امواج در فضا-زمان می تواند توضیح دهد که این راز که چرا جهان وجود دارد

یک مطالعه جدید ممکن است کمک به پاسخ یکی از جهان بزرگترین اسرار: به همین دلیل است که وجود دارد بیشتر ماده نسبت به ضد ماده? که جواب به نوبه خود می تواند توضیح دهد که چرا همه چیز از اتم ها به سیاه چاله ها وجود دارد.

میلیاردها سال پیش بلافاصله پس از انفجار بزرگکیهانی تورم کشیده دانه کوچک از جهان ما و تبدیل انرژی به ماده. فیزیکدانان فکر می کنم تورم در ابتدا ایجاد شده همان مقدار از ماده و ضد ماده است که نابود کردن هر یک از دیگر در تماس است. اما پس از آن چیزی اتفاق افتاد که نوک فلس در حمایت از ماده اجازه می دهد همه چیز را ما می توانید ببینید و لمس به وجود آمده و یک مطالعه جدید نشان می دهد که به توضیح است که در بسیار اندک امواج در فضا-زمان.

“اگر شما فقط شروع کردن با یک مساوی جزء ماده و ضد ماده, شما فقط می خواهم تا پایان با داشتن هیچ چیز” از آنجا که ضد ماده و ماده یکسان دارند اما در مقابل اتهام گفت: مطالعه سرب نویسنده جف درور یک پژوهشگر فوق دکترا در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و فیزیک محقق در Lawrence Berkeley National Laboratory. “همه چیز خواهد فقط نابود میکند.”

مرتبط با: Twisted فیزیک: 7 ذهن دمیدن یافته

بدیهی است که همه چیز را نیست و نابود میکند اما محققان مطمئن نیستید چرا. پاسخ ممکن است شامل بسیار عجیب و غریب ذرات بنیادی شناخته شده به عنوان نوترينوکه اصلا الکتریکی و در نتیجه می تواند عمل به عنوان هر ماده یا ضد ماده.

یک ایده این است که حدود یک میلیون سال پس از انفجار بزرگ جهان سرد می شود و تحت یک انتقال فاز یک رویداد مشابه چگونه آب جوش تبدیل مایع به گاز است. این تغییر فاز باعث پوسیدگی نوترينو به ایجاد ماده نسبت به ضد ماده توسط برخی از “کوچک مقدار کوچک” درور گفت. اما “وجود دارد هیچ راه بسیار ساده — یا تقریبا هر راه به پروب [این نظریه] و درک اگر آن را در واقع رخ داده در جهان اولیه.”

اما درور و تیم خود را از طریق مدلهای نظری و محاسبات نمیفهمد راه ما ممکن است قادر به دیدن این مرحله گذار. آنها پیشنهاد کرد که تغییر ایجاد کرده اند که بسیار بلند و بسیار نازک موضوعات از انرژی به نام “cosmic strings” که هنوز هم نفوذ جهان است.

درور و تیم او متوجه شد که این cosmic strings به احتمال زیاد ایجاد بسیار اندک امواج در فضا-زمان به نام امواج گرانشی. تشخیص این امواج گرانشی و ما می توانید کشف کنید که آیا این نظریه درست است.

قوی ترین امواج گرانشی در جهان ما رخ می دهد زمانی که یک ابرنواختر یا انفجار ستاره اتفاق می افتد زمانی که دو ستاره در مدار یکدیگر; و یا زمانی که دو سیاه چاله ها ادغام با توجه به ناسا. اما پیشنهاد امواج گرانشی ناشی از کیهانی رشته خواهد بود بسیار tinier از آنهایی که ما ابزار را تشخیص داده قبل از.

اما زمانی که تیم در این مدل فرضی انتقال فاز تحت شرایط درجه حرارت است که می تواند رخ داده است در این مرحله انتقال آنها ساخته شده یک تشویق کشف: در تمام موارد کیهانی رشته را ایجاد امواج گرانشی است که قابل تشخیص خواهد بود آینده رصدخانه مانند سازمان فضایی اروپا لیزر تداخل فضا آنتن (لیزا) و پیشنهاد Big Bang ناظر و Japan Aerospace Exploration آژانس Deci-هرتز تداخل رصدخانه موج گرانشی (DECIGO).

“اگر این رشته هستند و در تولید به اندازه کافی انرژی بالا و مقیاس آنها خواهد شد در واقع تولید امواج گرانشی است که می توان با برنامه ریزی رصدخانه,” Haley Vachaspati یک فیزیکدان نظری در دانشگاه ایالتی آریزونا بود که بخشی از این مطالعه گفت: زنده به علم است.

این یافته ها منتشر شد Jan. 28 در مجله Physical Review Letters.

یادداشت سردبیر: این داستان به روز شد برای اصلاح سازمان های مسئول از لیزا. این اجرا توسط آژانس فضایی اروپا نه ناسا است که یک همکار در این پروژه است.

پیشنهاد: صرفه جویی حداقل 53% با ما آخرین مجله معامله!

با چشمگیر اجزا تصاویر نشان می دهد که چگونه همه چیز تابع و مدل عکاسی جهان الهام بخش ترین عینک چگونه کار می کند نشان دهنده اوج جذاب, واقعی, بازی سرگرم کننده برای یک جریان اصلی مخاطبان مشتاق به نگه دارید تا با آخرین تکنولوژی و قابل توجه ترین پدیده در این سیاره و فراتر از آن. نوشته شده و ارائه شده در یک سبک است که باعث می شود حتی پیچیده ترین موضوعات جالب و آسان به درک چگونه کار می کند لذت می برد توسط خوانندگان از همه سنین.
مشاهده معامله

در اصل منتشر شده در Live علم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>