اصلاحات در عربستان سعودی: آب و هوا-قهوه اتصال

اگر پادشاهی عربستان سعودی را در دستور کار اصلاحات است که برای موفقیت این ممکن است به خوبی بستگی به حفاظت از میراث باستانی آن از نوشیدن قهوه. اما این میراث است که تحت قبر تهدید از نابسامانی های تغییر آب و هوا.

در سال گذشته عمده مطالعه نشان داد که تا آنجا که 60 درصد از وحشی قهوه گونه های در معرض خطر انقراض “در عصر شتاب تغییر آب و هوا.” این شامل محبوب ترین کشت قهوه گونه عربیکا که حساب برای بیش از نیمی از تولید جهانی.

یکی از بزرگترین تولید کننده قهوه در جهان است و عربستان سعودی که چهره حاد به خصوص چالش های آن, تولید قهوه در سال های آینده با توجه به ترکیبی از آب و هوا ناشی از کمبود آب و آب های زیرزمینی تخلیه.

این است که نه تنها خبر بد برای قهوه-مصرف کنندگان است. این خبر بد برای نوپای انقلاب اجتماعی بی سر و صدا جارو در سراسر عربستان سعودی—از طریق فرهنگ قهوه. انقلاب است که قطعا نه تلویزیونی. به جای این که دم در یک لژیون از قهوه خانه ها سرچشمه سراسر کشور که در آن مردان و زنان با یکدیگر چت, خنده و داستان های به اشتراک گذاری.

این چیزی است که آنها تنها قادر به انجام این کار از اواخر سال 2019 زمانی که دولت عربستان آرام محدودیت در مردان و زنان معاشرت در مخلوط فضاهای. در حال حاضر قهوه خانه ها تبدیل شده اند به سایت های هرگز قبل دیده می شود تعاملات اجتماعی. این یک کوچک اما بسیار مهم پیروزی برای آزادی های فردی در یک کشور شناخته شده برای آن محافظه کاری.

اما این دانه ها از تغییر اجتماعی را می توان لغو کرد اگر تغییر آب و هوا همچنان در آن زمان سرعت.

عربستان سعودی khawlani قهوه باقلا کشت در جنوب غربی منطقه Jazan سرسبز کوهستانی چشم انداز خانه را به برخی از 54,000 درختان قهوه, تولید برخی از بالاترین کیفیت قهوه بر روی این سیاره است.

بسیار منحصر به فرد و خاص تکنیک های مورد نیاز برای رشد و پرورش khawlani قهوه از Jazan منتقل شده است از طریق نسل های پی در پی به شدت با سنت شفاهی. دانه کاشته شده در مش کیسه های پر از خاک برای 3-4 ماه های سرد در منطقه حفاظت شده. هنگامی که دانه رسیده بلوغ کامل آنها قرار داده شده در زمینه کشت و زرع در کنار تراس طرف کوه.

پس از یک روند رشد از 2-3 سال که در آن لوبیا تغییر رنگ از سبز به زرد و در نهایت خود رسیده قرمز قهوه برداشت از درختان اما با مراقبت فوق العاده ای. لوبیا پیچیده کردن شاخه به طوری که برای به حداقل رساندن آسیب های احتمالی به درختان. پس از دانه های خشک شده بر روی پشت بام ها از کشاورزان و خانه های آنها را هم زده تا زمانی که آنها به نوبه خود ، آنها سپس زمین با یک سنگ آسیاب و دانه های بو داده به کمال است. هر دو پوسته و لوبیا مورد استفاده برای مصرف برای جلوگیری از هر گونه زباله.

اما این زحمت کش سنتی عمل موظف است به پایان رسیده و اگر تغییر آب و هوا شتاب. قهوه عربیکا بازده در حال حاضر با توجه به کاهش تغییرات آب و هوایی در مناطق مانند شرق آفریقا ارتفاعات.

