درنده همپوشانی نگه می دارد طعمه از گرفتن خارج از کنترل

حفاظت از افزونگی در شبکه مواد غذایی کمک می کند تا حفظ اکوسیستم انعطاف پذیری محققان گزارش.

در سال 2014 یک بیماری اپیدمی نسبت گریبانگیر سواحل غرب ایالات متحده است. شما ممکن است متوجه شده اند هر چند مگر اینکه شما در زیر آب. سوخت غیر طبیعی داغ درجه حرارت اقیانوس, دریا, ستاره هدر رفتن بیماری زده این خارپوستان از آلاسکا به مکزیک.

“هنگامی که شما چندین گونه مختلف همه انجام توابع مشابه اگر چیزی فاجعه بار اتفاق می افتد به یکی از آنها آن دسته از توابع هنوز هم می تواند حفظ شود.”

بیماری که دانشمندان هنوز کاملا نمی دانند بین برود قابل توجهی دریایی درنده آفتابگردان ، آفتابگردان ستاره بود به خصوص مهم درنده از جوجه تیغی های دریایی و پس از ستاره دریا ناپدید شدن این جوجه تیغی های آن صید را ضرب و زباله به بزرگ ردیف هایی از جنگل اشنه دریایی.

اما خاردار معضل به نظر می رسید به من در امان برخی از مناطق به ویژه کسانی که در آن چند خارپشت شکارچیان رخ داده است, به خصوص در مناطق حفاظت شده دریایی.

یک تیم از زیست شناسان دریایی مورد بررسی قرار گرفته چه عواملی نگهداری جوجه تیغی در بررسی در مناطق حفاظت شده دریایی در غرب جزایر کانال. آنها دریافتند که یک افزونگی در خارپشت شکارچیان و حفاظت فراهم شده به آنها به نظر می رسد مسئول است.

نتایج ارائه یک دیدگاه جدید در استراتژی برای مدیریت اکوسیستم برای انعطاف پذیری و برجسته کردن یک جنبهی بهره مندی از ذخایر دریایی.

چگونه از دست دادن یک درنده بر یک اکوسیستم

“این ستاره دریایی به هدر رفتن بیماری بسیار موثر و سریع رویداد می گوید:” coauthor جنیفر Caselle تحقیقات زیست شناس در علوم دریایی موسسه (MSI) و یک عضو هیات علمی کمکی در بوم شناسی, تکامل و زیست شناسی دریایی در دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا.

“ما تا به حال فراوان ستاره دریا بر روی صخره های ما و در عرض یک سال ما تا به حال هیچ ستاره دریایی.” محققان دیده نشده یک آفتابگردان ستاره پس از سال 2014.

آفتابگردان ستاره ناپدید شدن موج از طریق کل جنگل اشنه دریایی در شبکه مواد غذایی در آنچه دانشمندان تماس با رشدی آبشار. این تیم تحقیقاتی نشان داد که حتی چند آفتابگردان ستاره ها می تواند به طور موثر کنترل یک منطقه خارپشت جمعیت بنابراین بدون آنها, جمعیت منفجر شد و اشنه دریایی جنگل ها تبدیل به barrens در بسیاری از مکان ها در کالیفرنیا.

و آن را آسان تر برای جنگل اشنه دریایی برای تبدیل شدن به یک خارپشت بی ثمر از آن را به بازگشت به حالت اصلی خود.

“وجود دارد بازخورد است که جلوگیری از آن از تغییر می گوید:” منجر نویسنده جیک Eisaguirre های اخیر فارغ التحصیل. “یکی از آنها می تواند باشد که جوجه تیغی های فراوان در “خارپشت barrens’ گرسنگی و ارائه تغذیه به شکارچیان بنابراین چیزی می خواهد به آنها را بخورند.”

در حالی که جوجه تیغی mowed پایین دستگاه های گسترده ای از اشنه دریایی در برخی از مناطق به خصوص در شمال کالیفرنیا محققان متوجه شده است که اشنه دریایی در مناطق حفاظت شده دریایی خاموش جزایر کانال هنوز نسبتا سالم است. آنها مشکوک ممکن است مربوط به خارپشت را از دو نفر دیگر از شکارچیان در منطقه: کالیفرنیا sheephead و کالیفرنیا خاردار خرچنگ.

هر دو از این گونه رخ می دهد عمدتا در جنوب کالیفرنیا انسان و ماهی هر دو به شدت. “ما فکر کردیم که حفاظت از این شکارچیان دیگر حتی اگر آنها نبودند بسیار فراوان در قسمت غربی کانال هنوز هم ممکن است کمک کرده اند برای جبران از دست دادن آفتابگردان ستاره می گوید:” coauthor کتی دیویس یک دانشمند محقق در MSI.

این چهل تکه طرح از مناطق حفاظت شده دریایی در اطراف جزایر کانال ارائه شده راه اندازی ایده آل برای آزمون اثر دریایی ذخایر در دریا خارپشت شکارچیان و بر این اساس, این جوجه تیغی های خود را. مناطق مجاور عملا یکسان به جز وضعیت خود را به عنوان باز یا بسته به ماهیگیری. بیشتر چه گروه تحقیقاتی شده است جمع آوری داده ها در این منطقه برای بیش از 20 سال تحت همکاری برای مطالعات میان رشته ای ساحلی اقیانوس (PISCO) بلند مدت زیست محیطی پروژه.

