی مریخ نورد و دیگران را به جای ذخیره سازی در برخی از مناسب در نزدیکی محل بر روی سطح این سیاره است.

A false-color satellite image of Jezero Crater
نمایی از فضاپیمای Mars Reconnaissance Orbiter, نگاه کردن بر روی یک رودخانه باستانی دلتا واقع در Jezero دهانه محل فرود به مریخ در 2020 رور. Credit: NASA/JPL-Caltech/MSSS/JHU-APL

آن را به عنوان curates آن جمع آوری سنگ های مریخ نورد ابلاغیه به زمین را به در تکیه می کنند تا حدودی کهنه مداری معماری. Mars Odyssey (راه اندازی در سال 2001) را اجرا خواهد کرد از سوخت توسط 2025 و باتری Mars Reconnaissance Orbiter (راه اندازی در سال 2005) می تواند محو شد در حدود همان زمان به طور بالقوه جلوگیری یا فضاپیما از خدمت به عنوان یک ارتباط بودهاند. Mars Atmosphere and Volatile Evolution یا MAVEN (راه اندازی در سال 2013) هنوز رفتن قوی اما ExoMars ردیابی گاز Orbiter (راه اندازی در سال 2016) خواهد شد به احتمال زیاد اطلاعات اصلی مجرا برای مریخ در 2020 رور.

اگر این بنیاد با هم ارتباطات طرح شد و به شکست rover ماجراجویی می تواند قطع شود و یا بدتر هنوز, پایان, قبل از آن آغاز شد. این وضعیت به معنی “ما را به اعتصاب در حالی که ما باید این زیرساخت ها وجود دارد” جلو می گوید. حتی اگر اثری گاز مدارگرد باقی می ماند و کاربردی برای بسیاری از سال های آینده مریخ در 2020 رور را برای به اشتراک گذاشتن این مدارگرد با پهنای باند میان دستگاه های ESA را روزالیند فرانکلین rover, که همچنین می رسد در سال 2021. این ترتیب ممکن است منجر به محدودیت در مقدار داده است که می تواند به خانه برگردانده می گوید: Sanjay Vijendran ESA انتخاباتی منجر به MSR.

مریخ در 2020 راه اندازی خواهد شد آمده جهنم یا آب بالا. اما پس از آن ماموریت مرحله هنوز برای تبدیل شدن به یک واقعیت است. “نمونه بازگشت” قطار ایستگاه را ترک کرده با این آهنگ پیش از آن هنوز در حال ساخته شده است.

در 2026 اگر همه می رود با توجه به طرح دو راه اندازی خواهد گرفت: یک موشک را حمل ESA به زمین بازگشت مدارگرد. دیگری را انبار ناسا, نمونه بازگشت کاوشگر ماموریت خواهد شد که حمل و نقل ناسا مریخ صعود خودرو و ESA نمونه واکشی رور به ما زنگ-رنگی همسایه. مدارگرد خواهد رسید در مریخ اولین بار در 2028 به منظور نظارت بر بعد-ورود کاوشگر ورود هبوط و فرود.

تراورس چشم انداز با استفاده از پیش تعیین شده مسیر آپلود شده توسط MSR, دانشمندان, نمونه واکشی رور به دنبال گرفتن همه از مریخ در 2020 را کش, نمونه لوله با استفاده از بازوی روباتیک قبل از تحویل آنها به کاوشگر. ناوبری آن و نمونه وانت به کار گرفته خواهد شد خودکار صرفه جویی در زمان در مقایسه با بیشتر گام به گام به آرامی اما مطمئنا رویکرد با استفاده از یک خلبان از راه دور. اما این دستگاه می تواند سیگنال برگشت به صفحه اصلی به درخواست کمک انسان اگر آن برخوردهای برخی از به خصوص زمین های خطر ناک. اگر اولیه مریخ در 2020 مریخنورد است که هنوز عملیاتی آن را نیز می تواند ارائه خود نمونه به نمونه بازگشت کاوشگر Vijendran می گوید.

