بازیافت فاضلاب می تواند آب شهرستان بهتر

بازیافت فاضلاب به آن آشامیدنی می تواند ارائه آب به افرادی که در شهرستانها زندگی می کنند به مراتب بیشتر کارآمد بر اساس یک مطالعه جدید.

با استفاده از هوستون به عنوان یک مدل محققان در حال توسعه یک برنامه است که می تواند به کاهش نیاز به سطح آب از رودخانه ها و مخازن و یا چاه) 28 درصد بازیافت فاضلاب به آن آشامیدنی یک بار دیگر.

در حالی که هزینه انرژی مورد نیاز برای آینده پیشرفته سیستم های تصفیه قابل توجه خواهد بود محققان می گویند پس انداز از مکمل آب شیرین از حمل و فاصله با “مستقیم شرب استفاده مجدد” از فاضلاب شهری را بیش از خود را برای هزینه.

و آب خواهد بود بهتر است به بوت شدن.

یک گزارش جامع از مدل های زیست محیطی و اقتصادی تاثیر و مزایای این سیستم به نظر می رسد در طبیعت پایداری.

این نشان می دهد که مهندسان چگونه می توانید افزایش هوستون برنامه ریزی پیکر بندی دوباره از آن زمان سيستم تصفيه فاضلاب که در نهایت تحکیم تعداد گیاهان درمان از 39 تا 12 برای “future-proof” توزیع آب در این شهرستان است.

“تمام فن آوری های مورد نیاز برای درمان فاضلاب به آب آشامیدنی با کیفیت در دسترس هستند می گوید:” نویسنده مسئول Qilin Li استاد مهندسی عمران و محیط زیست علم مواد و nanoengineering و شیمیایی و biomolecular engineering در دانشگاه رایس است.

“مسئله این است که امروز آنها هنوز هم بسیار گران است. بنابراین بسیار مهم است بخشی از این مقاله این است که نگاهی به ارزان این فن آوری نیاز به تبدیل شدن به منظور برای تمام چیزی که به درک بهتری از نظر مالی و انرژی دانا است.”

از کجا باید آب ما آمده است ؟

“راه دیگری برای بهبود آب آشامیدنی خواهد بود به قطع آن زمان سفر” لی می گوید. آب تحویل از طریق یک سیستم با بسیاری از نقاط توزیع خواهد انتخاب کنید تا کمتر شیمیایی و بیولوژیکی آلاینده ها در مسیر.

هوستون Li یادداشت ها در حال حاضر به خوبی توزیع تصفیه خانه فاضلاب و ساخت است که آب آشامیدنی را تسهیل کوتاه بار سفر به خانه.

این مدل نشان می دهد معاوضه همیشه وجود دارد بین کسب شرب و آب و انرژی مورد نیاز برای درمان آن هزینه حمل و نقل آن بدون تاثیر کیفیت آن و تلاش برای پیدا کردن یک تعادل منطقی بین این عوامل است.

برای مطالعه جدید محققان به بررسی این متناقض با اهداف و exhaustively بررسی همه احتمالات را برای پیدا کردن سیستم های که اعتصاب تعادل.

“در نهایت ما می خواهم به دانستن آنچه که ما نسل بعدی سیستم تامین آب باید مانند نگاه” لی می گوید. “چگونه مقیاس سیستم تاثیر می گذارد توزیع? باید آن را یکی از عظیم متمرکز منبع آب و یا چند کوچکتر توزیع منابع?

“در آن صورت چگونه بسیاری از منابع وجود دارد باید چقدر بزرگ از یک منطقه باید هر عرضه و جایی که آنها باید واقع شده است ؟ اینها همه سوالات ما در حال مطالعه” او می گوید. “بسیاری از مردم صحبت در مورد این اما بسیار کمی کمی کار انجام شده است برای نشان دادن اعداد است.”

فاضلاب در مقابل آب آشامیدنی

Li اذعان هوستون ممکن است بیشترین نماینده عمده شهرداری زیرساخت های سیستم به این دلیل که شهر را فاضلاب سیستم در حال حاضر بسیار توزیع شده اما آن سیستم تامین آب است.

چشمگیر 96 اینچ آب اصلی شکستن این مه که قطع بسیاری از این شهر عرضه نشان داد چالش داشتن بسیار متمرکز تامین آب است.

“این یک مثال فوق العاده ای دارد اما در بسیاری از کوچک نشت که نایافته زیرزمینی است که به طور بالقوه اجازه می دهد آلاینده ها به خانه,” او می گوید.

این مطالعه تنها نگاه مستقیم شرب استفاده مجدد است که این مدل را نشان می دهد به عنوان یک مطلب اقتصادی گزینه برای تاسیس شهرهای اما لی می گوید بهترین گزینه برای یک توسعه جدید است که ساخت یک سیستم توزیع برای اولین بار—ممکن است به جدا تحویل شرب و nonpotable آب.

“خواهد بود که هزینه گران حکیم در یک محل مانند هوستون اما آن ارزانتر خواهد بود برای یک جامعه جدید که در آن فاضلاب پساب می تواند حداقل درمان کاملا آشامیدنی اما کافی برای آبیاری و یا سیفون توالت” لی می گوید.

“هر چند شاید از آن خواهد شد به هوستون مزیت استفاده از بازداشت استخر که در حال حاضر وجود دارد در سراسر شهرستان به فروشگاه سروصدا و درمان آن برای nonpotable استفاده کنید.”

اضافی نویسندگان از برنج, Penn State, Tsinghua دانشگاه در چین است. بنیاد ملی علوم و ملی علوم طبیعی پایه و چین کار پشتیبانی می کند.

منبع: دانشگاه رایس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de