گران طوفان-افزایش موانع ممکن است ارزش آن

آب اقیانوس گسترش آن را به عنوان کمپرس آب حرارتی از گرم شدن جو است. اضافه کردن در آب از ذوب شدن یخچال های طبیعی و یخ ورق و جهانی سطح دريا به احتمال زیاد افزایش در هر نقطه از 1.4 به 2.8 پا (43 تا 84 سانتی متر) توسط 2100 با توجه به پنل بین دولتی تغییر آب و هوا.

این تدریجی تورم خواهد استرس شهرهای ساحلی که در حال حاضر شاهد بیشتر sunny-day “مزاحم سیل” در جزر و مد بالا. اما تهدید بزرگتر است از امواج و طوفان موج که در حال تکثير توسط بالاتر از سطح دریا. اگر انتشار گازهای گلخانه ای انتخاب نشده توسط 2100 این ترکیب را تولید اوج سطح دریا است که به طور متوسط 1.9 به 5.6 پا بالاتر از امروز ميانگين سطح دریا است. به عنوان به زودی به عنوان 2050 نوع شدید ساحلی سیل ما در حال حاضر انتظار می رود هر 100 سال رخ می دهد هر سال در عرض های جغرافیایی گرمسیری و هر 10 سال در ایالات متحده بسیاری از شهرهای ساحلی. توسط 2100 سالانه خسارت سیل می تواند به میزان 9.3 درصد از بازار جهانی تولید ناخالص داخلی و یا ده ها تریلیون دلار در سال است.

اکثر کشورهای در حال زندگی نمی کند تا به توافق پاریس تعهدات برای محدود کردن گازهای گلخانه ای اما حتی اگر آنها برخی از سطح دریا افزایش خواهد بود اجتناب ناپذیر است. بنابراین واقعا وجود دارد هیچ چاره ای جز به سعی کنید به دفاع از سواحل.

سوال این است که چگونه ؟ می شود آن را دقیق به ساخت بزرگ, گران, افزایش موانع است که از کل بنادر و یا به پیاده سازی در مقیاس کوچکتر تغییرات در طول خط ساحلی?

جای تعجب نیست که بسیاری از برنامه ریزان شهرستان جذب شده به دومین گزینه کم هزینه. در شهر بوستون است که 47 مایل خط ساحلی شهردار مارتی والش “انعطاف پذیر لنگرگاه بوستون” طرح پیش بینی یک شهر بافر توسط ترمیم باتلاق و مرتفع پارک گردشگاهها و جاده ها. محققان در دانشگاه ماساچوست بوستون تایید شده است که رویکرد در سال 2018 و مقدماتی مطالعه نتیجه رسید که چنین زمین بر اساس حالت ارتجاعی اقدامات خواهد بود مقرون به صرفه تر از یک مانع در سراسر بندر ،

اما واقعیت گمان من این است که ما را مجبور به انجام هر دو. بیایید می گویند بوستون بالا آن غالبا آب گرفتگی طولانی اسکله و بندر ولسوالی توسط سه یا بیشتر. که دفع کردن فوق العاده بالا king جزر و مد که زمانی رخ می دهد که زمین و ماه و خورشید در چین. اما آن را نمی خواهد کمک زیادی در برابر طوفان موج.

“حتی اگر افزایش سطح آب و موج طوفان مرتبط با آنها جداگانه پدیده و این مهم است که آنها را به آدرس جداگانه با مهندسی و فناوری در پاسخ می گوید:” ویلیام طلایی که در زمینه 1982 طرح دعوی در دادگاه که منجر به پاکسازی لنگرگاه بوستون و کسی که بعد از تاسیس موسسه ملی ساحلی و بندر زیرساخت بوستون-غیر انتفاعی بر اساس. “آنچه که ما احساس است که اغلب ممکن و موجه در مناطق شهرنشین است که برای تمرکز بر مفهوم لایه بندی شده دفاع: زمین-سیستم های مبتنی بر محیط برای پرداختن به سطح دریا افزایش یکپارچه با منطقه ای سیستم از دریا گیتس طراحی شده برای جلوگیری از طغیان رود از موج طوفان.”

The UMass محققان برآورد هزینه بوستون پیشنهاد بیرونی بندر سد در 8 میلیارد دلار به 12 میلیارد دلار. دو بزرگ “شناور بخش گیتس” مدل در ماموت Maeslantkering طوفان-افزایش سد در هلند به خود اختصاص دو سوم از این قیمت…. اما وجود دارد گزینه های ارزان تر برای دریا گیتس مانند $550 میلیون شناور بارج که نزدیک کردن “آیک خاکریز” پیشنهاد برای تگزاس بندر گالوستون. و حتی در $12 میلیارد و مانع ممکن است یک سرمایه گذاری خوب است. با توجه به انگلستان Tyndall مرکز برای تغییر آب و هوا پژوهش 100 سال طوفان اومده بالای یک فرضی 1.6-پا در افزایش سطح دریا را تهدید می کند $460 میلیارد دلار دارایی در منطقه بوستون به تنهایی.

در غیر انتفاعی طلایی در حال تلاش برای جمع آوری بوستون رهبران جامعه در فشار برای مطالعه دقیق تر از بیرونی بندر مانع است که می تواند کمک به واجد شرایط این پروژه برای بودجه فدرال. “آنچه ما در حال حاضر نیاز است که در عمق اضافی هزینه تجزیه و تحلیل سود به طوری که ما مطمئن شوید که ما سیاست های عمومی نیست و بر اساس یک مطالعه مقدماتی” طلایی می گوید. “این در حال رفتن به تحت تاثیر قرار این شهر برای همیشه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de