های اخیر مدل های آب و هوایی ممکن است به دست بالا گرفتن آینده گرم شدن

برخی از آخرین نسل مدل های آب و هوایی ممکن است بیش از حد حساس به دی اکسید کربن را افزایش می دهد و به عنوان یک نتیجه, پروژه, آینده گرم شدن زمین که غیر واقع بینانه بالا, بر اساس یک مطالعه جدید.

محققان می گویند که پیش بینی ها از یکی از فروشندگان پیشرو مدل های شناخته شده به عنوان CESM2 (جامعه, زمین, سیستم, مدل, نسخه 2), are not supported by زمین شناسی شواهدی از قبل گرم شدن دوره حدود 50 میلیون سال پیش.

محققان با استفاده از CESM2 مدل برای شبیه سازی حرارت در اوایل ائوسن زمانی که جنگلهای انبوه رونق در مناطق استوایی جهان جدید با توجه به شواهد فسیلی.

اما CESM2 مدل بینی در اوایل ائوسن زمین درجه حرارت بیش از 55 درجه سانتیگراد (131 درجه فارنهایت) در مناطق استوایی است که بسیار بالاتر از درجه حرارت تحمل گیاه فتوسنتز—متضاد با شواهد فسیلی. به طور متوسط در سراسر جهان مدل پیش بینی دمای سطح حداقل 6 درجه سانتیگراد (11 درجه فارنهایت) گرم تر از برآورد بر اساس شواهد زمین شناسی.

“برخی از جدیدترین مدل های مورد استفاده برای پیش بینی آینده ممکن است بیش از حد حساس به افزایش دی اکسید کربن در جو و در نتیجه پیش بینی بیش از حد گرم شدن می گوید:” coauthor کریس Poulsen استاد در زمین و علوم محیط زیست واحد در دانشگاه میشیگان.

محققان می گویند مطالعه خود نشان می دهد که چگونه زمین شناسی شواهد می توان به معیار مدل های آب و هوا و پیش بینی از آینده گرم شدن.

این مطالعه جدید با تمرکز بر روی یک کلید آب و هوا پارامتر به نام تعادل, آب و هوا و حساسیت یا ECS. ECS اشاره به بلند مدت تغییر در درجه حرارت جهانی است که در نتیجه از پایدار دو برابر شدن مدت صدها تا هزاران سال—گرما-به دام انداختن دی اکسید کربن بالای preindustrial در سطح پایه از 285 قسمت در میلیون.

در حال حاضر روز, سطح CO2 در حدود 410 ppm و آب و هوا, دانشمندان می گویند جوی غلظت می تواند ضربه از 1000 ppm تا سال 2100 اگر هیچ چیز انجام شده است به منظور محدود کردن انتشار کربن از سوختن سوخت های فسیلی است.

برای دهه های بسیاری از مدل های آب و هوا پیش بینی تعادل آب و هوا حساسیت در حدود 3 درجه سانتیگراد (5.4 درجه F) با طیف وسیعی از 1.5 به 4.5 درجه سانتیگراد (2.7 به 8.1 درجه فارنهایت).

اما این تغییر به تازگی با برخی از جدیدترین مدل های آب و هوایی شرکت کننده در CMIP6. به همراه مدل Intercomparison پروژه (CMIP) است که در سطح بین المللی تلاش هماهنگ شده بین آب و هوا-علم موسسات در حال حاضر در فاز ششم. بعدی گزارش ارزیابی از معتبر پنل بین دولتی تغییر آب و هوا است که به دلیل سال آینده خواهد تکیه بر CMIP6 مدل.

ده از 27 CMIP6 مدل تعادل آب و هوا حساسيت بالاتر از 4.5 درجه سانتیگراد (8.1 درجه F) به این معنی است که آنها حساسیت بیشتری نسبت به CO2 را افزایش می دهد از بسیاری از نسل مدل. این CESM2 مدل تست شده توسط تیم تحقیقاتی یکی از کسانی که CMIP6 مدل های و تعادل آب و هوا حساسيت 5.3 درجه سانتیگراد (9.5 درجه فارنهایت).

سلف به CESM2 این CESM1.2 مدل, آیا قابل ملاحظه ای خوب کار شبیه سازی حرارت در اوایل ائوسن به گفته محققان. این یک تعادل آب و هوا حساسيت 4.2 درجه سانتیگراد (7.6 درجه فارنهایت).

“مطالعه ما نشان میدهد که CESM2 به آب و هوا حساسيت 5.3 درجه سانتیگراد است به احتمال زیاد بیش از حد بالا است. این به این معنی است که پیش بینی خود را از آینده گرم شدن زمین تحت یک CO2 سناریو خواهد بود بیش از حد بالا نیز می گوید:” پژوهشگر فوق دکترا جیانگ زو اولین نویسنده از مطالعه.

“بدانند که آیا بالا آب و هوا حساسیت در CMIP6 مدل های واقع بینانه است که از اهمیت فوق العاده ای برای ما به پیش بینی آینده گرم شدن زمین و به اقتباس طرح می گوید:” بت اتو-Bliesner از مرکز ملی تحقیقات جوی.

این تیم شبیه سازی از اوایل ائوسن گنجانیده آخرین paleoclimate بازسازی و شامل اطلاعات در مورد paleogeography پوشش گیاهی پوشش و سطح زمین خواص. بازسازی جوی سطح دی اکسید کربن از آن زمان تا قبل یخ-هسته سوابق و تکیه بر ژئوشيميايی و paleobotanical پروکسی.

این پنل بین دولتی تغییر آب و هوا را پنجم ارزیابی گزارش نهایی در سال 2014 در سطح جهانی افزایش درجه حرارت تا پایان قرن 21 است به احتمال زیاد به بیش از 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه F) نسبت به سال 1850 تا 1900 دوره برای بسیاری از سناریوهای انتشار گازهای گلخانه ای است و به احتمال زیاد به بیش از 2.0 درجه سانتیگراد (3.6 درجه فارنهایت) برای برخی از سناریوهای انتشار گازهای گلخانه ای.

بینی که در ارزیابی شد و بر اساس نسل قبلی CMIP مدل های شناخته شده به عنوان CMIP5 مدل. جدیدتر CMIP6 مدل به احتمال زیاد منجر به پیش بینی و حتی بیشتر گرم شدن.

پاریس آب و هوا توافق دراز مدت متوسط هدف این است که برای حفظ و افزایش جهانی دمای متوسط به خوبی زیر 2 درجه سانتیگراد بالای preindustrial سطح و به دنبال تلاش برای محدود کردن افزایش 1.5 درجه سانتیگراد

در نامه ای برنامه ریزی شده برای انتشار در مجله طبیعت تغییر آب و هوا. بنیاد ملی علوم و Heising-سایمونز بنیاد حمایت از تحقیقات است.

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>