فیزیکدانان کوانتومی “نگه داشتن” فرد اتم در محل برای اولین بار

قلمرو کوانتومی

در یک پیشگامانه آزمایش فیزیکدانان کوانتومی در دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند را نمیفهمد یک راه برای “حفظ” فردی اتم در محل ارائه بی سابقه ای اجمالی در راه آنها تداخل می کنند.

با توجه به تیم کار می تواند منجر به فن آوری های جدید است که با این نسخهها کار در کوچکترین مقیاس اتمی ممکن است به طور بالقوه چاشنی حتی بیشتر از قدرت محاسباتی به میکروچیپ کوچک تر است در حال حاضر ممکن است امروز.

مولکول قوانین

این تیم حتی موفق به مشاهده دو سه اتم برخورد می کنند به شکل یک مولکول — یک فرایند است که هرگز مشاهده شده در این مقیاس قبل از. آنها شگفت زده در چگونه آن را در زمان طولانی نسبت به آزمایش های قبلی و محاسبات.

“با کار کردن در این سطح مولکولی ما در حال حاضر می دانیم بیشتر در مورد چگونه اتم برخورد کرده و واکنش نشان می دهند با یک دیگر” منجر نویسنده و postdoc محقق ماروین Weyland در بیانیه ای گفت. “با توسعه این روش می تواند یک راه برای ساخت و کنترل تک مولکول خاص شیمیایی است.”

بیش از حد خلاء

آن زمان برخی از جدی تجهیزات را پیشگامانه مشاهده است.

“روش ما شامل فرد به دام انداختن و خنک کننده از سه اتم به درجه حرارت حدود یک میلیونیوم کلوین بسیار متمرکز با استفاده از پرتوهای لیزر در hyper-تخلیه (وکیوم) مجلسی در حدود اندازه یک توستر” Mikkel اندرسن نویسنده مقاله منتشر شده در مجله Physical Review Letters روز سه شنبه در بیانیه ای گفت:.

ادامه مطلب: فیزیکدانان گرفتن فرد اتم در پیشگامانه آزمایش [دانشگاه اتاگو]

بیشتر در فیزیک کوانتوم: این فیزیکدان معتقد است بی شماری وجود دارد جهان های موازی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im