نخست فاکتور به عنوان آیه

وقتی که من کنار هم قرار دادن صفحه من-یک-روز تقویم منتشر شده توسط انجمن ریاضی آمریکا (بله, آن است که هنوز هم در دسترس است. با تشکر از سئوال) من می دانستم که من می خواستم به شامل یک دوز سالم از شعر است. من عاشق دیدن شاعران و ریاضیدانان بازی با ایده های ریاضی در تنظیمات که توسط اداره قوانین قضیه اثبات. زمانی که من مجبور باشید برای اشعار که به خوبی کار می کند برای, تقویم, قالب, من زده بود این شعر توسط دانشگاه کانکتیکات ریاضیدان سارا Glaz. من از آن استفاده برای ژانویه 13 صفحه به طور طبیعی به اندازه کافی.

13 ژانویه 2009
 

12=22×3 Anuk در حال مرگ است برای Anuk در حال مرگ است در زمستان
11 سردترین ماه
10=2×5 Anuk در حال مرگ است در بارش برف
9=32 سفید زمستان برای Anuk در حال مرگ است
8=23 Anuk در حال مرگ است برای زمستان
7 راندگی از زمان
6=2×3 Anuk در حال مرگ است در زمستان
5 سقوط برف
4=22 Anuk در حال مرگ است برای Anuk در حال مرگ است
3 سفید زمستان
2 Anuk در حال مرگ است
1 .

چیزی در مورد استارک زبان و تکرار در شعر برداشت من قبل از من متوجه ساختار آن است. من آن را قدردانی و حتی بیشتر زمانی که من دیدم که چگونه شعر بود بر اساس قضیه اساسی حساب که می گوید که هر عدد صحیح بزرگتر از 1 است منحصر به فرد نخست فاکتور. Glaz تشکیل شده عبارات به نمایندگی از هر نخست تعداد و ترکیب آنها را به عنوان دیکته شده توسط هر تعداد فاکتور با استفاده از “برای” برای توان و “در” به ضرب.

Glaz است که نه تنها نویسنده ای که استفاده کرده است و دیگر این ایده از تئوری اعداد به ساخت شعر است. در مقاله ای به او نوشت: برای 2011 پل ریاضی-هنر کنفرانس و سهام او و چند شعر در مورد و یا با الهام از اعداد اول. “در غم و اندوه” توسط کارل آندره یکی دیگر از دستگیری شعر با استفاده از همان ساختار است. جوآن Growney ریاضیدان شاعر و نویسنده وبلاگ تقاطع ها—شعر با ریاضیات نوشت, محیط زیست, شعر در یک روش مشابه.

من شده اند با رعایت ریاضی شعر هر ماه آوریل پس از سال 2014 زمانی که استفان Ornes اشاره کرد که آوریل هر دو در ریاضیات و آمار آگاهی و ملی شعر ماه در ایالات متحده است. در این سال من برنامه ریزی به صرف برخی از زمان با استفاده از قضیه اساسی حساب راهنمای من به عنوان من سعی می کنم از دست من در شعر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de