به خاطر سپردن Big Bang بشیر فرد هویل

اخیر مرگ و میر ناشی از Freeman Dyson, فیلیپ اندرسون و مارگارت Burbidge هم زده اند تا خاطرات دیگر غول های فیزیک است. من ارسال پروفیل برخی از این شخصیت ها به این امید که خوانندگان را پیدا خواهد کرد آنها را جالب و مربوط به زمان مجادلات علمی. آنها همچنین ممکن است ارائه یک حواس پرتی از coronavirus پوشش. در زیر یک نسخه ویرایش شده از یک پرتره از فرد هویل ، iconoclastic انگلیسی اخترفیزیکدان که با همکاری Burbidge از سال 1996 کتاب پایان علم. من مصاحبه هویل در سال 1992 در خانه اش در انگلستان است. – جان هرگن

انتخابی خواندن فرد هویل رزومه ممکن است او را به نظر می رسد ناب علمی خودی. متولد 1915 هویل مورد مطالعه در دانشگاه کمبریج تحت فیزیکدان و برنده جایزه نوبل پل دیراک. همکاری خود را به خوبی کار می کرد هویل یک بار گفت: از آنجایی که او نمی خواست یک مربی و دیراک نمی خواهید به یکی. هویل شد سخنران در کمبریج خود را در سال 1945 و او به سرعت نقل مکان کرد و به خط مقدم نجوم نشان میدهد که چگونه فیزیک هسته ای می تواند روشن چنین پدیده های آسمانی به عنوان سفید کوتوله های قرمز غول ابرنواخترها و درخشان رادیو منابع که به نام آمد quasars.

در سال 1953 هویل این تحقیقات از ستاره چگونه تولید عناصر سنگین به رهبری او را برای پیش بینی وجود ناشناخته دولت از ایزوتوپ کربن 12 است. مدت کوتاهی پس از آن فیزیکدان ویلیام فاولر انجام آزمایش های تایید کرد که هویل پیش بینی. هویل کار در نوکلئوسنتز اختری به اوج خود رسید در یک سال 1957 کاغذ نوشته شده با فاولر و جفری و مارگارت Burbidge, که باقی می ماند یک نقطه عطف در فیزیک نجومی مدرن. حتی هویل منتقدان فکر می کنم او سزاوار به اشتراک گذاری جایزه نوبل که فاولر دریافت کرد و در سال 1983 برای این تحقیقات است.

هویل تاسیس موسسه معتبر ستاره شناسی در کمبریج در اوایل دهه 1960 و به عنوان اولین مدیر آن. برای این و دیگر دستاوردهای knighted شد و در سال 1972. بله هویل است آقا فرد. در عین حال هویل را خیره امتناع از پذیرش نظریه انفجار بزرگ-و پایبندی او به حاشیه ایده ها در زمینه های دیگر–او ساخته شده یک یاغی در این زمینه به او کمک کرده بود به ایجاد.

پس از سال 1988 هویل زندگی در یک آب و برق در بورنموث یک شهر در انگلستان در سواحل جنوبی. وقتی که من تعداد بازدید او وجود دارد در سال 1992 همسرش باربارا اجازه دهید من در و مرا به اتاق نشیمن که در آن من در بر داشت هویل نشستن در یک صندلی تماشای یک مسابقه کریکت در تلویزیون. او افزایش یافت و با من دست دادند و بدون در نظر گرفتن چشم خود را خاموش میشه. همسرش به آرامی هشدار او را برای خشونت در رفتار خود رفت و بیش به تلویزیون و آن را خاموش. تنها پس از آن که هویل که اگر از بیدار شدن از یک طلسم به نوبه خود توجه کامل خود را به من.

من انتظار می رود او را به عجیب و غریب و تلخ به عنوان بسیاری از ماوریکس هستند اما او در بیشتر قسمت ها بسیار مهربان است. با میناکاری بینی jutting فک و میل شدید برای زبان عامیانه–همکاران بودند “هیز” و بد تئوری بود “سینه خیط و پیت کردن”–او تراوش یک نوع یقه آبی صداقت و geniality. او reveled در نقش خارجی است. “زمانی که من بود جوان های قدیمی در نظر گرفته من به عنوان یک ظالمانه جوان همکار و در حال حاضر که من پیر با دختر جوان راستا من به عنوان یک ظالمانه همکار.” او دست هایش را. “من باید بگویم که هیچ چیز را شرمسار من بیشتر از اگر من به عنوان کسی که تکرار آنچه که او شده است گفت: سال به سال” را به عنوان بسیاری از ستاره شناسان انجام دهد. “آنچه که من می تواند نگران است که کسی آمدن و گفت: آنچه شما شده است گفت: از نظر فنی صدا نیست. که نگران من است.”

