Reimagining کالج ها و دانشگاه ها را عادلانه تر

این آمار من در زمانی که رئیس دانشگاه را e-mail فرود در صندوق پستی من: “ما خواهد بود تعلیق تمام کلاس ها ارسال هر خانه و تمام دستورالعمل را از راه دور.” ملی اضطراری باعث COVID-19 همه گیر شده بود و فقط طرح میتوانست همه چیز! به عنوان یک عضو هیئت مدیره احساس کردم که یکی از بدترین کابوس شده بود متوجه شدم. ناگهان دانشجویان خود را از دست داد پردیس اتصالات و تا به حال به حرکت به آنلاین آموزش. آن روشن نیست آنچه که دانشجوی سال اول کلاس می مانند و یا اگر دانش آموزان آینده نگر خواهد حتی قادر به تکمیل مشترک پذیرش مورد نیاز از قبیل ارائه گواهی ریز نمرات و یا نمرات آزمون های استاندارد.

برای بسیاری از اعضای هیئت علمی این بود که خود را اولین بار آموزش آنلاین; ترین محققان مجبور شدند به شاتر آزمایشگاه خود را. تنها ضروری کارکنان باقی مانده برای حفظ فیزیکی امکانات همچنان بحرانی عملیات و مراقبت از حیوانات و فرهنگ. برای بسیاری از ما زندگی مجازی تبدیل شده است که ما تمرین فیزیکی فاصله در حالی که تلاش برای حفظ ما در ارتباطات اجتماعی.

چه اتفاقی می افتد به دانش آموزانی که پول ندارد به خانه یا حتی یک خانه برای رفتن به ؟ و یا کسانی که دسترسی به Wi-Fi و یا یک دستگاه کافی برای شرکت در کلاس های آنلاین? چه از کسانی که تا پایان غذا-نا امنی و یا کار راه خود را از طریق مدرسه و یا ارائه پول به خانواده که شغل فقط ناپدید شد ؟ به عنوان دانشکده توقیف labs, به جز برای کسانی که درگیر در COVID-19 پژوهش آنچه رخ داده به خود کار می کند ؟ خود دانش آموزان فارغ التحصیل و دانشجویان مقطع فوق دکترا? چگونه به سرعت انجام ارومیه انطباق با آموزش از راه دور? آنها به دنبال کمک در صورت نیاز در تلاش برای ارائه یک تجربه یادگیری مثبت تحت شرایط دشوار? تعطیل است کوچک اما با اهمیت. اما ما تا به حال هیچ انتخاب است. ما تا به حال به پاسخ تمام در حالی که دانستن پاسخ به این پرسش را تشدید نابرابری های موجود.

کالج ها و دانشگاه ها صورت چالش های باور نکردنی که ما دست و پنجه نرم کردن با عواقب ناشی از COVID-19 پرداختن شرایطی است که به طور کامل مختل ما شخصی و سازمانی زندگی می کند. در حالی که سلامت و ایمنی دانش آموزان و کارکنان دانشکده و دیگر اعضای کالج و دانشگاه جامعه هستند پارامونت به عنوان یک امانت من می دانم که وجود دارد خواهد بود در دراز مدت عواقب است که باید مدیریت شود از جمله بودجه خرید اینترنتی, برنامه ریزی, چگونه و چه زمانی به بازگشت و دوباره با خیال راحت و حتی ساخت یک counternarrative به رشد کر شک در مورد ادامه ارتباط آموزش عالی به عنوان ما آن را می دانم.

اما موسسه ما به بازگشت نخواهد بود یکی از ما به سمت چپ. کالج ها و دانشگاه ها کار می کنند به منظور توسعه برنامه در صورت عدم اطمینان ما به طوری که دانستن این لنز که از طریق آن ما کار ما خواهد بود برای همیشه لطفا برای تغییر. این اختلال به ما ارائه می دهد فرصت برای reimagine ما از کالج ها و دانشگاه ها و آنها را بهتر.

