پیش بینی پشه جمعیت به نگه داشتن بیماری در بررسی

به عنوان طوفان به آرامی حرکت در امتداد مسیر خود را, آنها می توانند تخلیه بیش از سه فوت از باران. هنگامی که آنها در نهایت پراکنده و در نتیجه جاری شدن سیل و آب ایستاده و انتقام ویران کردن در راه های متعدد و تهدید آب آشامیدنی آسیب رساندن به زیرساخت های حیاتی و شستشو کردن جاده. اما آنها نیز در نتیجه خطر دیگر چند نفر را در نظر بگیرید: افزایش جمعیت پشه. عقب کشیدن سیلاب ها در حال زیستگاه ایده آل برای پشه پرورش و در نتیجه افزایش پشه بیماری های منتقله.

پشه باعث میلیون ها نفر از مرگ و میر در هر سال با گسترش بیماری هایی مانند مالاریا chikungunya West Nile virus Zika ویروس و دیگران. دانستن که در آن افزایش جمعیت بوجود می آیند می تواند کمک به جوامع جلوگیری از گسترش پشه-بیماریهای منتقله توسط آنها ارائه و همچنین بهداشت عمومی ادارات با اخطار به پاسخ و آماده شدن برای پتانسیل شیوع است.

در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس ما در حال مطالعه پویایی جمعیت پشه به درک که چگونه آنها رشد آنها چگونه با تغییر فصول و به طور خاص چگونه آنها گسترش بیماری های عفونی به انسان و سایر حیوانات است. هدف این است که برای ایجاد یک کامپیوتر مبتنی بر مدل است که با دقت شبیه سازی این جمعیت بر اساس اطلاعات مربوط به درجه حرارت سطح آب و دیگر عوامل محیطی در یک منطقه داده شده تا مردم را جلوتر از زمان مورد افزایش خطر انتقال بیماری می شود.

برای این پروژه ما به طور خاص به دنبال ویروس نیل غربی که پرندگان انتقال به انسان از طریق پشه. ما تجزیه و تحلیل 15 سال از داده ها از چندین مکان مختلف در ایالات متحده و کانادا آن را یکی از بزرگترین مدلسازی مطالعات پشه جمعیت در طول زمان تا کنون انجام شده است. مطالعات قبلی نگاه دما و بارش اما این اولین بار است که به استفاده از جریان سنج و سطح آب داده.

چرا که ایستاده سطح آب به طور مستقیم تحت تاثیر قرار پشه جمعیت این اطلاعات تبدیل به یک بسیار مهم از دست رفته در مدل های پیش بینی. با استفاده از این اطلاعات ما آموزش این مدل در شش سال از داده های موجود و پس از آن تا به حال مدل های پیش بینی چند سال آینده از داده های تاریخی به عنوان اگر آنها هنوز وجود دارد.

برای آموزش یک مدل ما تا به حال به برخی از فرضیات در مورد پشه lifecycles و چگونگی پاسخ به آنها به متغیرهای محیطی مانند دما بارش و سطح آب. برای مثال اطفال پشه مرحله توسعه نرخ بود به عهده گرفت و به دما بستگی دارد. موجود سطح آب ایستاده بودند و فرض بر زیستگاه های تخم و لارو با کاهش آب ایستاده و در نتیجه کمتر با موفقیت تفریخ تخم مرغ و رقابت بیشتر میان لارو. ما همچنین فرض شده است که متوسط تاثیر می گذارد بالغ پشه طول عمر. از کسانی که فرضیات ما پس از آن نگاه در چه مدل های پیش بینی شده و آنها را نسبت به داده های واقعی.

نتایج تعجب آور: پیش بینی مدل بسیار شبیه به الگوهای واقعی. این اخبار امیدوار کننده است. اگر این مدل می تواند با دقت پیش بینی جمعیت قبل از آنها افزایش و مقامات بهداشت عمومی می تواند برای اولین بار هشدار داده می شود زود است که جوامع خود را ممکن است در معرض خطر بیشتری برای گسترش پشه بیماری های منتقله. این می تواند به آنها برای قرار دادن در محل اقدامات پیشگیرانه مانند پاشش جایی که پشه ها در حال تخم گذاری هستند و جایی که آنها به دنبال میزبان توزیع شخصی اقدامات حفاظتی از جمله دافع یا شبکه و تخلیه مناطق آب ایستاده. Larvicide قرار داده می شود به آب بدن با لارو پشه. مدل ارائه یک نوع سیستم هشدار دهنده را قادر می سازد که اقدام به میزان قابل توجهی کاهش انتقال بيماري.

این بسیار مهم است با توجه به افزایش سطح آب درجه حرارت گرم و شدید تر آسمانی حوادث در سراسر جهان—و نه فقط پس از طوفان—که می تواند به این معنی حتی گسترده تر پشه بیماری های منتقله.

پتانسیل برای کاهش گسترش این بیماری است در مورد بیش از نگه داشتن فرد جوامع سالم; آن را نیز گسترده ملی و امنیت جهانی مفاهیم. مناطق ضربه سخت بیماری هستند بیشتر در معرض اقتصادی, تاکید, سیستم مراقبت های بهداشتی و دیگر بی ثباتی شرایط است که می تواند به تضعیف بافت اجتماعی جامعه و پرورش ناآرامی های سیاسی.

در حالی که این ممکن است صحت در کشورهای در حال توسعه با کمتر قابل اعتماد اجتماعی پشتیبانی و زیرساخت های کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده نیز بسیار تهدید واقعی از سریع و غیر قابل پیش بینی شیوع بیماری. از دست رفته ساعت کار و هزینه های پزشکی همه مالیات در اقتصاد با ماندگاری اثرات موج دار شدن. پیش بینی پشه جمعیت یک راه برای کمک به کاهش این اثرات.

ما مدل سازی پژوهش نیز عمیق تر شدن درک ما از چگونگی بیماری و گسترش آن بسیار مهم است برای حفاظت از شهروندان آمریکایی در خانه و خارج از کشور از جمله warfighters مستقر در خارج از کشور. معرفی یک بیماری جدید به یک کشور و یا جامعه و یا گسترش سریع یک موجود بیماری همه خطرات مطرح. دانستن این الگوها جلوتر از زمان کمک خواهد کرد که مقامات توسعه مناسب پاسخ و نگه داشتن مردم امن تر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>