شرکت های مختلف خصوصی در حال توسعه مفهوم مطالعات برای هر دو ESA نمونه واکشی رور و آن زمین بازگشت مدارگرد. چه نگرانی آدم Camilletti مهندسی manager برای ESA رور در هوافضا شرکت ایرباس است که چسبیده به خط زمان در خائنانه زمین: انرژی خورشیدی-طراحی خودرو—فاقد هسته ای باتری (تا حدودی می خواهم از کمک های مالی بیشتر)—بیمار می توانیم به هر کجا گیر برای مدت طولانی. که محدودیت وجود دارد چرا که نمونه واکشی مریخ نورد تنها حدود 150 مریخ روز به ارائه همه این نمونه ها به کاوشگر قبل از تیره ماه های زمستان—و فصلی spates خورشیدی-قدرت-scuttling گرد و غبار—رول در. دوم بازوی روباتیک در انتظار کاوشگر را ربودن rover-تحویل نمونه لوله قرار دادن آنها را به یک توپ فوتبال-توپ-اندازه کانتینر که خواهد شد و سپس لعنتی به مدار توسط مریخ صعود خودرو.

The spacecraft that will transport the Mars 2020 rover to Mars
این فضاپیما که به مریخ در سال 2020 کاوشگر به مریخ دیده می شود در اینجا به حالت تعلیق توسط کابل ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در پاسادنا ، Credit: NASA/JPL-Caltech

اکثر کارشناسان گمان می کنند که پرتاب خواهد شد ماموریت چالش برانگیز ترین رویداد. مریخ تنها باریک کسری از خود ما گرانش سیاره و جو اجازه می دهد راحت تر سوار به فضا در مقایسه با هر چیزی راه اندازی از زمین است. اما صعود خودرو را مجبور به انجام بی وقفه و نجات برای راه اندازی اولیه فرمان کاملا مستقل و بدون هیچ گونه دخالت انسان برای نجات آن باید یک مشکل بوجود می آیند.

و با وجود مزایای آن برای راه اندازی فضای این محیط مریخ قابل توجهی اشکالاتی بیش از حد. خروج از موشک برای چند ماه و در هوای سرد در حالی که واکشی رور می کند کسب و کار خود یک خطر بزرگ می گوید: Jorge Vago, پروژه ExoMars دانشمند در ESA. بر روی زمین جامد سوخت موشک نیست همیشه درست رایت پس از قرار گرفتن در معرض هوای سرد. شرایط مریخ به مراتب سردتر و صعود وسیله نقلیه را در زمان قرار گرفتن در معرض خواهد شد به مراتب طولانی تر از, می گویند صدایی پرتاب راکت به زمین و شفق شمالی از داخل دایره قطب شمال. سوخت مایع می تواند بیشتر قابل اعتماد, اما آنها نیاز به یک مجموعه سوپاپ سیستم که معرفی بیشتر نقاط بالقوه شکست.

آنیتا Sengupta یک دانشمند موشک و astronautic مهندس در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی بود که مسئول توسعه مافوق صوت چتر نجات سیستم است که اجازه ناسا کاوشگر کنجکاوی با خیال راحت به لمس کردن در مریخ. فرود روبات در جهان دیگری است که به سختی و نگرانی او می گوید:. آژانس های فضایی تا به حال مقدار زیادی از عمل در این بخش و موفقیت های متعدد برای ساخت اما راه اندازی یک موشک دیگر سیاره از راه دور با هیچ شانس برای رفع دریچه معیوب و یا مالش دادن یک راه اندازی یک کل بازی توپ جدید. “هیچ کس تا به حال انجام هر چیزی شبیه به این در تاریخ, زمان,” Sengupta می گوید.

راه اندازی خواهد شد “یکی از کسانی که ناخن جویدن در لحظه” می گوید: Michael Meyer, رهبری, دانشمند ناسا برنامه اکتشاف مریخ. اگر موفق آن را رها ظرف نمونه به شناور آزادانه در مریخ مدار. زمین بازگشت مدارگرد خواهد شد و سپس با استفاده از آن پردازنده دوربین به قرار دادن ظرف نمونه در نهایت rendezvousing با گرفتن و ماشین آن معدن بالا مریخ و فراتر از هر گونه مفید مداخله از ماموریت کنترل بر روی زمین است. این گام مهم را تنها تکیه بر این فضاپیما توانایی به حرکت و شکار کردن یک ظرف کوچک در مدار مریخ بدون کمک از یک زمین مانند GPS ماهواره ای شبکه.

