‘Racetrack memory’ می تواند در سرعت بالا در ذخیره سازی داده های دیجیتال

محققان در حال کار بر روی یک فرم جدید از ذخیره سازی داده های دیجیتال, “racetrack memory.”

پژوهش باز می شود این امکان را به هر دو تقویت کامپیوتر قدرت و منجر به ایجاد کوچکتر و سریع تر و بیشتر انرژی کارآمد حافظه کامپیوتر فن آوری.

“Racetrack memory که reconfigures میدان مغناطیسی در راه های خلاقانه می تواند جایگزین روش فعلی ذخیره سازی انبوه اطلاعات مانند فلش مموری و هارد دیسک به دليل بهبود تراکم ذخیره سازی اطلاعات سریع تر عملیات و کاهش مصرف انرژی می گوید:” Yassine Quessab یک همکار فوق دکترا در دانشگاه نیویورک مرکز کوانتومی پدیده (CQP) و نویسنده سرب از مطالعه علمی گزارش.

“در حالی که توسعه اضافی لازم است به منظور استقرار آنها در لوازم الکترونیکی مصرفی و پیشگام این نوع از حافظه ممکن است به زودی تبدیل به موج بعدی از ذخیره سازی انبوه اطلاعات” می افزاید: ارشد نویسنده اندرو کنت استاد فیزیک است.

امروز دستگاه از گوشی به لپ تاپ به ذخیره سازی مبتنی بر ابر تکیه بر قابل توجه و رو به رشد با تراکم ذخیره سازی داده های دیجیتال. به دلیل نیاز به افزایش تنها در آینده محققان شده است به دنبال راه هایی برای بهبود فن آوری های ذخیره سازی—افزایش ظرفیت و سرعت در حالی که کاهش اندازه آنها است.

تحقیقات جدید ناشی از یک هدف به منظور توسعه یک فرمت جدید از حافظه دیجیتال.

این تیم تمرکز بر “یک skyrmion racetrack memory” یک توسعه نیافته نوع از حافظه که معکوس فرآیندهای موجود ذخیره سازی.

بسیاری از زمان ذخیره سازی انبوه اطلاعات سیستم عامل های عملکرد مانند یک موسیقی نوار کاست که بار خوانده شده داده ها با حرکت مواد (به عنوان مثال نوار) با یک موتور در سراسر یک خواننده (به عنوان مثال در پخش کاست) و سپس رمز گشایی اطلاعات نوشته شده در این ماده برای تولید صدا.

در مقابل, racetrack memory می کند مخالف: این مواد در محل باقی می ماند و اطلاعات خود را منتقل سراسر reader—بدون نیاز به حرکت قطعات مکانیکی مانند موتور.

مغناطیسی شی به نام skyrmion که محققان می توانید حرکت با استفاده از یک محرک خارجی مانند زمان پالس حامل اطلاعات است. یک skyrmion یک مغناطیسی بافت با یک چرخش چرخش پیکربندی می چرخد که اگر فر در یک توپ. این توپ از چرخش نشان دهنده یک بیت از اطلاعات است که می تواند نقل مکان کرد و به سرعت به عنوان به خوبی به عنوان ایجاد شده و پاک شده با پالس های الکتریکی. Skyrmions می تواند بسیار کوچک نقل مکان کرد و در سرعت بالا در کم هزینه انرژی در نتیجه قادر می سازد سریع تر با چگالی بالا و بیشتر انرژی کارآمد ذخیره سازی داده ها.

وجود دارد باقی می ماند موانع به این شکل از ذخیره سازی داده ها.

“ما دریافتیم که skyrmions تنها پایدار در خیلی خاص, ماده, محیط, پس از شناسایی ایده آل مواد است که می تواند میزبان skyrmions و شرایطی که تحت آن آنها ایجاد شده است که اولویت اول برای ساخت این فناوری قابل اجرا” مشاهده کنت. “این بوده است که تمرکز تحقیقات ما تا کنون.”

محققان آزمایشات نشان داد که مواد مغناطیسی که تولید تنها میدانهای مغناطیسی کوچک—مواد شناخته شده به عنوان ferrimagnets—مناسب برای ایجاد کوچک skyrmions و حرکت آنها را. آنها نشان داد که فعل و انفعالات مغناطیسی را می توان دقیقا کنترل می شود در این مواد به نفع شکل گیری skyrmions.

اضافی محققان دانشگاه ویرجینیا; دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو; دانشگاه کلرادو; و موسسه ملی استاندارد و فناوری است. دارپا و وزارت انرژی کار پشتیبانی می کند.

منبع: NYU

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de