ربات قایق پیدا کردن شگفت انگیزی سریع تاید واتر یخچال ذوب

تاید واتر یخچالهای عظیم رودخانه های یخ که در اقیانوس ممکن است ذوب در زیر آب بسیار سریع تر از آنچه قبلا فکر می کردم با توجه به یک مطالعه جدید که با استفاده از قایق رباتیک.

این یافته ها که چالش فعلی چارچوب برای تجزیه و تحلیل اقیانوس-یخچال تعاملات پیامدهای برای بقیه جهان را تاید واتر یخچالهای طبیعی که سریع عقب نشینی است کمک به افزایش سطح آب, محققان می گویند.

برای مطالعه در ژئوفیزیک نامه تحقیقاتمحققان بررسی اقیانوس در مقابل 20 مایل طولانی LeConte یخچال های طبیعی در آلاسکا است. این seaborne روبات ساخته شده این امکان را برای اولین بار به تجزیه و تحلیل plumes meltwater آب منتشر شد زمانی که برف یا یخ ذوب می شود که در آن یخچال های طبیعی در دیدار با اقیانوس.

آن است که یک منطقه خطرناک برای کشتی ها به دلیل یخ زایمان—زمانی که در حال سقوط سنگ از یخ که از یخچالهای طبیعی سقوط به آب و تخم ریزی امواج بزرگ.

“با قایق ما در بر داشت تعجب آور سیگنال ذوب: لایه متمرکز meltwater مزاحم به اقیانوس که نشان از اهمیت حیاتی در یک فرایند به طور معمول نادیده گرفته شده زمانی که مدل سازی یا برآورد نرخ ذوب می گوید:” منجر نویسنده ربکا جکسون فیزیکی اقیانوس شناس و استادیار در بخش دریایی و ساحلی وزارت علوم در دانشکده محیط زیست و علوم زیستی در دانشگاه راتگرز-New Brunswick.

دو نوع زیر آب ذوب رخ می دهد در نزدیکی یخچال های طبیعی. که در آن آب شیرین تخلیه فاضلابها در پایه یک یخچال های طبیعی (از بالادست ذوب شدن در یخچال سطح) شدید plumes در نتیجه تخلیه محور ذوب. دور از این تخلیه رسانه های ذوب یخچال های طبیعی به طور مستقیم به آب های اقیانوس در یک رژیم به نام محیط ذوب.

این مطالعه به شرح زیر یک سال گذشته منتشر شده در مجله علم است که اندازه گیری یخچال ذوب نرخ با اشاره سونار در LeConte یخچال از دور کشتی. محققان دریافتند ذوب نرخ به مراتب بالاتر می رود اما نمی تواند توضیح دهد که چرا. این مطالعه جدید نشان داد برای اولین بار است که محیط ذوب بخش قابل توجهی از زیر آب مخلوط کنید.

قبل از این مطالعات دانشمندان تا به حال چند مستقیم اندازه گیری ذوب نرخ تاید واتر یخچالهای طبیعی و مجبور به تکیه بر تست تئوری به برآورد و مدل ocean-یخچال فعل و انفعالات. مطالعات’ نتایج چالش کشیدن این نظریه و این کار طول می کشد یک گام به سوی درک بهتر از زیردریایی ذوب — یک فرایند است که باید بهتر نشان داده در نسل بعدی از مدل های جهانی است که ارزیابی از سطح دریا افزایش و اثرات آن.

جکسون چراغ مطالعه زمانی که او در دانشگاه ایالتی اورگان. اضافی نویسندگان از Oregon State University of Alaska, جنوب, دانشگاه اورگان و دانشگاه آلاسکا فیربنکس مطالعه است.

منبع: دانشگاه راتگرز

اصلی مطالعه DOI: 10.1029/2019GL085335

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de