An artist’s impression of ESA’s Earth Return Orbiter
یک هنرمند تصور از ورود به زمین بازگشت مدارگرد بالا مریخ است. این فضاپیما یکی از چندین مرحله از این ماموریت است که در حال حاضر کاملا مفهومی. اعتبار: ESA/ATG Medialab

یوتا ما یک مشکل

قبل از هر مریخ-محدود فضاپیما برگ زمین را معمولا صرف زمان پخت در فر که آن را با دقت استریل به منظور کاهش احتمال که هر میکروبی قصد سواری مجانی را آلوده جهان بیگانه. اما دانشمندان همچنین نگرانی در مورد “عقب آلودگی”—این تصور که هر مریخ موجودات زنده می تواند آلوده زمین و قرار دادن ما و یا گاه زیست کره در معرض خطر است.

Astrobiologists اختصاص فصل شانس برابر extant زندگی یافت شده در هر یک از MSR را سنگ است. “این احتمال وجود دارد که هر چیزی که در نمونه است که خطرناک است این است که نزدیک شدن به صفر می گوید:” Manish Patel, سیاره ای دانشمند در دانشگاه آزاد مستقر در انگلستان است. “مشکل این است که ما نمی توانیم آن را به صفر است.”

وجود دارد این است که اساسا هیچ فرصتی است که چیزی است که تکامل یافته بر روی مریخ خواهد بود قادر به آلوده کردن انسان و باعث بیماری می گوید: Jonathan ایسن یک زیست شناس تکاملی در دانشگاه کالیفرنیا ، بیشتر احتمال دارد او می گوید آن می تواند باعث مشکلات زیست محیطی بر روی زمین اگر آن را در بر داشت راه خود را به محیط های که در آن می تواند تکثیر با بی پروا.

اگر چه شاید غیر محتمل از جمله خطرات بسیار جدی گرفته شود. MSR را گنج را به دقت مهر و موم شده بنابراین انسان نمی خواهد آمد به تماس مستقیم با مریخ گرد و غبار و سنگ ها و خاک است. به همین دلیل هنگامی که به زمین بازگشت فضاپیما قطاری از گرد و غبار پوشیده شده ظرف نمونه در مریخ مدار, آن را که جدا کردن ظرف داخل یک چند لایه کپسول. عمل مایر می گوید: آن را مانند یک دستکش ابتلا به یک گرد و خاکی بیس بال و سپس بسته بندی شده و دور با آن را چندین بار بیش از.

مدارگرد باید بالاتر از زمین با ارزش خود را به خوبی محافظت محموله در 2031. ایسن نشان می دهد که در این مرحله نمونه ها باید در ابتدا مورد مطالعه در فضا شاید پردازنده ایستگاه فضایی بین المللی و یا برخی دیگر مداری تسهیلات. “اگر شما در ایستگاه فضایی و شما یک دسته از آزمون ها به شما در پیدا کردن [چیزی در نمونه] زنده است آن را غیر قابل توجیه به آن را به زمین,” او می گوید.

این مرحله نمی کند در حال حاضر از ویژگی های در این ماموریت کار طرح. به جای آن که این مدارگرد به زمین کپسول است که انتظار می رود برای رسیدن به terra firma از طریق زمین ناسا ورود وسیله نقلیه است که می تواند یک فرود سخت بدون کمک چتر نجات در ایالات متحده کویر (آزمایشی در ایالت یوتا) در سرعت حدود 90 کیلومتر در ساعت است. “آن را سریع اما نه دیوانه سریع” Vijendran می گوید.

MSR در دوره کارشناسی ارشد در حال موارد فوق چتر نجات به این دلیل که دستگاه نمی توان تضمین شده است به کار Vijendran می گوید:—چیزی جاودانه در سال 2004 توسط انرژی خورشیدی-باد-ذرات-جمع آوری پیدایش ماموریت که نمونه کپسول باز میکنه بعد از یک غیر عمدی فرود سخت. در این مورد آن است که ساده تر برای ساخت یک کپسول سفت و سخت است که می تواند مقاومت در برابر چنین یک فرود. “آن را فقط می آید و با تصادم ایجاد صدا از آن بازدید زمین” Vago می گوید. “این رفتن به یک جالب است.”

گرهارد Kminek ESA را سیارهای حفاظت افسر می گوید که داشتن چندین سیستم های حفاظتی پردازنده بازگشت خودرو را کاهش می دهد شانس است که نمونه ها را نشت به صحرا. اگر کپسول ترک نمی کنند باز مانند یک تخم مرغ بعدی آن متوقف می شود دریافت تسهیلات که در آن نمونه می توان در این دنیا غیر قابل نفوذ بیولوژیک امن خرک خود را برای مطالعه اولیه.

