برگرد تا “قاتل سلول های” برای درمان اگزما?

یک داروی جدید استراتژی با هدف دور کردن سیستم ایمنی بدن و تقویت یک نوع از سلول های ایمنی شناخته شده به عنوان “قاتل سلول” به نظر می رسد به طور موثر درمان اگزما, یک مطالعه در موش نشان می دهد.

پزشکان اغلب سرکوب سیستم ایمنی بدن به درمان تشدید بیماری پوستی, اما نه همه بیماران رهایی. این رویکرد جدید نیز ممکن است اشاره به یک درمان بالقوه برای دیگر مشکلات مرتبط با سلامت از جمله آسم است.

محققان در حال بررسی کشنده طبیعی (NK) سلول به عنوان یک درمان سرطان. این سلول ها بازی در یک نقش خاص در حمله به سلول های سیستم ایمنی بدن به رسمیت می شناسد به عنوان خارجی از جمله برخی از سلول های تومور.

در مطالعه جدید محققان تعجب به یاد بگیرند که سلول های کشنده طبیعی نیز به طور موثر درمان اگزما در موش سوری.

“اگر شما نگاه کنید در پوست موش های مورد مطالعه ما خود اگزما حل در راه ما قبل از دیده نمی شود با روش های درمانی دیگر می گوید:” Brian S. Kim, یک متخصص پوست و استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و محقق اصلی این مقاله در علوم پزشکی ترجمه. “و تا کنون ما مدل موش اگزما دارای دقت پیش بینی آنچه ما را ببینید در بیماران است.”

درمان اگزما

حداقل 10 درصد از جمعیت ایالات متحده دارای اگزما و خارش دار splotchy راش است که برگ های بسیاری از بیماران دلسرد با توجه به فقدان بسیاری از درمان های موثر. درمان برای اگزما عبارتند از استروئید موضعی مواد مخدر به نام بازدارنده های کالسییورین و آنتی بادی مونوکلونال مواد مخدر dupilumab (Dupixent) که همه درمان بثورات با مسدود کردن بخشی از پاسخ ایمنی بدن است.

“اگزما یک بیماری مزمن و با استفاده از استروئیدها در روز و روز را بهتر است به دلیل آن می تواند منجر به نازک شدن پوست است که می تواند کمک به دیگر عوارض جانبی” کیم می گوید. “استفاده طولانی مدت می تواند منجر به کبودی آسان و حتی کشش بر روی پوست. ما نیاز به قابل اعتماد تر درمان را به امداد و ما فکر می کنم افزایش سلولهای کشنده طبيعی ممکن است یک راه برای انجام آن است.”

کیم می گوید که او متوجه گذشت زمان که بیماران تمایل به سطوح بسیار پایین از سلولهای NK در خون خود.

“ما بهت زده شد چرا که ممکن است, اما تعداد آنها به اندازه کافی پایین به طور مداوم به اندازه کافی است که در نهایت ما شروع به استفاده از آنها تقریبا مانند یک ابزار تشخیصی,” او می گوید. “اگر ما تا به حال هر گونه شک و تردید در مورد اینکه آیا یک فرد تا به حال اگزما, ما می خواهم یک نمونه خون و نگاه خود را NK cell سطح است.”

با اولین نویسنده, Madison, ماک دانشجویی ایمونولوژی در زمان مطالعه, Kim گرفت که مشاهدات بالینی به آزمایشگاه و یک مدل موش از بیماری های پوستی است.

پس از از بین بردن این حیوانات توانایی ایجاد سلول های NK, ماک متوجه شده است که نشانگر التهاب در حیوانات بدتر شده است. هنگامی که آنها با استفاده از تحقیقاتی مواد مخدر نمونه به افزایش تعداد سلول های NK در حیوانات کاهش التهاب و موش ها بهتر است.

بازگرداندن ایمنی

کیم می گوید او معتقد است که در علاوه بر این به بهبود بثورات پوستی همراه با اگزما, افزایش تعداد سلول های NK می تواند کمک به بازگرداندن ایمنی نسبت به ویروس در بیماران مبتلا به اگزما. افرادی که بسیار کم تعداد سلول های NK به نوبه خود بیشتر مستعد ابتلا به هرپس ویروس آبله ویروس ها و ویروس HPV در میان دیگران.

به جای دور تا بخشی از سیستم ایمنی بدن به مواد مخدر dupilumab از سوی دیگر بلوک بخشی از پاسخ ایمنی بدن است. این دارو تایید شده برای استفاده بالینی در سال 2017, و امن است بسیار موثر و کمک کرده است تا بسیاری از بیماران مبتلا به اگزما بهبود کیم می گوید.

بیماران به طور معمول دریافت تزریق دارو دو بار در ماه. با این حال حدود 60 درصد از کسانی که تحت درمان با این دارو در آزمایش های بالینی را پاسخ نمی دهند و همچنین به عنوان پزشکان آنها را دوست دارند. علاوه بر این برخی از بیماران بهبود را ببینید در اکثر بدن اما تجربه شعله ور شدن یو پی اس بر روی صورت است. نیز وجود دارد عوارض جانبی در برخی از بیماران مانند ورم ملتحمه.

کیم می گوید: او مشتاق به دیدن اگر استراتژی دور تا بخشی از سیستم ایمنی بدن ممکن است کمک به بیماران مبتلا به اگزما. محققان در حال آزمایش تحقیقاتی مواد مخدر است که افزایش NK cell جمعیت به عنوان درمان برخی از انواع سرطان در آزمایش های بالینی در Siteman مرکز سرطان در بیمارستان بارنز یهودی و دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن.

این مطالعات نشان می دهد که داروهای انتخابی افزایش سلول های NK, کیم می گوید: بنابراین او در حال حاضر مشغول به کار با همکاران به تست آنها را در یک کارآزمایی بالینی با هدف قرار دادن اگزما است.

“ما در انتظار ثبت اختراع برای این استراتژی و ما در حال برنامه ریزی برای حرکت به سمت محاکمه” او می گوید. “و ما موفق به محدود کردن مطالعات ما به اگزما است. این استراتژی می تواند کمک به بیماران مبتلا به آسم و یا آلرژی غذایی, شرایط که اغلب به نظر می رسد همراه با اگزما است.”

سرطان ملی موسسه; موسسه ملی دیابت و دستگاه گوارش و بیماری های کلیوی; موسسه ملی آرتریت و اختلالات اسکلتی عضلانی و بیماری های پوستی; موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی; ملی قلب ریه و خون موسسه و مرکز ملی برای پیشبرد ابتدایی علوم و مرکز ملی تحقیقات منابع از موسسه ملی بهداشت تامین می شود ،

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

اصلی مطالعه DOI: 10.1126/scitranslmed.aay1005

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im