و در عرض فقط چند دهه میانگین فنی و بازده در سراسر جهان می تواند با کاهش 20 درصد است. اگر ما تغییر ندهید البته در تغییر آب و هوا را ایجاد ضرر و زیان قابل توجهی برای کشاورزان قهوه در عربستان سعودی است که در حال حاضر یکی از مهمترین و آب کمیاب مناطق در جهان است.

با وجود ثروت خود را, عربستان سعودی, یکی از فقیرترین کشورهای جهان از نظر طبیعی منابع آب تجدید پذیر. تغییر آب و هوا است به بدتر شدن این وضع به طور چشمگیری بیش از چند دهه آینده است. نه تنها بارش باران در بخش هایی از کشور کاهش دماهای بالاتر خواهد منجر به افزایش میزان تبخیر در سد و مخازن و سفره های آب در نرخ تا 50 درصد افزایش می دهد. حتی افزایش فقط 1 درجه سانتیگراد خواهد ببینید قابل توجهی کاهش می یابد در سطح رواناب از بارندگی که پر کردن مجدد آب زیرزمینی آبخوان. بسته به شدت تغییر آب و هوا این درایو به طور کلی کاهش در عربستان سعودی منابع آب از بین 241 و 1,435 متر مکعب در سال است.

در بدترین حالت به دنبال صرفا در میزان آب های زیرزمینی تخلیه کشاورزی در سراسر شبه جزیره عربستان می تواند به سقوط در عرض فقط 30 سال در کسب و کار به عنوان معمول سناریو—و این است که بدون مقاطعه در اثرات تغییر آب و هوا.

با تغییر آب و هوا و آبهای زیرزمینی کاهش تهدید نه فقط تولید قهوه اما گسترده تر کشاورزی عربستان حفظ میراث جامعه درخواست یونسکو برای حفاظت از Jazan و آن صنعت قهوه وجود دارد به عنوان یک سایت بین المللی فرهنگی اهمیت است. آن است که نه فقط جغرافیا است که نیاز به حفاظت و همچنین مردم محلی است که کشت قهوه در Jazan برای قرن ها.

عربستان سعودی می تواند در نهایت یکی از بدترین متاثر از تولید کنندگان قهوه از این چالش است. این است که بیشتر از همه قابل توجه است که اگر چه قهوه لوبیا کشف شد در اتیوپی, این اولین بار کشت و رشد در سراسر عربستان در مرز یمن از حدود 1300.

بسیاری نمی دانند که قهوه شروع به عنوان یک عربستان-جهان پدیده است. باستان عرفای صوفی در یمن نوشید از آن برای وادار کافئین تکان خوردن معنوی و رفعت. قهوه می تواند به عنوان جهان واقعا عام آشامیدنی به عنوان راهبان اختصاص داده و مسلمانان با استفاده از آن برای بیدار ماندن تمام شب برای شرکت در نماز و انعکاس است.

سفر از قوی کوهستانی فلات یمن که در حال حاضر ویران شده توسط جنگ قهوه لوبیا ساخته شده سفر خود را به شکوه سبز wadis از Jazan منطقه است. حفظ تاریخچه کشت قهوه در این منطقه است بنابراین ضروری است برای حفظ جهان باستان قهوه میراث است که جدایی ناپذیری در هم پیچیده با هویت فرهنگی از کسانی که زندگی در منطقه است.

اگر ما برای جلوگیری از این غنی و پر جنب و جوش تاریخچه از محو ما باید حفاظت از باستان غیر قابل تعویض تکنیک های است که ما را به این شگرف کافئین دار اکسیر. یونسکو به رسمیت شناختن امر می تواند یک گام رو به جلو, اما همچنین جهانی نیاز به عمل به سرعت در حال تغییر آب و هوا.

در انجام این کار, ما همچنین ممکن است کمک به حفظ سریع تغییر اجتماعی در حال حاضر گسترده در سراسر عربستان سعودی به عنوان مردان و زنان پیر و جوان, برای اولین بار قادر به دیدار با هر یک از دیگر بیش از قهوه —شکستن دهه تابوها و تغییر conservativism که یک بار تعریف شده در این پادشاهی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im