غنی یا فقیر ؟ ردهها شما دارای پاسخ

سرنخ در ادرار اجازه داده اند محققان برای تشخیص اینکه آیا افراد ثروتمند هستند و یا در معرض خطر فقر است.

اگر شما عادت به خوردن غلات سبوس دار و سبزیجات و شکلات تیره, شما به احتمال زیاد متعلق به لحاظ اقتصادی مرفه بخش از جامعه است. اگر, از سوی دیگر خود را از رژیم غذایی کم پروتئین و شور و پر شده با مواد افزودنی وجود دارد می شکند دیگر بین وعده های غذایی خود را, شما احتمالا متعلق به فقیرترین بخش.

محققان در دانشگاه کپنهاگ وزارت علوم غذایی مشاهده شده است که رژیم غذایی غنی و فقیر را ترک مختلف اثر انگشت بر روی سوخت و ساز بدن به عنوان گواه در ادرار. این نتیجه از تجزیه و تحلیل جامع از 2,700 نمونه ادرار از 1,300 نفر در پنج کشور اروپایی است.

این یافته ها عبارتند از:

  • اسید سیتریک و hippuric اسید در غلظت های بالاتر در میان ثروتمند از فقرا. سطوح پایین این دو اسید در بدن همراه هستند—در میان چیزهای دیگر—کمبود پروتئین و میوه و سبزیجات و غلات سبوس دار.
  • لیتوانی کشور بود که در آن اقتصادی که تفاوت تلفظ در نمونه ادرار.
  • فنلاند و انگلستان بيشترين واگرا رژیم غذایی.

“قابل توجه ترین چیز این است که جدای از جنسیت ، قومیت و ملیت ما قادر به تشخیص بین کسانی که کسب درآمد بیشتر و کسانی که درآمد کمتر—از ادرار خود را می گوید:” آلیسیا Trimigno یک پژوهشگر فوق دکترا در گروه علوم و صنایع غذایی و نویسنده سرب از مطالعه.

ادرار خود را تغییر بی درنگ در پاسخ به آنچه که می خورید و سلامت کلی شما. تمام مایعات بدن حاوی هزاران نفر از به اصطلاح متابولیت—باقی مانده از سوخت و ساز بدن—که پیشرفته تحلیلی فن آوری می تواند تشخیص دهد. بر خلاف خون است که آهسته تر برای پاسخ به تغییرات در بدن که در ادرار فراهم می کند یک “زمان واقعی” وضعیت بدن انژکتور و کانکشنها.

متابولیت های بسیار آشکار در مورد رژیم غذایی, سلامت فعلی و فرد را مستعد ابتلا به بیماری های مختلف. با وجود وعده محققان هنوز تنها در حدود 1% از حدود یک میلیون و متفاوت ميشود.

“ما می دانیم که متابولیت می توانید به ما بگویید که یک معامله بزرگ بیشتر در مورد سلامت انسان و رفاه از ژن. اما ما نیاز به دانش بیشتر در مورد چگونه به رمزگشایی این متابولیت. این مطالعه گام مهمی رو به جلو” می گوید: دانشیار Bekzod Khakimov گروه علوم و صنایع غذایی.

این مطالعه بخشی از یک پروژه تحقیقاتی به رهبری پروفسور سورن Balling Engelsen از دانشگاه کپنهاگ است که شناسایی کمبودهای تغذیه ای در افراد در معرض خطر فقر است. هدف این است که برای توسعه های جدید کم هزینه, غذاهای با ترکیب تغذیه ای برای این گروه است.

در این زمینه محققان که استخراج اطلاعات مفید از مواد شیمیایی بزرگ مجموعه داده (روش شيمی سنجی) را تجزیه و تحلیل نمونه ادرار از فنلاند و انگلستان و ایتالیا و صربستان و لیتوانی. آنها با استفاده از یک روش جدید به نام امضا نقشه برداری (سیگما) برای metabolomics پردازش داده ها است که آنها را اختراع کرد و این فرصت را به آزمون در طی این پروژه است.

محققان بر اساس تعریف خود را از فقیر و غنی در EUROSTAT درآمد داده است. این یافته در ظاهر مولکولی تغذیه و صنایع غذایی تحقیقات.

منبع: دانشگاه کپنهاگ

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im