کوانتومی SETI

مشکل با جهان است که آن را بزرگ. نه فقط بزرگ از نظر فیزیکی در مقیاس نسبت به دامنه ای که انسان را اشغال کند اما بزرگ در نظر مطلق تعداد اتم, مولکول, سیارات, سیارات, ستاره ها و کهکشان ها. این به این معنی است که اگر شما می خواهید به دنبال چند چیز ویژه ای وجود دارد خارج وجود دارد در جهان هستی شما را به صرف یک افتضاح مقدار زیادی از زمان و تلاش فقط الک را از طریق هر چیز دیگری.

وجود دارد شاید در هیچ جا که این چالش بیشتر است کاملا آشکار از تلاش برای دیدن اینکه آیا وجود دارد یا نه دیگر فن آوری گونه های وجود دارد خارج وجود دارد در جهان است. اعداد سرسام آور هستند. ما, کهکشان, کهکشان راه شیری, بنادر توسط برخی برآوردها به عنوان بسیاری از 400 میلیارد ستاره است. ما در حال حاضر گمان می برند که اکثر میزبان سیاره ای سیستم. اگر هر یک از این اماکن حفظ پیچیده ارتباطی با زندگی پس از آن وجود دارد پوچ تعدادی از کانال های که در آن آنها ممکن است – یا عمدا یا سهوا – خیانت در حضور خود را به بقیه از کهکشان.

انتقال رادیویی ممکن است وجود داشته باشد در سراسر هزاران نفر اگر نه میلیون ها نفر از فرکانس های گسسته. و یا در دیگر تابش الکترومغناطیسی در مرئی مادون قرمز اشعه ماوراء بنفش حتی gamma-ray فرکانس. همه قادر به پالس مدوله شده قطبی و متنوع در سراسر زمان و با توجه به استراتژی های ناشناخته و یا حوادث. وجود دارد می تواند فیزیکی ساختارهای پنهان در غیر این صورت طبیعی نور ستاره یا درخشان با انرژی حرارتی. یا عمدی neutrino انتشار امواج گرانشی مهندسی مولکولی ارتعاشی تولید گازهای گلخانه ای و isotopically پیام رمزنگاری شده. این لیست بسیار زیاد است.

در حال حاضر ما به سختی خراش سطح. حتی کمی کاستی ما کاملا به چالش کشیدن. در سال 2018 یک کاغذ توسط رایت Kanodia و منچستر اعمال چند بعدی اندازه گیری به رادیو جستجوها و به این نتیجه رسیدند که در محاوره از نظر ما تا کنون “نگاه” در معادل یک گرم-وان و ارزش آب از تمام زمین را اقیانوس ها.

اما بازی در جریان است برای بهبود این. اخیرا دستیابی به موفقیت در گوش دادن پروژه جدید منتشر شد مجموعه ای از برخی از 2 Petabytes از رادیو تلسکوپ داده ها (از سبز بانک و پرکس رصدخانه). که داده ها متشکل از یک سری اندازه گیری ها در اطراف هواپیما از کهکشان راه شیری (از جمله 20 شناخته شده exoplanetary سیستم است که ممکن است شاهد زمین ترانزیت خورشید) در مرکز کهکشانی و بین ستاره ای دنباله دار 21/Borisov.

در عین حال به عنوان قابل توجه به عنوان این داده های خام است که آن را بیش از حد نشان دهنده فقط یک قطره از آنچه مورد نیاز است برای شروع به واقعا محدود شانس از فن آوری های قابل زندگی در محله ما. و این پرسش که چگونه ما در حال رفتن به قادر به بحران از طریق SETI دادهها را به عنوان آن را بزرگتر و بزرگتر می شود در محدوده.

یکی از مسائل کلیدی این است که ما نمی خواهید به بیش از حد تعصب راه که در آن ما مورد مداقه قرار داده. شاید در جایی وجود دارد به زیبایی و تمیز “تصویری بر روی صفحه رادار” است که irrefutably مصنوعی و فرازمینی در مبدا. اما شاید نه. چگونه ما به دنبال چه چیزی ما را نمی دانید ؟ بسیاری از محققان فکر می کردم سخت بر روی این مشکل است. به خصوص امیدوار خط حمله ممکن است به بهره برداری فوق العاده ای پیشرفت در یادگیری ماشین در طول دهه گذشته یا بیشتر. یادگیری عمیق در سیستم های خاص (لایه و nestings مجازی شبکه عصبی) در اکسل سنجش پیچیده و ظریف همبستگی و الگوهای موجود در داده ها.

روش های مانند مولد خصمانه شبکه و convolutional عصبی شبکه در حال حاضر بررسی شده به عنوان راه هایی برای غربال کردن از طریق SETI اطلاعات – دنبال کردن-of-the-سازه های معمولی و بدون بی برآمد. هنگامی که یک سیستم است که آموزش آن را می توانید بوسیله اسباب گردنده از طریق داده ها بسیار موثر است. اما مالش وجود دارد. آموزش می تواند یک بار محاسباتی. به خصوص هنگامی که “rulesets’ هستند خودشان در حال کشف اعماق سامانه آموزش; هنگامی که ما انسان ها به دور از حلقه به عنوان امکان پذیر است.

ممکن است که عظمت SETI چالش نه فقط در مقیاس از مجموعه داده (و دستیابی به آن در وهله اول) است بلکه در باز endedness از سوالات. هنگامی که ما اجازه می دهد برای این واقعیت است که ممکن است ما می دانیم که چگونه سیگنال های کد گذاری شده (چه در رادیو و یا نوری, نور, و یا در غیر این صورت) بازی به سرعت می شود بسیار گران است. برای مثال گوگل “ترانسفورماتور” deep-آموزش سیستم می تواند اجرا بر روی هزاران نفر از پردازنده به آموزش صدها میلیون نفر از پارامترهای. اما هزینه های انرژی متناوب با آموزش اجرا می شود مشکلات ناسازگار بودن تا معادل کربن ردپای صدها هزار پوند از دی اکسید کربن.

پاسخ چیه ؟ این می تواند با محاسبات کوانتومی. تا آنجا که وجود دارد این است که مشقت بار اعتیاد به مواد مخدره (و سوء تفاهم) در اطراف محاسبات کوانتومی آن نگه عظیم وعده برای برخی از کارهایی است که زمان عمیق-آموزش سیستم های تکیه می کنند (برای مثال بسیار بزرگ ماتریس دستکاری). این امکان وجود دارد که ما در نهایت موفق به استفاده از محاسبات کوانتومی به کمک آموزش ماشین های ما و سپس رها کردن آنها را بر روی SETI می دهد. به دنبال سیگنال های در راه است که ما حتی نمی توانید تصور کنید.

البته ممکن است که ما خوش شانس قبل از نیاز به همه که. اما اگر ما همین حالا که شعر به این ایده است که ما بهترین ابزار برای کشف دیگر هوش می تواند ناشی از عمیق ترین و بیشتر سردرگم قوانین طبیعت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de