سوار-به اشتراک گذاری رانندگان هنوز هم تعصب نشان دادن در برابر برخی از مشتریان

سوار-به اشتراک گذاری رانندگان برای بارگذاری Lyft و از طریق ادامه برای نشان دادن نژادی و همجنسگرایان تعصب با وجود تلاش برای از بین بردن و یا کاهش تبعیض محققان گزارش.

در پاسخ به رانندگان مغرضانه رفتار سوار-های شرکت های حذف شده از اطلاعات است که می تواند نشان می دهد سوار جنسیت و نژاد از اولیه سوار شدن درخواست.

با این حال محققان هنوز هم در بر داشت که تعصبات در برابر گروه کمتر و کسانی که نشان می دهد برای حمایت از جامعه همجنسگرایان در ادامه به وجود رانندگان پس از پذیرفته سوار شدن درخواست—هنگامی که سوار عکس شد و سپس نمایش داده می شود.

به عبارت دیگر تلاش های خود را معطوف به برخی از رفتار جانبدارانه تا پس از سوار دریافت تایید و در نتیجه بالاتر لغو نرخ.

این مهم است برای سوار-به اشتراک گذاری در شرکت ها به درک که آیا تعصب باقی مانده است که آنها نه تنها به رقابت در برابر یکدیگر بلکه با سنتی گزینه های حمل و نقل, محققان می گویند.

“نتایج ما تایید می کنند که تعصب در سوار شدن درخواست مرحله حذف شده است. پس از سوار پذیرش نژادی و همجنسگرایان تعصبات ماندگار هستند در حالی که ما هیچ شواهدی از تعصبات جنسیتی می گوید:” خورخه Mejia استادیار عملیات و تصمیم گیری فن آوری در دانشگاه ایندیانا.

“ما نشان می دهد که سیگنالینگ برای حمایت از یک علت اجتماعی—در مورد ما, گی, دوجنسی, زن و transgender community—نیز می تواند تاثیر ارائه خدمات. سواران که در حمایت از جامعه همجنسگرایان صرف نظر از نژاد و جنسیت نیز تجربه قابل توجهی بالاتر لغو نرخ.”

Mejia و coauthor Chris Parker, دستیار استاد در فن آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل بخش در دانشگاه آمریکایی بر این باورند که برای اولین بار به استفاده از حمایت های اجتماعی باعث می شود به عنوان یک تعصب-فعال کردن ویژگی. این مطالعه به نظر می رسد در علم مدیریت.

محققان با انجام یک رشته آزمایش بر روی یک سوار-به اشتراک گذاری پلت فرم در پاییز سال 2018 در واشنگتن, DC. آنها به طور تصادفی دستکاری سوار نام با استفاده از آن به طور سنتی تصور می شود سفید و یا سیاه و سفید و همچنین به عنوان تصویر پروفایل را به رعایت سوار-به اشتراک گذاری رانندگان الگوهای رفتاری در پذیرش و لغو ، برای نشان دادن حمایت برای دفاع از حقوق همجنسگرایان نویسندگان تزیین رنگین کمانی فیلتر سوار عکس, مشخصات.

“ما دریافتیم که کمتر اقلیت هستند و بیش از دو بار به عنوان به احتمال زیاد به یک سوار لغو بیش از سفیدپوستان; که در حدود 3% در مقابل 8%,” الله مهاجرانی می گوید. “وجود دارد هیچ مدرکی دال بر وجود تعصب های جنسیتی.”

Mejia و پارکر نیز متنوع در زمان سوار شدن درخواست برای بررسی اینکه آیا قیمت اوج دوره تحت تاثیر تعصب. آنها دریافتند که قیمت های بالاتر همراه با اوج بار کاهش برخی از تعصب در برابر سواران از کمتر اما نه در برابر کسانی که سیگنال پشتیبانی برای جامعه همجنسگرایان.

آنها بر این باورند که شرکت ها باید با استفاده از, دیگر, داده محور, راه حل برای گرفتن توجه داشته باشید از سوار ویژگی زمانی که یک سوار-به اشتراک گذاری راننده را لغو و جریمه کردن راننده برای مغرضانه رفتار است. یکی از راه های ممکن برای تنبیه رانندگان است که آنها را به حرکت به پایین لیست اولویت زمانی که آنها در این نمایشگاه مغرضانه لغو رفتار به طوری که آنها کمتر سوار شدن درخواست. متناوبا کمتر-اقدامات تنبیهی ممکن است ارائه “مدالها” برای رانندگان که در این نمایشگاه به خصوص کم و لغو امتیازات برای اقلیت سواران.

اما در نهایت سیاستگذاران ممکن است نیاز به مداخله الله مهاجرانی می گوید.

“سرمایه گذاری در کاهش تعصب ممکن است رخ دهد ارگانیک به عنوان سوار-به اشتراک گذاری سیستم عامل در حال تلاش برای به حداکثر رساندن تعداد شرکت کنندگان در این پلت فرم—آنها می خواهند برای جذب هر دو سواران و رانندگان” او می گوید.

“به عنوان یک نتیجه ممکن است لازم باشد برای سیاستگذاران به دستور چه می تواند اطلاعات ارائه شده به یک راننده برای اطمینان از بی طرفانه تجربه در حالی که حفظ ایمنی از همه درگیر و یا به ایجاد سیاست هایی که نیاز به سوار-به اشتراک گذاری سیستم عامل برای نظارت و حذف رانندگان بر اساس رفتار جانبدارانه.

“توجه دقیق پرداخت می شود باید به این سیاست هر دو قبل و بعد از اجرای به عنوان پیامدهای ناخواسته تقریبا مطمئن شوید که به دنبال هر گونه حل ساده است.”

منبع: دانشگاه ایندیانا

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de