اخیر اختلالات را تحت تاثیر قرار نیست همه اعضای جامعه ما در راه همان است. این بیماری همه گیر به طور چشمگیری آشکار بسیاری از بی عدالتی در جامعه بزرگتر و بالاتر در آموزش و پرورش; با توجه به بی عدالتی باید به اطلاع چگونه نهادهای مشاهده روش کار ما رفتن به جلو. بسیاری از استادان و دانشجویان و کارکنان مجبور به تعادل کار و زندگی و مسئولیت های حرفه ای با تحصیل در خانه یا مراقبت از اعضای خانواده است. وظیفه مراقبت از اغلب می افتد به طور نامتناسبی بر زنان که بهره وری پس از آن ممکن است مشاهده شود که فاقد طول دوره “والدین همه گیر قابل تامل است.” چگونه ما جلوگیری از سهام از تبدیل شدن به قربانی دیگری از این بیماری همه گیر?

به عنوان هر چند در پاسخ به جهانی همه گیر کافی نیست و ما مجبور به آدرس سیستمیک نژادپرستی در کشور ما که یک بار دیگر پرده برداری در تمام صفحه نمایش ما در جمعیتی از این بیماری همه گیر قربانیان و مرگ و میر جورج فلوید Breonna تیلور Rayshad بروکس و بسیاری از قبل از آنها را در دست پلیس—نژادپرستی نظاممند است که گسترش به موسسات و در دسترسی به آموزش و پرورش و تحقیق و تمرین و برنامه های کاربردی از علم ما.

از آنجایی که ما نمی تواند به کسب و کار به طور معمول, ما یک فرصت برای رفتن به جلو با اختراع مجدد است. هر موسسه متفاوت است بنابراین مسیر reimagining متفاوت خواهد بود. اما این تازه بند بند سند چشم انداز باید شامل صداهای متنوع و طراحی های مجدد است که ترکیب لنز از سهام و ورود. کسانی از ما در علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات و پزشکی (STEMM) زمینه خاص نقش ابزار و مسئولیت برای رسیدگی به این چالش ها شده اند که unmasked ما در دو بحران.

راه حل بسیاری از چالش های جهانی بر در STEMM از جمله توسعه درمان و واکسن برای COVID-19 و هر چه بعد اجتماعی یا اقتصادی همه گیر ممکن است در راه است که می تواند کاهش به جای تقویت نابرابری. ما همچنین می توانید بهتر درک سند و تجزیه و تحلیل راه های که در آن نژادپرستی نظاممند است که یک مانع برای برابری و چگونگی تاثیر آن ممکن است کاهش. دسترسی به بهترین ذهن و درگیر شدن طیف گسترده ای از استعداد و دیدگاه به هنر و صنعت پایدار و عادلانه راه حل برای این بحران بستگی دارد توسعه آتی متمرکز بر استراتژی است که حرکت ما فراتر از بعد از آزمایش بعدی گرانت بعد از بحران و ارزشمند ما سنت است.

ما نیاز به شنیدن از همسایگان ما در مورد مشکلات آنها روبرو می شوند و پیدا کردن فرصت برای همگان را به شرکت در کار است که در آن ما موسسات مشغول هستند. می تواند از جمله اتصالات کمک به جوامع تبدیل شدن به مصرف کنندگان و حامیان این کار از موسسات ؟ آنچه باید اتفاق می افتد به پاره کردن دیوار در موسسات و بین موسسات و خود را در نزدیکی همسایه ؟ می توانید از کالج ها و دانشگاه ها با پیوستن به جوامع در حل مشکلات و درگیر شدن در پرده بحث در مورد نژاد پرستی در امریکا—از جمله توانمند سازی اعضای هیات علمی و رهبران دانشجویی که دانش و تخصص باید این تمرکز را به حقیقت به سطح?

ما نیاز به نهاد های که با قاطعیت نشان می دهد از طریق عمل و نه صرفا عبارت تعهد خود را به از بین بردن سیستمیک موانع به تنوع سهام و ورود در تمام جنبه های خود را در ماموریت های جاسازی شده در سراسر فرهنگ سازمانی و سازمان یافته در راه است که مشارکتی به جای سایه دار.

به عنوان ما شروع ما reimagining اجازه انجام این کار لازم بر تنوع سهام و ورود به ویژه در علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات و پزشکی است. بیایید متعهد ما موسسات به گسترش هدف خور جدیت از چالش های ما هستند که به نام بر چهره. به عنوان ما موسسات خروج از این بحران ما نیاز به قرار دادن در کار به آنها را بهتر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de