این مرکز در حال حاضر وجود ندارد. یک “سیاره حفاظت” نقد و بررسی هیئت مدیره برگزار شده توسط ناسا در سال گذشته با اشاره به مشکل و توصیه می شود که کار در MSR-دریافت تسهیلات شتاب. کارشناسان معتقدند که ما نیاز به حداقل 10 سال شروع به سر وقتی که می آید به ساخت این فضاهای Kminek می گوید. و مریخ نمونه در حال انتظار برای قرار ملاقات گذاشتن با زمین در 11 سال است. به نظر می رسد این ساعت شنی که به سرعت در حال اجرا از شن و ماسه.

برخی از الزامات پایه ای روشن هستند. نمونه خواهد بود درمان به عنوان اگر آنها بسیار تلخ مثل آبله پاتل می گوید: آنها به احتمال زیاد خواهد بود نگه داشته و در بالاترین ممکن است ایمنی زیستی سطح که در آن کارگران باید همین hazmat مناسب در درون خود شامل مخازن اکسیژن. چند airlocks—به عنوان به خوبی به عنوان یک کمتر از فشار هوای محیط داخل تاسیسات—اطمینان حاصل شود هوا را از درون نمی خواهد با عجله خارج شد.

چندین موجود biocontainment فضاهای می تواند تحقق این اصول از جمله کسانی که در پایگاه های نظامی طراحی شده شامل پتانسیل bioweapons می گوید الیوت Sefton-نش مطالعه دانشمند برای MSR در ESA. اما آنها به احتمال زیاد هنوز هم بیش از حد آلوده به پشتیبانی دقیق astrobiological مطالعات. امکانات فعلی برای مثال به طور معمول اهمیتی نمی دهند اگر هوا خارج sneaks را در. اما در مورد تجزیه و تحلیل فرازمینی سنگ از جمله تجاوزات می تواند به راحتی سالی نمونه ها به طور بالقوه منجر به نادرست کشف مریخ زندگی است. یکی از گزینه Sefton-نش می گوید: می توان به نصب تخصصی کابینت که در آن نمونه می توان به محافظت از ما و ما از آنها توسط چندین لایه از گاز بی اثر. محققان توانستند با استفاده از راه دور, عمل رباتیک micromanipulators به مطالعه آنها. میشل تامپسون بازگشت-نمونه تجزیه و تحلیل متخصص در دانشگاه می گوید: ما همچنین نیاز به در نظر گرفتن به طور خاص آموزش اولیه-حرفه ای محققان خواهد شد که آماده به کار در این فضا در 2031.

تنها ایالات متحده تسهیلات تیک تاک همه از این جعبه می تواند هزینه حدود 500 میلیون دلار از جلو گوید. و آن است که هنوز روشن نیست اگر دیگران خواهد بود ساخته شده در اروپا است. فراموش نکنید اخذ نمونه: در برخورد با آنها این است که یک ماموریت را نزد خود او می افزاید.

The International Space Station
برخی از کارشناسان نشان می دهد که بازگشت به مریخ نمونه در ابتدا باید مطالعه شود در فضا شاید در ایستگاه فضایی بین المللی به منظور کاهش خطر میکروبهای فرازمینی چه بر روی زمین است. اعتبار: Roscosmos/ناسا

Show Me the Money

به عنوان آن می ایستد, MSR باقی می ماند یک مفهوم است. آن را هنوز هم نیاز به کمک های مالی در طول زمان تصدی خود و در حال حاضر ناسا و ESA در مراحل مختلف بودجه. آن سال 2020 مریخنورد کنار ناسا است که با نگرانی در انتظار مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بعدی بودجه پیشنهاد خواهد شد که ارائه شده به کنگره در فوریه 10 و انتظار می رود که به سیگنال قدرت یا ضعف—از حمایت سیاسی برای این ماموریت است.

ESA هر چند مسلما به یک قوی تر شروع می شود. در ماه نوامبر گذشته خود را عضو متعهد معادل $13.8 میلیارد دلار برای 2020-2022 افزایش از $9.5 میلیارد مصوب در آخرین گردهمایی وزیران اروپایی در سال 2016. روشن است که MSR بزرگ پشتیبانی در داخل جامعه اروپا, Sefton-نش می گوید.