هویل برای اولین بار شروع به تفکر جدی در مورد منشا جهان در مدت کوتاهی پس از جنگ جهانی دوم در گفتگو با فیزیکدانان توماس طلا و هرمان باندی. “باندی به حال نسبی در جایی–او به نظر می رسید که بستگان در همه جا–و فرستاده او را مورد رم” هویل به یاد می آورد. در حالی که جذب باندی را مشروب الکلی سه فیزیکدانان تبدیل به یک چندساله پازل جوان و مست: چگونه ما آمده بود ؟

پیدا کردن که همه کهکشانها در کیهان در حال عقب کشیدن از یک دیگر بود اعتقاد بسیاری از ستاره شناسان که جهان تا به حال منفجر شد به بودن در یک زمان خاص در گذشته و هنوز هم در حال گسترش است. هویل اساسی اعتراض به این مدل فلسفی. نبود آن حس را به بحث در مورد خلقت جهان مگر اینکه یکی در حال حاضر فضا و زمان برای جهان ایجاد می شود ، “شما از دست دادن جهانشمولی قوانین فیزیک” هویل به من توضیح داد. “فیزیک است دیگر.” تنها جایگزین برای این پوچی هویل تصمیم گرفت این بود که فضا و زمان باید همیشه وجود داشته است. او طلا و باندی در نتیجه اختراع steady state theory که فرض می که جهان بی نهایت است هر دو در فضا و زمان و به طور مداوم به تولید ماده جدید را از طریق برخی هنوز مکانیسم ناشناخته.

هویل متوقف ترویج steady-state theory پس از کشف تابش پس زمینه مایکروویو در اوایل دهه 1960 به نظر می رسید به ارائه شواهد قطعی برای انفجار بزرگ. نظریه پردازان پیش بینی کرده بود که انفجار بزرگ تولید مایکروویو تاب. اما پیر با شک و تردید مطرح در سال 1980 به عنوان او را تماشا کیهان شناسان در تلاش برای توضیح شکل گیری کهکشان ها و دیگر پازل. “من شروع به این معنا که چیزی به طور جدی اشتباه” نه تنها با این مفاهیم جدید او گفت: اما با انفجار بزرگ خود را. “من اعتقاد زیادی است که اگر شما یک نظریه درست به شما نشان می دهد بسیاری از نتایج مثبت است. به نظر می رسد به من که رفته بودم برای 20 سال 1985 و در آنجا زیاد بود برای نشان دادن آن. و که نمی تواند مورد آن درست بود.”

هویل در نتیجه احیا قدیمی خود را ثابت دولت در نظریه های جدید و بهبود فرم. به جای یک انفجار بزرگ گفت: بسیاری وجود دارد کمی چتری رخ داده در قبل موجود در فضا و زمان است. این کمی چتری مسئول نور عناصر و قرمز شیفت از کهکشان ها. همانطور که برای ریزموج زمینه کیهانی ، هویل بهترین حدس بود که این تابش ساطع شده از برخی از نوع فلزی گرد و غبار میان ستاره ای. هویل اذعان کرد که خود را “شبه-steady state theory” که در اثر جایگزین یک معجزه بزرگ با بسیاری از آنهایی که کمی دور از کامل است. اما او اصرار داشت که نسخه های اخیر از نظریه انفجار بزرگ که فرض وجود تورم و ماده تاریک و غریب بسیار بیشتر عمیقا ناقص. “آن را مانند قرون وسطی, الهیات,” او گفت در یک نادر فلش خشم.

دیگر که هویل صحبت کرد اما بیشتر من شروع به تعجب اگر او صادقانه شک big bang. در برخی از اظهارات خود را به او نشان داد علاقه اختصاصی برای این نظریه است. یک طنز از علم مدرن است که هویل ابداع اصطلاح “انفجار بزرگ” در سال 1950 در حالی که او در حال انجام یک سری از رادیو سخنرانی در نجوم است. هویل به من گفت که او به معنای به بی اعتبار کردن این نظریه به عنوان بسیاری از حساب های پیشنهاد کرده اند اما صرفا به توصیف آن است. در آن زمان او به یاد می آورد ستاره شناسان اغلب به این نظریه به عنوان “فریدمن کیهان شناسی” پس از یک فیزیکدان که نشان داد چگونه انیشتین نظریه نسبیت باعث به جهان گسترش.

“بود که سم” هویل اعلام کرد. “شما تا به حال چیزی که واضح است. بنابراین من فکر کردم تا ‘انفجار بزرگ.’ اگر من تا به حال اختراع آن حق کپی رایت آن…” او mused. اوت 1993 آسمان و تلسکوپ مجله آغاز مسابقه به تغییر نام این نظریه است. پس از خانههای گلی خالی بیش از هزاران نفر از پیشنهادات قضات اعلام کرد که آنها می تواند به پیدا کردن هیچ یک شایسته supplanting “انفجار بزرگ.” هویل بود شگفت زده کرد. “کلمات مانند harpoons” او نظر داد. “هنگامی که آنها را در رفتن به آنها بسیار سخت به بیرون بکشد.”

