موشک آزمایشگاه راه اندازی خواهد شد cubesat به ماه ناسا در سال آینده

موشک آزمایشگاه است گسترش رسیدن به خود را فراتر از مدار زمین.

این شرکت مستقر در کالیفرنیا موفق به کسب ناسا قرارداد برای راه اندازی یک cubesat نسبت به ماه نمایندگان هر دو سازمان اعلام کرد روز جمعه (Feb. 14).

55 lb. (25 کیلوگرم) Cislunar خودمختار سیستم موقعیت یابی فن آوری عملیات و ناوبری آزمایش فضاپیمای یا CAPSTONE خواهد lift off در بالای یک موشک آزمایشگاه تقویت کننده الکترون در اوایل 2021 اگر همه می رود با توجه به طرح.

مرتبط: موشک آزمایشگاه و آن الکترون booster (عکس)

راه اندازی خواهد گرفت از موشک آزمایشگاه پد در اواسط اقیانوس اطلس منطقه پایگاه فضایی (مریخ) است که در واقع در nasa’s Wallops Flight Facility در ویرجینیا. CAPSTONE خواهد بود دوم قمری پروب به ترک از ویرجینیا پس از ناسا قمری جو و گرد و غبار محیط اکسپلورر (LADEE) که برداشته از مریخ در سپتامبر 2013.

پس از دو مرحله الکترون می شود CAPSTONE هوا, موشک, آزمایشگاه فوتون ماهواره اتوبوس را به آتش کشیدند تا آن پردازنده موتور ارسال cubesat در یک سفر طولانی به سمت ماه. حدود سه ماه بعد CAPSTONE خواهد خود را به شدت بیضوی “سیر کننده درخط مستقیم halo مدار” در اطراف زمین نزدیکترین همسایه — همان مدار هدفمند برای دروازه کوچک ایستگاه فضایی ناسا قصد دارد برای ساخت به عنوان بخشی از آن آرتمیس قمری-برنامه اکتشاف.

“CAPSTONE سریع ریسک متحمل تظاهرات که مجموعه های خارج برای یادگیری در مورد منحصر به فرد در هفت روز cislunar مدار ما نیز برای هدف قرار دادن دروازه” مارشال اسمیت مدیر بشر قمری برنامه های اکتشافی در مقر ناسا در واشنگتن در بیانیه ای گفت. “ما نه تنها با تکیه بر این پیشرو داده اما ما می تواند به کاهش ناوبری ابهامات جلوتر از ما ماموریت های آینده با استفاده از همان قمری مدار.”

موشک آزمایشگاه راه اندازی کرده است 11 ماموریت های به روز با استفاده از 57-پا بلند (17 متر) الکترون یک خودرو طراحی شده به انبار کوچک ماهواره ها به سرعت در حال کارآمد و نسبتا ارزان. همه کسانی که پروازهای رفت به مدار زمین پس CAPSTONE را علامت یک جهش بزرگ برای این شرکت است.

“ماهواره های کوچک مانند CAPSTONE خواهد شد نقش مهمی در حمایت از بازگشت بشر ماموریت به ماه و ما در حال افتخار به حمایت از ناسا در این منحصر به فرد و محوری ماموریت” موشک آزمایشگاه موسس و مدیر عامل شرکت پیتر بک گفت: در بیانیه های مختلف. “در همان راه ما باز دسترسی به مدار زمین کم برای ماهواره های ما در حال افتخار به آوردن ماه در دسترس برای فعال کردن تحقیق و اکتشاف.”

ثابت-قیمت CAPSTONE راه اندازی قرارداد به ارزش $9.95 میلیون ناسا, مقامات گفت. در سپتامبر 2019 در آژانس فضایی اعطا کلرادو بر اساس شرکت های پیشرفته فضایی $13.7 میلیون دلار قرارداد برای توسعه و کار کوچک ماهواره ای.

مریخ تسهیلات موشک آزمایشگاه دوم راه اندازی پیچیده است. برای اولین بار در نیوزیلند جزیره شمالی حمایت کرده است تمام 11 الکترون liftoffs به تاریخ.

الکترون در حال حاضر مصرفی خودرو اما موشک آزمایشگاه به آغاز طرح بازیابی و استفاده مجدد از این تقویت کننده را در مرحله اول ، این شرکت با موفقیت هدایت اولین مراحل به پایین به سوی زمین در طول دو الکترون به راه اندازی و به زودی ممکن است گام بعدی: تلاش برای مانع سقوط کننده از آسمان با هلی کوپتر.

مایک دیوار کتاب در مورد جستجو برای بیگانه زندگی “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل Tate) است که در حال حاضر. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im