وجود دارد خوشبینی است که ناسا دریافت بودجه آن است. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است که هیچ اگر نه mercurial, اما او نشانی از تمایل به بحث در مورد مریخ در زمانی که او در مورد اکتشافات فضایی در همه. “این ضروری است برای ناسا حداقل برای این دولت به حفظ قوی مریخ برنامه به عنوان نوعی از یک پا به جلو و تلاش برای حفظ رئیس جمهور مبارک” جلو می گوید. Divvying تا ماموریت با ESA می سازد اضافی ثبات سیاسی.

نیز وجود دارد که ایمنی در این مفهوم است که نه ناسا و نه ESA می خواهد به عنوان رها کردن توپ در حال توسعه از جمله مشخصات ماموریت می گوید: تام جونز یک فضانورد سابق ناسا و مشاور ائتلاف برای اکتشاف فضا. او را به ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان یک مثال خوب: حتی با وجود تاخیر و بدون رفتن به رها کردن یک بار کنسرسیوم بین المللی بود که بنیاد با هم در اوایل 1990s.

برخی ابراز نگرانی کرده اند که MSR بودجه می تواند cannibalized توسط ناسا آرتمیس برنامه که هدف آن بازگشت به ایالات متحده فضانوردان به ماه گاهی این دهه است. اما برخی دیگر اذعان کرد که قصد بازگشت به ماه را نیز به کمک ما به مریخ, ساخت آن را بیشتر از یک پله-سنگ از یک تهدید مالی جونز می گوید. بودجه تجارت آف اجتناب ناپذیر او می گوید: اما “من فکر نمی کنم آنها می خواهم پس از رفتن به مریخ نمونه بازگشت.”

ماموریت کمی مانند یک بچه گربه در حال حاضر, از جلو گوید: آن است که هنوز هم در روز های اولیه آن و دفاع در برابر شکارچیان بزرگ. این راه ساده تر برای انصراف از MSR در حال حاضر و نه پس از آن و بعد فورا رفت واز رفتن. و آن پیشنهاد شده است و پس از آن لغو شد قبل از اینکه اخیرا در پایان قرن 20—پس از قطبی مریخ کاوشگر و مریخ آب و هوا مدارگرد شکست در پی. اما با توجه به این که ناسا در حال حاضر به دنبال یک مدیر برای MSR برنامه اعتماد به نفس به وضوح تبدیل به بالاتر است.

حتی اگر بودجه ادامه میباشیم هر دو NASA و ESA را مجبور به شرکت در یک عمل بی سابقه ای از ادغام در حالی که کار تحت استرس زا برنامه. 2020 کاوشگر مارس آماده شود اما بعدی قطعات—این کاوشگر ماموریت مدارگرد—نیاز به آماده برای رفتن با 2026.

“آن تنگ است—این برنامه بسیار آرام” Kminek می گوید. و آن را آسان تر است به اشتباه زمانی که شما در عجله هستند.

باید هر عنصر از این آهسته دستور طبخ بیا با هم پاداش می تواند بی شماری است. “هدف از اکتشاف مریخ برنامه شده است برای تعیین گذشته و حال habitability و این راه را بهترین پاسخ به این سوال” Sengupta می گوید. و این می تواند نوید بخش برای اولین بار از بسیاری از نمونه بازگشت از ماموریت به مریخ—بعد از همه مایر می گوید: شما نمی توانید پیدا کردن همه چیز در مورد یک سیاره از یک نقطه واحد.

این امر نه فقط منزوی جامعه از مریخ متمرکز دانشمندان سیاره ای که به نفع هر دو. MSR موفقیت می تواند در خدمت به عنوان مظهر همکاری بین نشان می دهد که با وجود برنامه ریزی و سیاسی incongruities در هر دو طرف ما بزرگراه به عمیق و زیبا و تیره می توان هموار جسورانه خیره کننده فضای مبارزات.

همه که سمت چپ است به انجام در حال حاضر است همه در این ماموریت است. همه چیز در ناسا مریخ برنامه اکتشاف شده است که منجر به این تامپسون می گوید. و ما به عنوان یک جامعه دارای مهارت و فناوری و انگیزه مورد نیاز برای آن را به کار. “ما فقط نیاز به آن را انجام,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>