هویل نیز به نظر می رسید با وسواس چگونه نزدیک او آمده بود به کشف ریزموج زمینه کیهانی. آن سال 1963 بود و در طول نجوم کنفرانس هویل کاهش یافت و به گفتگو با رابرت ديکی یک فیزیکدان بود که برنامه ریزی برای جستجوی مایکروویو کیهانی پیش بینی شده توسط the big bang مدل. ديکی گفت هویل که او انتظار می رود مایکروویو به حدود 20 درجه بالاتر از صفر مطلق است که اکثر نظریه پردازان پیشبینی میکردند. هویل سپس گفت ديکی که در سال 1941 به رادیو کانادا شناس اندرو مک کالو پیدا کرده بود interstellar گاز تابش مایکروویو در سه درجه نه 20.

به هویل ابدی تاسف نه او و نه ديکی املای مفهوم مک کالو را پیدا کردن: که مایکروویو پس زمینه ممکن است تا سه درجه است. “ما فقط نشسته وجود دارد نوشیدن قهوه” هویل به یاد صدای او در حال افزایش است. “اگر هر کدام از ما تا به حال گفت:” شاید آن سه درجه ” ما می خواهم رک و بی پرده رفته و آن را بررسی و پس از آن ما می خواهم آن را داشته اند.” یک سال بعد درست قبل از ديکی روشن مایکروویو خود آزمایش Arno Penzias و رابرت ویلسون از آزمایشگاه های بل کشف سه درجه تابش یک دستاورد برای آنها که جایزه نوبل را دریافت کرد. “من همیشه احساس کرده ام که یکی از بدترین نتواند از زندگی من” هویل آهی کشید تکان دادن سر خود را به آرامی.

چرا باید هویل مراقبت که او تا به حال نزدیک به کشف یک پدیده است که او در حال حاضر تمسخر به عنوان گمراه کننده? من فکر می کنم هویل مانند بسیاری از ماوریکس یک بار امیدوار به یک عضو از دایره درونی علم آویخته به افتخار و شکوه. او رفت و از دور به سوی تحقق این هدف است. اما در سال 1972 مقامات در کمبریج مجبور هویل به استعفا از پست خود به عنوان مدیر موسسه نجوم–برای سیاسی و نه علمی ، هویل و همسرش کمبریج برای یک کلبه در یک جدا مور در شمال انگلستان که در آن زندگی می کردند به 15 سال قبل از حرکت به بورنموث. در طول این دوره هویل ضد استبداد که همیشه در خدمت او خوب شد کمتر خلاق از ارتجاعی, اما او هنوز هم از خواب چه ممکن است شده اند.

هویل دچار مشکل دیگری است. وظیفه دانشمند است برای پیدا کردن الگوهای موجود در طبیعت است. همیشه وجود دارد خطر که شما را ببینید که در آن الگوهای هیچ کدام وجود دارد. هویل در بخش دوم کار خود را به نظر می رسید که تسلیم به این دام. او را دیدم الگوهای—و حتی توطئه–در ساختار جهان هستی و در میان آن دسته از دانشمندان که رد خود را به نمایش افراطی است.

هویل طرز فکر است آشکار در دیدگاه های خود را در زیست شناسی. از اوایل دهه 1970 او استدلال کرد که جهان پر شده توسط ویروس ها و باکتری ها و موجودات دیگر. (هویل اول مطرح این امکان در سال 1957 در ابر سیاه و سفیدباقی می ماند که بهترین و شناخته شده او در بسیاری از رمان های علمی تخیلی.) این فضا مراتب میکروب ظاهرا ارائه این دانه ها برای زندگی در زمین و موجب تکامل پس از آن; انتخاب طبیعی بازی کم و یا هیچ نقشی در ایجاد تنوع در زندگی است. هویل نیز اظهار داشت که شیوع آنفلوآنزا سیاه سرفه و بیماری های دیگر باعث شده که زمین عبور ابرها از عوامل بیماری زا.

بحث پزشکی استقرار ادامه داد: اعتقاد به بیشتر مرسوم فرد-به-فرد در حالت بیماری و انتقال هویل glowered. “آنها به نظر نمی آید در آن داده و بگو:” آن را اشتباه و جلوگیری از تدریس آن است. آنها فقط در دوپینگ کردن همان زباله. و به همین دلیل اگر شما رفتن به بیمارستان و چیزی اشتباه وجود دارد با شما, شما خوش شانس خواهد بود اگر آنها درمان آن است.”

