شیر خام بندر می تواند مقدار زیادی از مواد مخدر-مقاوم در برابر باکتری ها

خام یا پاستوریزه نشده می خواهیم گاو شیر از ما فروشگاه های خرده فروشی می تواند به نگه داشتن مقدار زیادی از ضد میکروبی مقاوم در برابر ژن اگر چپ در دمای اتاق بر اساس یک مطالعه جدید.

“ما نمی پیدا کردن مقدار زیادی از باکتری های مفید در شیر خام نمونه…”

این پژوهشگران همچنین دریافتند باکتری است که پناه ضد میکروبی مقاوم در برابر ژن می تواند انتقال آنها به سایر باکتری ها به طور بالقوه گسترش مقاومت اگر مصرف می شود.

این مطالعه به نظر می رسد در میکروبیوم.

“ما نمی خواهیم مردم را بترساند; ما می خواهیم به آنها آموزش است. اگر شما می خواهید به نگه داشتن نوشیدن شیر خام نگه داشتن آن در یخچال و فریزر خود را برای به حداقل رساندن خطر آن در توسعه باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک ژن می گوید:” منجر نویسنده Jinxin لیو یک پژوهشگر فوق دکترا در مواد غذایی معاونت علمی و فناوری در دانشگاه کالیفرنیا ،

نه خیلی خوب باکتری در شیر خام

حدود 3 درصد از جمعیت ایالات متحده مصرف غير پاستوريزه و یا خام و شیر که گرم شده به کشتن عوامل بیماری زا و افزایش عمر مفید. شیر خام است که اغلب تبلیغ به عنوان داشتن عرضه فراوان از پروبیوتیک ها یا باکتری های سالم در مقایسه با شیر پاستوریزه. محققان را پیدا کنید که به صورت.

“دو چیز تعجب می گوید:” ما لیو. “ما نمی پیدا کردن مقدار زیادی از باکتری های مفید در شیر خام نمونه و اگر شما را ترک شیر خام در دمای اتاق آن را ایجاد می کند به طور چشمگیری بیشتر ضد میکروبی مقاوم در برابر ژن از شیر پاستوریزه.”

“شما فقط می تواند جاری شدن سیل در دستگاه گوارش شما با این ژن.”

باکتری ها با ضد میکروبی مقاوم در برابر ژن در صورت تصویب به یک پاتوژن دارای پتانسیل برای تبدیل شدن به “ویروسهای” به طوری که دارو برای درمان عفونت و یا بیماری های دیگر کار می کنند.

هر سال تقریبا 3 میلیون نفر به یک آنتی بیوتیک مقاوم در برابر عفونت و بیش از 35 ، 000 نفر می میرند, با توجه به مراکز کنترل بیماری.

خطر بالا اگر نه به درستی به کار گرفته’

محققان با تجزیه و تحلیل بیش از 2000 خرده فروشی شیر نمونه از پنج کشور از جمله شير غير پاستوريزه و شير پاستوريزه در راه های مختلف. این مطالعه نشان داد شیر خام بيشترين شيوع مقاوم در برابر آنتی بیوتیک میکروب زمانی که چپ در دمای اتاق.

“مطالعه ما نشان می دهد که با هر درجه حرارت در شیر خام اعم از عمدی یا نه, آن می تواند به رشد این باکتری ها با مقاومت ضد میکروبی ژن می گوید:” coauthor میشل جی-راسل تحقیقات میکروبیولوژیست و مدیر با غرب مرکز برای ایمنی مواد غذایی است. “این فقط رفتن به از بین بردن. آن را واقعا در معرض خطر اگر نه به درستی به کار گرفته.”

برخی از مصرف کنندگان عمدا اجازه شیر خام نشستن در خارج از یخچال و در دمای اتاق به تخمیر به منظور ایجاد آنچه شناخته شده به عنوان clabber. اگر مصرف کنندگان غذا خوردن که clabber آنها به احتمال زیاد با اضافه کردن تعداد زیادی از ضد میکروبی مقاوم در برابر ژن های خود را به روده می گوید coauthor دیوید میلز صندلی از مواد غذایی لبنی علم است.

“شما فقط می تواند جاری شدن سیل در دستگاه گوارش شما با این ژن می گوید:” کارخانه های تولید. “ما زندگی نمی کنند در یک آنتی بیوتیک-رایگان جهان دیگر. این ژن ها همه جا هستند و ما نیاز به انجام همه چیز ما می توانیم برای جلوگیری از آن جریان به بدن ما است.”

در حالی که کار بیشتری مورد نیاز است را به طور کامل درک که آیا مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ژن ها در شیر خام ترجمه به خطرات بهداشتی برای انسان میلز نشان می دهد که مصرف کنندگان به جای استفاده از استارتر فرهنگ اگر آنها می خواهند به تخمیر شیر خام که حامل گونه خاص از باکتری ها برای تلقیح شیر.

اضافی نویسندگان از UC Davis و USDA ARS غربی انسان تغذیه مرکز تحقیقات. موسسه ملی بهداشت و پیتر J. سپر وقف صندلی در مواد غذایی لبنی علم داشتند.

منبع: UC Davis

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *