تابش سپر پلیمر ممکن است جایگزین سرب

ماده ای متشکل از یک پلیمر مرکب جاسازی شده با تری اکسید بیسموت ذرات دارای پتانسیل فوق العاده ای برای جایگزینی معمولی تابش محافظ مواد مانند سرب یک مطالعه جدید نشان می دهد.

از تری اکسید بیسموت ترکیب سبک وزن, موثر در محافظ در برابر پرتوهای یونیزان مانند اشعه گاما و می توان به سرعت. کسانی که ویژگی های آن را امیدوار کننده مواد برای استفاده در برنامه های کاربردی مانند اکتشافات فضایی, تصویربرداری پزشکی و پرتودرمانی.

“سنتی تابش محافظ مواد مانند سرب اغلب گران و سنگین و سمی برای سلامت انسان و محیط زیست می گوید:” نویسنده مسئول Ge یانگ استادیار مهندسی هسته ای در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی.

“این اثبات مفهوم مطالعه نشان می دهد که تری اکسید بیسموت ترکیب می تواند به عنوان موثر تابش محافظ در حالی که کاهش اشکالاتی در ارتباط با طب سنتی مواد محافظ.”

محققان نشان داده است که آنها می توانند به ایجاد ترکیب با استفاده از یک روش درمان است که متکی بر اشعه ماوراء بنفش (UV) نور—به جای تکیه بر زمان مصرف در دمای بالا و تکنیک های.

“با استفاده از اشعه ماوراء بنفش درمان به روش ما قادر به ایجاد ترکیب در دستور دقیقه در دمای اتاق—که دارای پتانسیل برای سریع تولید اشعه محافظ مواد” یانگ می گوید.

“این نکته مهمی است زیرا حرارتی پلیمریزاسیون یک اغلب روش استفاده شده برای ساخت ترکیبات پلیمری اغلب متکی به درجه حرارت بالا و می تواند ساعت ها یا حتی روزها برای تکمیل. اشعه ماوراء بنفش درمان از روش هم سریع تر و کمتر گران است.”

با استفاده از اشعه ماوراء بنفش درمان روش محققان ایجاد نمونه های پلیمری مرکب است که عبارتند از آنجا که 44% تری اکسید بیسموت وزن. سپس محققان آزمایش نمونه ها برای تعیین مواد خواص مکانیکی و اینکه آیا آن را می تواند به طور موثر محافظت از پوست در برابر پرتوهای یونیزان است.

“این است که بنیادی کار” یانگ می گوید. “ما تعیین کرده اند که این ترکیب موثر در محافظ اشعه گاما است سبک و قوی است. ما در حال کار برای بهینه سازی بیشتر این روش برای دریافت بهترین عملکرد از مواد.

“ما هیجان زده در مورد پیدا کردن یک رمان تابش محافظ مواد است که کار می کند این است که این نور می تواند تولید این سرعت.”

این مقاله به نظر می رسد در مجله مهندسی هسته ای و فن آوری.

منبع: NC State

“…حرارتی پلیمریزاسیون یک اغلب روش استفاده شده برای ساخت ترکیبات پلیمری اغلب متکی به درجه حرارت بالا و می تواند ساعت ها یا حتی روزها برای تکمیل. اشعه ماوراء بنفش درمان از روش هم سریع تر و ارزان تر می گوید:” جنرال الکتریک یانگ.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>