پتانسیل بی عدالتی در فناوری های نوین پزشکی

به عنوان تیتر ابتلا به ظهور فن آوری های جدید مانند ابزار “ویرایش” DNA ما—محققان و پزشکان و بیماران و عموم مردم هیجان زده در مورد آینده پزشکی و تحقیقاتی که به اطلاع آن عمل است. برای برخی آشکار و مهم مکالمات در حال وقوع در مورد اخلاق در این پژوهش از جمله چگونه ما آن را انجام دهد (فکر می کنم “CRISPR نوزادان” در چین) و پتانسیل برای ویرایش (عمدی و یا در غیر این صورت) که می تواند به نسل های آینده است.

این مکالمات مهم هستند اما آنها می توانند تحت الشعاع دیگر به همان اندازه مهم است سوال. همه بیماران باید دسترسی برابر به این فن آوری های جدید ؟

این سوال ما نیاز به نگاهی به معیوب تاریخچه از پژوهش های پزشکی و مراقبت های بهداشتی است که منجر شده برخی از بیماران—بر اساس نژاد و جنسیت و درآمد و عوامل دیگر—داشتن فقیر دسترسی به مراقبت های بهداشتی و سلامت فقیر به طور کلی. در برخی از موارد دلیل این است که سیستم آنها را فراموش کرد. در دیگران به این دلیل که سیستم پرهیاهو و آزار آنها. این سوال ما باید بپرسید این است: آیا درمان های جدید ادامه خواهد داد و یا حتی بدتر عمیقا ریشه نابرابری? یا ما ایجاد زمینه های مناسب برای درمان های آینده که به نفع همه مردم فضاي?

تاریخچه پژوهش های پزشکی و مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است به درک در اینجا. آمریکایی های سیاه و سفید برای مثال قرار گرفته اند به یک لیست طولانی از تاریخی ایجاد تولید قابل فهم و گسترده میراث بی اعتمادی در بخش بهداشت و درمان. این محدوده از وحشتناک استفاده از بردگی زنان برای ایجاد مدرن, پزشك زنان, درمان, به, در حال حاضر بدنام تاسکیگی آزمایش, که در آن دانشمندان مشاهده اثرات درمان سیفلیس در مردان سیاه پوست به داستان Henrietta Lacks نمونه بيماران مبتلا به سرطان استفاده می شود بدون دانش خود را.

فراتر از این نمونه های قابل توجه بیش از حد بسیاری از بیماران بسته شده اند در خارج از آمریکا سیستم مراقبت های بهداشتی: کسانی که فاقد بیمه و توانایی دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی که فاقد مدارک که اصلا انگلیسی روان صحبت می کنند که LGBTQ که زندانی یا که رو تعصب (صریح و ضمنی) در یک سیستم در حال توسعه و اجرا توسط ممتاز سفید مردان است.

در حالی که ما هر دو مردان از جمعیت که مواجه اند این بی عدالتی تاریخی در این کشور این پرسش ها و نگرانی های مرکزی به کار ما. یکی از ما (Jonathan Marron) مراقبت برای کودکان مبتلا به سرطان و مطالعات چگونه به خوبی کودکان و والدین درک سرطان توالی ژنومی و مشابه فن آوری های پیشرفته. تحقیقات من نشان داده است که خانواده ها از nonwhite نژادی/قومی پس زمینه و کسانی که با کمتر از آموزش و پرورش کمتر درک هدف از این ابزار است که به احتمال زیاد به عنوان بی اعتمادی و سردی در این فن آوری به آنها به عنوان حرکت به کلينيک انکولوژی.

دیگر نویسنده (Eric Kmiec) در حال کار در یک سیستم مراقبت های بهداشتی است که در خدمت جمعیت بیماران در دلاور که آینه تنوع از کشور ما است. این کار متمرکز شده است و دارای حق اعمال برش لبه ابزار به نام CRISPR به تلاش برای توسعه درمان است که می تواند ویرایش “غلط املایی” در DNA است که باعث بیماری است.

