سریع یخ های قطب جنوب ذوب در گذشته نشانه بد برای آینده

یخچال های طبیعی قطب جنوب ممکن است قادر به کاهش در مقدار نرخ سریعتر از دانشمندان قبلا تصور — جدید افزایش نگرانی ها در مورد آینده ورق یخ.

شواهد جدید نشان می دهد که بخش هایی از یخ ورق عقب نشینی به میزان 6 مایل از یک سال و در پایان آخرین دوره یخبندان در حدود 11,000 سال پیش. که حدود 10 بار به عنوان سریع به عنوان سریع ترین-ذوب یخچال های طبیعی در حال عقب نشینی امروز.

آن را شوم یادآوری است که قبلی دوره گرم رانده اند به یاد ماندنی تغییرات زیست محیطی — و آن را ممکن است آن را دوباره اتفاق می افتد.

“این اولین بررسی است که نشان میدهد قطعی است که نرخ [از عقب نشینی] می توان این سریع گفت:” منجر نویسنده جولیان Dowdeswell مدیر اسکات قطبی موسسه تحقیقاتی در دانشگاه کمبریج است.

مطالعه منتشر شده دیروز در علماستفاده رباتیک در زیر آب خودرو به بررسی بستر دریا در اطراف سواحل شرقی شبه جزیره قطب جنوب. این خودرو نشان داد که الگوی پشته در کف اقیانوس کاملا حفظ شود برای هزاران سال.

این نوع از پشته می توانید فرم را به عنوان یک یخچال دست می دهد یخ و خلوت عقب مانده را به یخ.

محققان بر این باورند جزر و مد اقیانوس ها بخش مهمی از این فرایند است. هنگامی که جزر و مد می آید در آن سنگ یخچال و تا کنون چندان کمی آسانسور های یخ از پایین از اقیانوس. هنگامی که جزر و مد می رود بیرون یخ حل و فصل بازگشت به محل.

پایدار یخچال را بلند کردن و تنظیم دوباره در همان نقطه. اما یخچال های طبیعی که به طور پیوسته از دست دادن یخ عقب نشینی خواهد کرد و به عقب فقط یک بیت در هر زمان جزر و مد می آید ، نتیجه این است که یک الگوی خطوط در بستر دریا مارک چگونه به یخ منتقل شده است رو به عقب در طول زمان است.

این توضیح با تکیه بر جزر و مد اقیانوس ها به عنوان یک سرعت-ستر — معمولا پذیرفته شده در جامعه پژوهش با توجه به مارتین Jakobsson از دانشگاه استکهلم, که انتشار یک اظهار نظر در مورد تحقیقات جدید در علم این هفته است.

فرض این است که چه اتفاقی می افتد, این الگو نشان می دهد که یخ در این منطقه عقب نشینی توسط 40 تا 50 متر در هر روز است. بیش از یک سال تمام است که خواهد آمد به بیش از 10 کیلومتر و یا حداقل 6 مایل است.

محققان بر این باورند که نرخ بالایی از عقب نشینی احتمالا به طول انجامید بیش از چند سال قبل از restabilizing.

هنوز هم در مقایسه با حال و روز برآورد یخچال عقب نشینی این یک ابرو بالا بردن رقم است.

در مقابل, Pine Island یخچال — یکی از سریع ترین-ذوب شدن یخچالهای طبیعی در قطب جنوب امروز — دارای عقب نشینی به میزان بیش از یک کیلومتر در هر سال برای چند دهه گذشته است.

این مطالعه جدید ثابت نمی کند دقیقا چه پروسه از لحاظ جسمی رانندگی عقب نشینی 11,000 سال پیش. این نشان می دهد که بسیار سریع عقب نشینی ممکن است اما توضیح نمی چه شرایط لازم برای این اتفاق می افتد.

Dowdeswell گفت: او معتقد است که شرایط امروز ممکن است شبیه به آنچه که قرار بود در پایان آخرین عصر یخبندان است.

امروزه دانشمندان بر این باورند که جریان گرم آب اقیانوس در حال کمک به ذوب شدن قطب جنوب به سرعت ذوب شدن یخچالهای طبیعی از پایین به بالا. گرم تراوش آب در زیر قفسه های یخ در لبه های یخچال های طبیعی باعث آنها را به نازک و بی ثبات کردن.

“شرایط یخ قفسه سیستم های تنک شد به احتمال زیاد مشابه از 11000 یا 12000 سال پیش” Dowdeswell گفت.

اما بدون اثبات شده برای توضیح آنچه اتفاق می افتد در این مطالعه جدید “ارائه یک چالش برای یخ-مدل سازی جامعه” Jakobsson نوشت.

دانشمندان با تکیه بر مدل برای کمک به آنها پیش بینی یخچالهای طبیعی ممکن است رفتار در آینده مانند زمانی که و که در آن یخ ذوب ممکن است شروع به سرعت بخشیدن به و چه مقدار از سطح دریا در افزایش پاسخ.

اما یخ مدل های بدنام دشوار است برای ساخت در بخش های بزرگ به دلیل دانشمندان هنوز در حال خاراندن سطح چگونه ورق یخ جسمی در پاسخ به تغییر آب و هوا.

در سال های اخیر مطالعات متعدد شروع به نشان می دهد که پیش بینی قبلی در مورد افزایش سطح آب ممکن است بیش از حد کم است که جهان را ورق یخ ممکن است ذوب در نرخ سریعتر از آنچه قبلا پیش بینی شده است.

این مطالعه جدید به نظر می رسد برای اضافه کردن به این اضطراب Dowdeswell اشاره کرد. این نشان می دهد که سابق تخمین می زند “نمی شامل پر تنوع و پر سرعت از میزان عقب نشینی است که می تواند جای” او گفت:.

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de