پمپاژ ذرات بر روی هواپیما سطوح می تواند به کاهش حملات رعد و برق

اگر شما در یک هواپیما و ناگهان صدای یک انفجار با صدای بلند و یا دیدن یک فلش در خارج از پنجره هواپیما خود را ممکن است فقط ضربه رعد و برق. وقتی این اتفاق می افتد خلبانان قرار است به زمین به عنوان به زودی به عنوان ممکن است به طوری که صنایع دستی می توان بازرسی برای آسیب رساندن به پوست آن ساختار یا الکترونیک. این پروتکل میباشد برای ایمنی اما می تواند ایجاد هزینه تاخیر پرواز و لغو شد. آزمایشات اخیر نشان می دهد که شاید counterintuitively, بهترین راه برای کاهش احتمال حمله ممکن است برای اضافه کردن یک بار الکتریکی به خارج از هواپیما.

در طول پرواز, مثبت و منفی ذرات به نام یون می تواند ساخت تا در بخش هایی از هواپیما های سطحی به ویژه در اشاره به ویژگی های مانند بینی و دم باله و بال راهنمایی. اگر یک تفاوت بزرگ در شارژ یا قطبش توسعه در هواپیما قبل از پرواز به شارژ منطقه از جو یون هستند احتمال بیشتری برای جریان در امتداد هواپیما و کامل مدار الکتریکی با ابرها جرقه قدرتمند تخلیه—رعد و برق پیچ و مهره. کامپیوتر شبیه سازی های انجام شده در سال 2018 توسط کارمن Guerra-گارسیا یک مهندس هوا و فضا در موسسه تکنولوژی ماساچوست و کالین Pavan یک دانشجوی کارشناسی ارشد در آزمایشگاه نشان داد یک راه حل ممکن برای یون تجمع: اضافه کردن بار منفی به هواپیما.

سال گذشته Guerra-گارسیا و Pavan آزمایش یک مدل هواپیما با 10 متر-قد میدان الکتریکی ژنراتور و قرار آن را به شرایط مختلف اندازه گیری چگونه هزینه انباشته شده و از بین می رود. داده های منتشر شده در ماه ژانویه در مجله تحقیقات ژئوفیزیک: اتمسفرتایید کرد که یون جریان (یا “رهبران”) همراه هواپیما آغاز رعد و برق پیچ و مهره—و که منفی شارژ هواپیما کمک به جلوگیری از چنین ترشحات. این تیم در حال بررسی است چگونه دستگاه هایی که پمپ یون بر روی هواپیما می تواند به کاهش سطح قطبش.

“شارژ یک هواپیما برای تلفن های موبایل دیوانه اما با اضافه کردن بار منفی برای جلوگیری از تجمع بار مثبت می تواند کمک به جلوگیری از یک رهبر از تشکیل” می گوید: پاولو Kochkin یک مهندس هوا فضا در دانشگاه برگن در نروژ بود که بخشی از کار است. در تحقیقات خود او سوابق رعد و برق بازدید در هواپیمای جدید تست پرواز. با الهام از M. I. T. نتایج او در حال ایجاد یک ابر صاعقه دار شبیه ساز است که می تواند سطوح مختلف شارژ از هوا و بخار آب. یک مدل هواپیما ممکن است تست چگونه شارژ قطره چکان کاهش احتمال اعتصاب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>