پس چگونه می تواند ما را در توسعه و استفاده از این ابزار برای ساخت عادلانه تر آینده و آنها را در دسترس برای همه است نه فقط به ترین ممتاز ؟

اولین گام این است که به فعال انتخاب برای کار با کسانی که مورد آزار قرار گرفته اند غفلت و سمت چپ توسط سیستم مراقبت های بهداشتی برای ایجاد اعتماد در علوم جدید مانند CRISPR و ژن درمانی و درمان آنها در نهایت ممکن است عملکرد.

این است که هر دو اخلاقی و ضروری است برای اطمینان از که فن آوری های جدید به کار خواهد کرد برای بیمارانی که نیست فقط سفید و اروپایی تبار این گروه که در طول تاریخ شرکت کننده در پژوهش های پزشکی. اگر ما می خواهیم برای موفقیت در توسعه وعده درمان متناسب با هر فرد (“personalized medicine”) ما نیاز به اطمینان حاصل شود که تحقیقات پزشکی شامل داده های ژنومی از مردم در تمام زمینه ها و با طیف گسترده ای از تنوع ژنومی است که تأثیرات زمانی چگونه و اگر بیماری رخ می دهد.

برای ساختن یک آینده پزشکی شخصی که در آن هر بیمار می تواند واقعا genomically درمان مناسب ما اول باید درک به عنوان بسیاری از تغییرات ژنومی بین مردم به عنوان امکان پذیر است. اگر ما این کار را انجام نمی در حال حاضر پیشرفت های جدید ممکن است کار نمی کند و همچنین برای بیمارانی که نمی سفید و اروپایی تبار. چنین نابرابر پیشرفت هستند نه پیشرفت در همه.

وجود دارد در حال تلاش برای مقابله با این مایه تاسف گذشته از جمله پروژه های مانند همه ما در موسسه ملی بهداشت اما تغییر نیز نیاز به معنی دار و مداوم در تعامل با جوامع که قبلا بسته شده اند از پژوهش است.

این ما منجر به دومین قدم مهم برای جلوگیری از تعمیق سلامت بی عدالتی: برای ایجاد اعتماد و آرامش به دنبال دستیابی به موفقیت جدید درمان, ما باید اطمینان حاصل کنید که کسانی انجام تحقیقات و ارائه مراقبت بیشتر شبیه جامعه.

یک رویکرد به تنوع نیروی کار و ایجاد درک از فن آوری های جدید است که برای اتصال به طیف گسترده ای از دانش آموزان با این فن آوری های جدید. برای مثال: با حمایت از بنیاد ملی علوم از اعطای ژن ویرایش موسسه تیم در ChristianaCare همکاری با مدارس برای معرفی CRISPR به برنامه درسی و راه اندازی برنامه های آموزشی برای CRISPR در دلاور ویژگی های جامعه ، این “تدریس معلمان” رویکرد در حال حاضر رسیده 77 کالج مدرسان از کارولینای شمالی به واشنگتن است.

این کار با هدف هر دو به تنوع نیروی کار و افزایش پزشکی سواد و اعتماد در سیستم پزشکی—حتی برای کسانی که از جوامع به شدت بدرفتاری با آن در گذشته است. متنوع تر جامعه علمی ایجاد اعتماد بین محققان و بالقوه افراد و تضمین می کند که پیشرفت های علمی در حال فضاي در دسترس و قابل دسترسی توسط—بدون در نظر گرفتن جنسيت و رنگ پوست و مالی و غیره.

همانطور که ما حرکت رو به جلو با تحقیقات برش لبه حیاتی است که ما درک می کنیم زمینه های تاریخی از زمان بی عدالتی و بی اعتمادی به سیستم پزشکی. تنها پس از آن ما می توانید شروع به آدرس های گذشته بی عدالتی تعامل با کسانی که بدرفتاری یا ترک و اطمینان حاصل شود که در آینده پیشرفت های علمی در حال فضاي در دسترس برای همه است.

با هم, ما باید یک هدف کاهش نابرابری با درمان های جدید. بدون عمدی انتخاب برای انجام این کار ما در معرض خطر حفظ—و یا حتی به طور بالقوه بدتر شدن—وضعیت موجود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>