این تیم در نگاه داده پوشا چند سال قبل و پس از شروع از ستاره دریایی هدر رفتن بیماری بررسی این که چگونه این مجموعه از خارپشت شکارچیان تغییر کرده است. آنها با استفاده از مدلهای آماری به بررسی چگونگی متغیرهای مختلف مانند اندازه و فراوانی از سه شکارچیان وضعیت حفاظت از سایت های مختلف و سطح دریا متوسط — ممکن است تحت تاثیر خارپشت دریایی جمعیت.

این مدل نشان می دهد که نه تنها فراوانی بلکه به اندازه باقی مانده شکارچیان در سیستم مهم بودند.

در داخل و خارج از ذخایر دریایی

قبل از شروع این بیماری به وفور آفتابگردان ستاره بيشترين اثر تلفظ در خارپشت جمعیت. پس از شیوع بهترین کنندههای خارپشت تعداد فراوانی و اندازه باقی مانده شکارچیان. و با مقایسه در سراسر تعدادی از سایت های محققان دریافتند که شکارچیان بودند فراوان تر و بزرگتر در مناطق حفاظت شده.

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که مناطق حفاظت شده دریایی منتشر شد شکارچیان از ماهیگیری فشار به طوری که آنها قادر به به طور موثر در پر کردن جای خالی سمت چپ پس از آفتابگردان ستاره درگذشت ، در خارج از مناطق حفاظت شده که در آن شکارچیان در حال کوچکتر و کمتر فراوان آنها کمتر قادر به جبران از دست دادن ستاره های دریایی. این یکی از اولین مطالعات نشان می دهد که مناطق حفاظت شده دریایی می تواند مشورت اکوسیستم انعطاف پذیری با تضمین حفاظت از گونه انتقادی توابع.

“هنگامی که شما چندین گونه مختلف همه انجام توابع مشابه اگر چیزی فاجعه بار اتفاق می افتد به یکی از آنها آن دسته از توابع هنوز هم می تواند حفظ شود” توضیح می دهد که Caselle. در این مورد تابع شکار شد اما مفهوم امر به طور گسترده تر.

امور در شمال کالیفرنیا پشتیبانی این تیم نتیجه گیری. اقیانوس در شمال سان فرانسیسکو است که بیش از حد سرد برای sheephead و خرچنگ دریایی و سمور است که به خوبی تاسیس در ساحل مرکزی شده اند قادر به پایی در شمال خلیج. به عنوان یک نتیجه خارپشت جمعیت رشد نسبتا بدون کنترل پس از آفتابگردان ستاره ناپدید شد. در خاردار انبوهی از نابود کلپ جنگلهای شمال کالیفرنیا و شمال غربی اقیانوس آرام.

ماهی و جوجه تیغی های دریایی

این دانشمندان همچنین دریافتند که شکارچیان اندازه یک تفاوت بزرگ به خصوص برای sheephead.

“آنچه ما را شگفت زده کرد این بود که حتی واقعا تفاوت های کوچک در sheephead اندازه منجر به واقعا تفاوت بزرگ در چگونه بسیاری از جوجه تیغی های آنها را می خورند” Caselle می گوید. دلیل این است که ماهی های بزرگتر بزرگتر دهان که می توانید کرک بزرگتر جوجه تیغی های دریایی.

یکی از شایع ترین عوارض در ذخایر دریایی است که از ماهی های بزرگتر و بیشتر متعدد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که این افزایش نرخ تولید مثل از ماهی های بزرگتر انتشار نامتناسب تخم مرغ را بیش از ماهی های کوچکتر. این مطالعه یکی از اولین و برجسته دیگری جنبهی اثر: ماهی های بزرگتر نیز قادر به کنترل بهتر جوجه تیغی خوردن بیشتر از آنها را به عنوان به خوبی به عنوان بزرگتر و بیشتر بارور افراد است.

“و این مهم است زیرا حتی تفاوت های کوچک در فشار ماهیگیری می تواند در نتیجه آن اندازه تفاوت کلاس برای sheephead,” Caselle می افزاید.

“ما در حال حرکت به یک وضعیت در حال حاضر که در آن مدیران منابع و منابع کاربران با داشتن جدی گفتگو در مورد فعال ترمیم کلپ جنگل ها و زیستگاه های دیگر در حال تغییر و تغییرات آب و هوا. ترمیم ممکن است تنها گزینه اگر ما می خواهیم کلپ جنگل ها به حفظ عملکرد و تنوع آنها” او همچنان ادامه دارد.

خوشبختانه این یافته ها نشان می دهد که ما ممکن است قادر به مدیریت اکوسیستم برای انعطاف پذیری به تغییرات زیست محیطی با حفاظت از چندین گونه است که ارائه بحرانی توابع و شناخت که رفع اشکالات مهم است.

در آینده این تیم می خواهد به بررسی چرخه های بازخورد در کار به ویژه کسانی که مربوط به sheephead با چشم نسبت به این که چگونه این بینش می تواند اهرمی برای اکوسیستم مرمت. آنها نیز همچنان خود را کنترل طولانی مدت با تمرکز ویژه بر درک اثر از مناطق حفاظت شده دریایی و چگونه آنها مشورت انعطاف پذیری برای تغییر آب و هوا.

این مطالعه به نظر می رسد در مجله بوم شناسی.

منبع: UC Santa Barbara

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su