اما اگر فضای swarming با موجودات زنده, از من پرسید چرا آنها شده است شناسایی? اما آنها احتمالا بودند هویل به من اطمینان داد. او مشکوک است که آمریکا آزمایش در ارتفاع بالا بالن و سیستم عامل های دیگر تبدیل شده تا شواهدی از زندگی در فضا در سال 1960 اما مقامات مسکوت است. چرا ؟ شاید به دلایل مربوط به امنیت ملی هویل پیشنهاد و یا اینکه این نتایج در تضاد با دریافت حکمت. “علم امروز قفل شده است به پارادایم” او intoned رسما. “هر خیابان مسدود شده توسط اعتقادات است که در اشتباه هستند و اگر شما سعی می کنید برای به دست آوردن هر چیزی که منتشر شده توسط مجله امروز شما را اجرا خواهد کرد در برابر یک پارادایم و سردبیران خواهد آن را به نوبه خود.”

هویل تاکید کرد که بر خلاف برخی از گزارش های او را باور نداشتند ویروس ایدز از فضا آمد. آن را “مانند یک ویروس عجیب و غریب من به این باور آن را به یک آزمایشگاه محصول” او گفت:. شد هویل بنحوی که پاتوژن تولید شده ممکن است توسط یک بیولوژیکی-جنگ برنامه که چپ چپ رفت? “بله که احساس من” او پاسخ داد.

هویل نیز مشکوک است که زندگی و در واقع کل جهان باید اتفاق می افتند با توجه به برخی از طرح کیهانی. جهان است “واضح ثابت” هویل گفت. “وجود دارد بیش از حد بسیاری از چیزهایی که نگاه اتفاقی که نه.” وقتی از او پرسیدم اگر هویل فکر برخی فوقالعاده هوش هدایت چیزهایی که او به شدت تکان داد. “این راه من نگاه خدا. آن است که ثابت اما چگونه آن را در حال ثابت من نمی دانم.”

بسیاری از هویل همکاران-و اکثریت بشریت-در نظر او است که جهان باید الهی توطئه است. شاید در آن است. کسی چه می داند ؟ اما او ادعا که دانشمندان عمدا سرکوب شواهد از میکروب ها در فضا و یا از اصل نقص در جهان گسترش مدل نشان می دهد یک سوء تفاهم های اساسی از همکاران خود را. اکثر دانشمندان در آرزوی چنین انقلابی اکتشافات.

خواهد هویل را شک و تردید نسبت به زمان انفجار بزرگ تا کنون توجیه? خواهد کیهان شناسی تحت یک تغییر پارادایم است که برگ the big bang پشت ؟ احتمالا نه. نظریه استوار بر سه جامد ستون از شواهد: شیفت قرمز از کهکشان های پس زمینه مایکروویو و فراوانی عناصر نور که ظاهرا سنتز در جهان ما را آتشین تولد. انفجار بزرگ نیز برای کیهان شناسی چه تکامل می کند برای زیست شناسی: آن را فراهم می کند انسجام معنی وحدت روایت است. که است که می گویند که انفجار بزرگ می توانید توضیح دهید که همه چیز بیش از هر نظریه تکاملی می تواند. منشاء زندگی همچنان عمیقا مرموز و بنابراین منشا جهان است. و نه می تواند فیزیک به ما بگویید که چرا جهان ما طول می کشد آن فرم خاص اجازه داده است که برای ما وجود دارد.

در آینده مشاهدات جدید مطمئنا نیروی کیهان شناسان به نیشگون گرفتن و کشیدن the big bang theory. [مشاهده Postscript.] اما فقط به عنوان نظریه داروینی را تحمل کرده است با وجود بی شماری تجدید نظر خواهد شد تا نظریه انفجار بزرگ—و نه به عنوان هویل ادعا کرد زیرا علم “به قفل پارادایم” اما چون درست است.

اسکریپت: در اواخر سال 1990 اخترفیزیکدانان کشف کرد که جهان در حال گسترش در نرخ افزایش است. این مهم ترین پیدا کردن در کیهان شناسی—و مسلما علم به عنوان یک کل — بیش از 25 سال گذشته. اما the big bang theory جذب این پیدا کردن فقط به عنوان نظریه تکاملی جذب کشف مارپیچ دوگانه است.

مطالعه بیشتر:

علمی شورشی Freeman Dyson می میرد

فیلیپ اندرسون ناهنجار گورو فیزیک و پیچیدگی تحقیق می میرد

متا پست: پست ها در فیزیک

علم هرگز نمی خواهد توضیح دهد که چرا چیزی وجود دارد و نه هیچ چیز

من اشتباه بود در مورد پایان علم?

شد داروین اشتباه است ؟

همچنین نگاه کنید من, رایگان, آنلاین, کتاب ذهن-بدن مشکلات: علم ذهنیت که ما واقعا هستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>